Kripto Para Haberleri

Bu Yasağın Amacı Türk Lirasındaki Kanamayı Durdurmak mı?

30 Nisan itibarıyla yürürlüğe girecek yasa ile birlikte kripto para ile ödeme yapılamayacak. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, risk barındırdığı gerekçesi ile kripto paralar ile ilgili yaptırımlar için adım atmış durumda. Yasaklar ile birlikte kripto paralar ödeme aracı olarak kullanılamayacak ve bunun yanı sıra dijital cüzdanlar da kripto para aktarımına herhangi bir şekilde izin vermeyecek.

Uzmanlara ve muhalefete göre bunun tek nedeni Türk Lirasındaki kanamayı durdurmak. Atılan adımlar yatırımcıları da olumsuz etkileyecek gibi görünüyor ve an itibarıyla sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyor.

Bu yasaklara hak verenlerin sayısı da bir hayli fazla. Terörü finanse etme, vergi kaçırmak, para aklamak gibi eylemler yalnızca Türkiye’ye değil, her ülkeye verilebilecek en büyük zararlar arasında yer alıyor. Yakın zamanda birçok ülkenin benzer yasaklara yer vereceği konuşuluyor.

Yakın gelecekte neler olur bilinmez ancak şimdilerde Türkiye gündemindeki en önemli konulardan bir tanesi kripto para yasağı ve bu yaptırımların devamının geleceği ön görülüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 3.500 dolara gerileyecek endişesi

Dijital Cüzdanlar Kripto Para Transferini Durduracak

Papara gibi online cüzdan uygulamaları için de bir dizi yasak getiriliyor. Bu uygulamalar aracılığı ile ödeme yapmak ve ödeme almak da yasaklanacak. Yani kripto para transferlinde Papara kullanımına dair yaptırımlar da gündemde. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise az önce de bahsettiğimiz gibi akışı sağlanan paranın denetiminin hiçbir şekilde yapılamıyor olmasıdır.

Terörü finansa etmek ve kara para aklamak için dijital cüzdanlar ve daha da önemlisi kripto para ağı tercih ediliyor ve kullanılıyor. Sadece Türkiye değil, bu konudan muzdarip olan çok sayıda ülke var ve yasakların en önemli nedeni de budur.

Yatırımcılar, yasakların detaylarını merak ediyor. Öyle zannediyoruz ki kısa bir süre içerisinde yasakların içeriği de daha detaylı bir şekilde paylaşılacak ve bizler de bir kez daha haber olarak bu sayfa üzerinden aktarımda bulunacağız. Kripto paralar birçok ülkenin gündeminde ve yaptırımlar da hali hazırda hız kesmeden devam ediyor. 

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu