Kripto Para Haberleri

Bunu da Gördük: Bursa’da Kripto Para Cinayeti

Bu haber belki de ilk kripto para cinayetinin haberi olabilir. Ne yazık ki bir cana kıyıldı ve cinayetin asıl nedeni olarak ise ilginç bir detay karşımıza çıkıyor. Kripto para hesabı açmak adına alınan 20.000 Dolar geri verilmediği için S.S isimli Suriye uyruklu şahıs, tehditler sonrası öldürüldü. Bursa’nın Osmangazi ilçesinde gerçekleşen cinayetin altında yatan nedenler dünya gündemine de oturdu.

Kripto para ile ilgilenen ve yakın arkadaş olduğu ifade edilen ikili, alacak verecek meselesi yüzünden bir süredir görüşmüyordu. Son görüşmeleri ise cinayet ile sonuçlandı. Kripto para işine girmek istediği için borç alan ve bu parayı ödemeyen şahıs, vurularak öldürüldü. 20.000 Dolar’dan bahsediliyor ve öncesinde şahsın çok kez tehdit edildiği ve aralarının da bu yüzden bozulduğu söyleniyor.

Bursa’da yaşanan bu olay güvenlik kameralarına da yansıdı ve kısa süre içerisine dünya gündemine oturdu. Şaşırtıcı ve üzücü bir olay ve borç paranın kripto para için kullanılacak olması da kripto para gündemine dair yeni bir gelişmeyi beraberinde getirdi.

Beyrut’a Kaçmayı Planlıyordu

kripto para cinayeti

S.S, parayı ödeyemeyeceğini defalarca belirtti ve bunun için süre istedi ancak karşı taraf bu teklifi kabul etmeyince olaylar faklı bir boyuta taşındı. Tehdit edilince öldürüleceğini anlayan S.S, kısa süre içerisinde yurt dışına kaçma planı yaptı ve başlıkta da yer verdiğimiz gibi Beyrut’u seçti. Şahsın kaçacağını öğrenen katil, kısa süre içerisinde S.S’nin peşine düştü ve cinayeti gerçekleştirdi.

Kripto para gündemini sarsan bu olay, belki de ilk cinayet haberi olarak tarihe geçecektir. Henüz gelişmelere dair bir netlik yok ancak cinayetin kripto para borcu yüzünden gerçekleştiği aşikar. Kaçmak üzereyken vurulan S.S, Suriye uyruklu ve onu öldüren şahsın da Suriye uyruklu olduğu ifade ediliyor.

Emniyet güçleri hali hazırda olayın detaylarını araştırıyor ve yeni gelişmeler elimize ulaştığı sürece bu mecra aracılığı ile sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bu tür üzücü olayların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu