Kripto Para Haberleri

BUX, İflas Eden Kripto Para Borsası Blockport’u Satın Aldı

Milenyum kuşağına hizmet vermeye odaklanan Amsterdam merkezli ticaret uygulaması sağlayıcısı BUX, açıklanmayan bir miktar ile iflas eden kripto para borsası Blockport’u satın aldı.

Blockport, BUX Crypto’ya yeniden markalanacak ve bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya çıkma işlemlerine başlayacak. BUX kullanıcıları, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP dahil olmak üzere kripto para ticareti yapabilecek.

BUX’in kurucusu ve CEO’su Nick Bortot, anlaşmanın finansal detaylarını paylaşmayı reddetti.

2017 yılında kurulan Blockport, STO’su ile yaklaşık 5,5 milyon dolar toplayamadığı için 2019 Haziran ayında iflas ilan etti ve işlemlerini durdurdu. Şirket Ocak 2018’de düzenlediği ICO ile 15 milyon dolar topladı ve fakat parası bitti.

Bortot, Blockport’un “pazarda strateji olarak hızlı davrandığını fakat ne yazık ki piyasanın düşüşte olduğu için şirketin yoldan çıktığını” belirtti.

BUX’in kurucusu ve CEO’su Nick Bortot:

“BUX ile, Blockport’un başlangıçta karşılaştığı zorluklardan birini olan sağlam bir dağıtım kanalına erişim olacaktır. Zorluklara rağmen, bu öğrenmeler değerlidir ve BUX markası altında daha büyük ve daha iyi bir ürünün geliştirmesine yardımcı olacaktır.”

BUX İyi Finanse Edilmiş

BUX, 2014 yılında açıldı ve dokuz Avrupa ülkesinde (Hollanda, Fransa, Almanya, Avusturya, Danimarka, İsveç, İngiltere, İspanya ve İtalya) iki milyondan fazla müşteriye hizmet verdiğini iddia ediyor.

BUX, Haziran 2019 itibariyle Velocity Capital, Orange Growth Capital ve Initial Capital gibi yatırımcılardan 35 milyon dolar toplayan iyi finanse edilmiş bir şirkettir. Şirketin “ilk” büyüme başkanı, kullanıcı büyümesini ve gelirlerini denetleyen eski Ripple yöneticisi Aditya Pasumarty’dı.

BUX, kullanıcılarının “kripto paralarını yatırım yapmakla ilgilendiklerini ifade ettiklerinden” dolayı Blockport’u satın aldı.

Blockport, BUX Crypto’da ki kripto para teklifinin sahipliğini üstlenecek.

Nick Bortot:

“Blockport’tan kurucu ekibin bir parçası olan 3 kişi ve toplamda 7 kişi ekibimize katılacak.”

BUX CEO’su, BUX Crypto’nun daha fazla personeli işe alma planı olmadığını ekleyerek BUX’un Amsterdam ve Londra ofislerinde çalışan 106 ekip üyesi olduğunu belirtti.

BUX Crypto ayrıca Hollanda’nın merkez bankasına bir kripto para hizmetleri sağlayıcısı olarak kayıt olacak.

BUX’un kripto paralara geçişi, özellikle kripto para dostu Robinhood gibi rakipleri önümüzdeki aylarda İngiltere işlemlerini başlatacağından dolayı ilginçtir. Robinhood, ağustos ayında ülkenin Finansal Davranış Otoritesinden onay aldı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu