Kripto Para Haberleri

Bugün kripto para fiyatları: Bitcoin 35.000 dolara yakın, Dogecoin Yüzde 17’nin üzerine çıktı

Tüm popüler kripto para birimleri, bu haftanın başlarındaki keskin düşüşün ardından Cuma günü pozitif işlem görüyordu. Şaka kripto para birimi Dogecoin, 24 saat önceki fiyatından yüzde 17 daha yüksek işlem görüyor.

Kripto para birimleri Cuma günü tüm popüler sanal paraların değeri yükseliş eğilimindeyken istikrarlı bir şekilde işlem görüyor. Genel eğilim olumlu görünse de, bazı sanal paralar negatif bölgede kalıyor.

Saat 11:30’da Bitcoin, bir gün önceki değerinden yaklaşık yüzde 5 artışla 34.500 doların üzerinde işlem görüyor. En yakın rakibi Ethereum, yüzde 2.29 artışla 2.000 dolara yaklaşıyor. Cuma gününün en büyük kazancı, yüzde 17’nin üzerinde yükselen meme dijital para birimi Dogecoin oldu.

XRP, Cardano, Stellar, Chainlink, Uniswap, Polkadot ve Litecoin dahil olmak üzere diğer popüler kripto para birimleri de Bitcoin’in yukarı yönlü seyrini takiben pozitif işlem gördü.

Andreessen Horowitz’in 7 Eylül’den itibaren El Salvador’da resmi olarak yasal ihale haline gelen Bitcoin’e 2,2 milyar dolarlık bir kripto fonu hakkında yaptığı duyurudan başlayarak, Cuma günü iki gelişme kripto para piyasasını güçlendirmiş görünüyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Cuma günü kazanırken, Çin’in baskısı bu hafta belirgin olan yüksek düzeyde oynaklığı tetiklemeye devam ediyor. Kripto para birimleri Pazartesi ve Salı günü keskin bir şekilde düştü ve ardından Ethereum ve Bitcoin dahil tüm popüler sanal paralar çöktü.

kriptolar

Perşembe gününden itibaren kripto piyasası üzerinde baskı uygulayan bir gelişme, Çin’in en büyük kripto para madenciliği makineleri üreticisi Bitmain tarafından alınan bir karardır. Şirket, Pekin’in Bitcoin madenciliği yasağını takiben satış baskısını hafifletmeye yardımcı olmak için spot piyasada ürünlerinin satışını askıya aldı.

Bitmain, müşterileri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Rusya, Kazakistan ve Endonezya gibi yerlerde kaliteli güç kaynakları aradığını söylemeye devam etti.

Gelişme, Çin’in kripto para baskısının boyutu konusunda endişeli olan kripto para yatırımcıları tarafından iyi görülmedi. Çin Devlet Konseyi’nin, finansal riskleri savuşturmak amacıyla Mayıs ayı sonlarında Bitcoin ticareti ve madenciliğini çökertme sözü verdiği belirtilebilir.

İşte popüler kripto para birimlerinin en son fiyatları ve trendleri:

Kripto paraFiyat (ABD Doları)24 saatlik değişimPiyasa değeri (Milyar)Hacim (24 Saat)
Bitcoin34.338.25%4.28$643,5631,53 milyar dolar
Eter1.965.23%2.15$228.8122.01 milyar dolar
Dogecoin0.273190%17.9735,67 dolar5.22 milyar dolar
Litecoin134.63%3.48$9.15$477.359
XRP0.666436%3,56$66.642,00 milyon dolar
kardano1.36%4,2043,87 $4.04 milyar dolar

Çin son zamanlarda ülkedeki kripto ticareti ve madenciliği üzerindeki baskıyı yoğunlaştırdı ve İç Moğolistan, Sincan, Yunnan ve Sichuan dahil olmak üzere kripto para birimi madencilik merkezlerini operasyonları kapatmaya zorladı.

Yasaktan sonra, birçok Çinli kripto para madencileri makine satıyor ve işten çıkıyor veya denizaşırı makineler gönderiyor.

Haber ajansı Reuters tarafından hazırlanan bir rapor, Çin’in kripto para birimi üzerindeki kapsamlı yasağının, küresel Bitcoin üretiminin yarısından fazlasını oluşturan sektörü “felce uğrattığını” vurguladı.

Sichuan’ın güneybatısındaki bir kripto madenciliği çiftliğinin işletmecisi olan Mike Huang, haber ajansına birçok madencinin hükümet politikalarına uymak için işten ayrıldığını söyledi.

“Madencilik ekipmanları hurda metal gibi satılıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu