Altcoin Haberleri

Bu Yeni Kripto Para Birimi Şimdiden 440 Milyar Dolar Değerinde

Internet Computer diye bir kripto parayı duydunuz mu? Aslında internet, ama bildiğimiz gibi internet değil.

Bu hafta birkaç büyük borsada listelenen Internet Computer (ICP) adlı yeni bir kripto para birimi hemen piyasa değeri ile ilk 10 kripto para birimine girdi. Coinbase de listelendiği Pazartesi günü fiyatı, tekrardan 200 doların altına düşmeden önce 730 dolara kadar çıktı. Günün sonunda 440 dolar civarında yerleşmeden önce iki kat daha yükseldi.

Şu anda Internet Computer (ICP) dünyadaki en büyük sekizinci kripto para birimidir. Coinmarketcap, piyasa değerini 37 milyar dolar civarında olarak gösteriyor. Buna karşılık, Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri 900 milyar doların üzerinde ve Ethereum’un (ETH) yaklaşık 440 milyar dolarda.

Internet Computer (ICP) nedir?

Internet Computer (ICP)

Internet Computer’ın arkasındaki kâr amacı gütmeyen şirketin adı Dfinity’dir. Geçtiğimiz yıl Davos’ta konuşan kurucu ve baş bilim adamı Dominic Williams, Internet Computer (ICP) projesinin “doğrudan internet üzerinden web siteleri, kurumsal BT sistemleri ve internet hizmetleri oluşturmayı mümkün kılacak bir kamu kaynağı” olarak nitelendirdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Avalanche Coin (AVAX) BTCTurk'te Listelenmeye Hazırlanıyor

Internet Computer (ICP) web sitesine göre projenin amacı:

  • Tescilli işletim sistemlerine güvenmeniz gerekmeyecek. Geliştiriciler, diğer kullanıcılar ve yazılımlarla etkileşime girebileceği açık bir evrene yazılım yükleyerek web siteleri ve hizmetler oluşturabilecekler.
  • Sistemler varsayılan olarak güvenli olacaktır. Güvenli kalması için güvenlik duvarları ve düzenli güncellemeler gerektiren mevcut sistemlerin aksine, Internet Computer’a dayalı yazılımlar yerleşik güvenliğe sahip olacaktır. Sistem kurcalamaya dayanıklı olacak ve akıllı sözleşmeler güvenliği garanti edecektir.
  • BT karmaşıklıkları ve gecikmeleri azaltılacaktır. Dfinity, Internet Computer’ın altyapıdaki farklı bileşenlerin birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu yeniden tasarladığını söylüyor, bu da geliştiricilerin neyi nasıl bir yere koyduklarını ve neye odaklanabileceklerine bildiği anlamına geliyor.
  • Büyük teknoloji tekellerini sona erdirin. Şu anda, büyük teknoloji şirketleri kullanıcı verilerimizin çoğunu kontrol ediyor ve bu verilerin nasıl kullanılacağını kontrol edebiliyor. İsterlerse satabilirler veya saldırıya uğrayabilirler ve bilgilerimiz çalınabilir. Internet Computer (ICP) “sahibi olmayan bir internet” önerisinde bulunuyor. Verilerimizin nasıl işlendiği ve kullanıldığı konusunda daha fazla şeffaflık olacaktır.

Internet Computer (ICP) interneti yeniden icat ediyor

Internet Computer

ICP’nin de neden bu kadar patlayıcı bir başlangıcı olması şaşırtıcı değildir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  OKEx, Synthetix (SNX) Tokenini Listelendi

Kripto para aldatmacaları şu anda çok yaygındır. Birçok insan kripto para birimlerinin ve blok zincirinin bir sonraki büyük şey olacağına inanıyor. Ancak internetin ilk günlerinde olduğu gibi binlerce kripto para biriminden arasında hangisinin tamamen başarısız olacağı henüz belli değil.

Bu hafta bu kadar çok insanın Internet Computer (ICP) satın almasının bir nedeni de budur. Kripto para çılgınlığı, insanların bir sonraki büyük kriptoyu bulmaya istekli olduğu anlamına geliyor. Ancak başka bir neden de Internet Computer (ICP) projesinin sağlam bir ekibe sahip olduğu ve saygın yatırımcılar tarafından desteklendiğidir.

Proje yapım aşamasında zaten beş yıl geçirdi ve ICP liderlik ekibi kripto, BT, güvenlik, girişimcilik ve fintech konularında deneyime sahip. İsviçre merkezli Dfinity, Palo Alto, San Francisco ve Zürih’te araştırma merkezlerine sahiptir.

Internet Computer (ICP) platformu 2018’de 100 milyon doların üzerinde para topladı. TechCrunch, finansman turunun Andreessen Horowitz ve Polychain Capital tarafından yönetildiğini söylüyor. Andreessen Horowitz, kripto sektöründe büyük oranda yatırımı olan bir şirkettir ve Polychain Capital ise kendini blok zincir teknolojisine adamış bir yatırım şirketidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Coin durdurulamıyor! 34 dolara çıktı!

Internet Computer (ICP) satın alınır mı?

Herhangi bir kripto para biriminde de olduğu gibi Internet Computer (ICP) oldukça spekülatif bir yatırımdır, bu nedenle ilgili riskleri anlamak önemlidir. Bu endüstrinin nasıl gelişeceği veya küresel olarak kripto para birimi düzenlemelerinin nasıl gelişeceği hakkında henüz bilinmeyen çok şey var.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu