Bitcoin Haberleri

Bu Yılın Geri Kalanında Bitcoin Yatırımcılarını Bekleyen Gerçekler!

2021’in ilk yarısı nihayet bir ralli kasırgasının ardından sona erdi ve biri eşit derecede acı verici bir düzeltmeye yol açtı. Bitcoin yeni bir ATH seviyesine dokundu, ancak 2017’ye benzer şekilde, kalesini daha uzun süre zirvede tutamadı.

Daha fazla kurumsal birikim görüldü, ancak Mart 2020’den bu yana ilk Death Cross’un ortaya çıkmasıyla dengelendi. 2021’in ilk yarısında her şey vardı ve şimdi 2. aşamada neler olduğunu anlamak ve tahmin etmek esastır.

Boğa 2021: Ama gerçeklik ne kadar?

Bitcoin Haziran ayında 30.000 doların altına düştükten sonra , ana akım medya kuruluşları BTC’nin 2021’de elde ettiği tüm kazanımlarını kaybettiğini öne sürmekte gecikmedi. İstatistiksel olarak bu doğruydu, ancak sabitleme aşırıydı ve önceki döngüsünü neredeyse hiçe sayıyordu. Önemli olan tek şey düşüş düzeltmesiydi, Bitcoin’in birkaç aydan kısa bir süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması değil.

Bu Yılın Geri Kalanında Bitcoin Yatırımcılarını Bekleyen Gerçekler! - Koinbox.Net

Bitcoin için 2021 yılının ilk yarısı analiz edildiğinde, dijital varlığın 1 Ocak ile 30 Haziran arasında %21,16 oranında kazanç kaydettiği gözlemlenebiliyor. Şimdi, BTC’nin güçlü bir yükseliş aşaması kaydettiği düşünüldüğünde, getiriler oldukça ezici görünüyor. Gerçek büyüme, ancak döngü, ilk şarjının başlangıcından itibaren analiz edildiğinde gözlemlenebilir. Ekim 2020, BTC’nin yükseliş döngüsünün başlangıcını işaret etti ve sağdaki grafik Bitcoin’in 19 Mayıs’a kadar %445 büyümesini gösteriyor.

Karşılaştırıldığında, Bitcoin sadece %42 düştü, bu rakam tüm döngü boyunca görülen büyüme göz önüne alındığında önemli ölçüde kötü görünmüyor.

Bu nedenle, 2021’deki son 6 ayın performansına dayalı olarak BTC’nin yükseliş referanslarını analiz etmek adil değil. Veriler öznel ve zincir içi temeller şu anda 2. yarı için en iyi yönü sunuyor. Genel olarak, BTC’nin yükseliş yapısı sabit kaldı.

Bitcoin MVRV ve SOPR piyasası yeniden ayarlandı, birikim zamanı mı?

Bitcoin MVRV, Bitcoin için bir birikim aralığı belirlemek için en önemli göstergelerden biri olmuştur. MVRV, BTC’nin piyasa kapitalizasyonunun gerçekleşen kapitalizasyona bölünmesiyle hesaplanır.

Bu Yılın Geri Kalanında Bitcoin Yatırımcılarını Bekleyen Gerçekler! - Koinbox.Net

Tarihsel olarak, MVRV 1 veya daha düşük bir değere her dokunduğunda, çok önemli bir geri dönüş bölgesi olduğu kanıtlanmıştır. Verilere göre, basın zamanında Bitcoin 1,35 seviyesindeydi ve önümüzdeki haftalarda bir piyasa değerlenmesi olasılığının altını çizdi.

Bir satın alma işleminin kârlı mı yoksa zararlı mı olduğunu gösteren bir metrik olan Harcanan Çıktı Kâr Oranı da 1’in altında kaldı – Satıcıların teslim olduğuna dair bir işaret. Böyle bir olay, önceki iki düşüş döneminde uzun sürmedi.

Bu Yılın Geri Kalanında Bitcoin Yatırımcılarını Bekleyen Gerçekler! - Koinbox.Net

Son olarak, Bitcoin HODL Waves, mevcut ralli sırasında uzun vadeli sahiplerinin piyasada 2017’ye kıyasla daha güçlü bir tutuşa sahip olduğunu belirtti. 2017’de, uzun vadeli elde tutulan arz %60’lık bir birikim oranına ulaştığında piyasa zirveye ulaştı, ancak son döngüde, BTC arzının yalnızca %38’i 180 gün veya daha kısa süreyle tutuldu.

Mevcut rallinin perakende odaklı olduğu ve değer açısından potansiyel zirveye henüz ulaşılmadığı sonucuna varılabilir.

Zaten bir iyileşme havasında mıyız?

Pek değil. Zincir içi temellerin fiyat hareketinde tezahür etmesi zaman alır ve Bitcoin nispeten dalgalı ticaret seansları yoluyla ticaret yapmaya devam eder. Bununla birlikte, satış baskısı azalmaya başlıyor ve kartlarda yeni bir çeyrek ile, Bitcoin için piyasa yapısını kesintiye uğratan herhangi bir harici yıkıcı olayı engellemesi için önümüzdeki haftalarda toparlanma yolu başlayabilir.

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu