Kripto Para Haberleri

Bugünkü Haberlerden Sonra IOTA %12 Değer Kaybetti

IOTA’nın resmi cüzdanı Trinity’deki bir güvenlik açığından sonra milyonlarca dolar değerinde kripto para çalındı. IOTA Vakfı daha fazla saldırıyı önlemek için farklı adımlar atmış olsa da IOTA saldırıdan sonra %12’nin üzerine değer kaybetti.

Trinity Cüzdanında Açık Var

12 Şubat’ta IOTA Vakfı resmi cüzdanı Trinity ile “şüpheli bir durumu” araştırdığını belirten bir açıklama yaptı. Vakıf, kullanıcılara bir sonraki duyuruya kadar cüzdanı açmamalarını veya kullanmamalarını tavsiye etti.

Daha sonra, geçerli işlemleri kontrol eden bir sistem olan koordinatör, kötüye kullanım onaylandıktan sonra kapatıldı.

IOTA Vakfı:

“İlk araştırmanın ardından, bu hırsızlıkların temel nedenini bulana kadar başka hırsızlığın olmayacağından emin olmak için koordinatörü kapatmaya karar verdik.”

Derinlemesine yapılan bir işlem analizinin ardından Vakıf, sorunun “tohum hırsızlığı” ile ilgili olduğuna inanmaktadır, ancak kök neden henüz bulunamamıştır. Ayrıca toplam 1,6 milyon dolar değerinde IOTA kaybı olan 10 kurban belirlendi.

Birden fazla siber adli tıp uzmanı, olası temel nedenleri değerlendirmek ve tüm Trinity’nin bağımlılıklarını derinlemesine taramak için araştırma ekibine katıldı. Ek olarak, IOTA Vakfı koordineli saldırıyı daha fazla araştırmak için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştığını açıkladı.

Trinity’deki kötü kullanıma neyin sebep olduğu hala bilinmemekle birlikte, yatırımcılar varlıklarını satmak için beklemedi. “Şüpheli durum” ilk olarak 12 Şubat’ta bildirildiği için IOTA’nın fiyatı kayda değer bir düşüş gösterdi. Şimdi, kripto para bir toparlanmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

IOTA Teknik Analizi

TD sequential göstergesi, IOTA’nın 12 Şubat’ta bir düzeltmeye gittiğini tahmin etti. Bu teknik endeks, 4 saatlik grafikte yeşil bir dokuz mum çubuğu şeklinde bir satış sinyali sundu. Ayı oluşumunu takiben, kripto para %2 düştü. IOTA 0.353 dolardan 0.310 dolara düştü.

Büyük fiyat düşüşü ve Trinity cüzdan hackinin önemine rağmen, IOTA bir yükselişe hazırlanıyor gibi görünüyor. TD sequential göstergesi son zamanlarda aynı zaman dilimi içinde kırmızı bir dokuz mum çubuğu şeklinde bir satın alma sinyali verdi. Kripto paranın satın alma baskısında bir artış olursa yükseliş sinyali doğrulanabilir ve IOTA 0.336 dolara veya 0.344 dolara yükselebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu