Anasayfa Sektörel Büyük Anlaşma: Glassnode, Kripto Vergi Platformunu Sattı!

Büyük Anlaşma: Glassnode, Kripto Vergi Platformunu Sattı!

Sektörel

Kripto veri platformu Glassnode, Blockpit'e kripto vergi platformu Accointing'i sattı.

Büyük Anlaşma: Glassnode, Kripto Vergi Platformunu Sattı!

Kripto istihbarat firması Glassnode, kurumsal yatırımcıları ve merkeziyetsiz finansı (DeFi) hedefleyen yeni çözümlere odaklanmak için kripto vergisiyle ilgili projeleri bıraktığını açıkladı.

Glassnode; 6 Kasım'da Accointing olarak bilinen kripto odaklı vergi platformunun, Avrupalı kripto uyumluluk sağlayıcısı Blockpit'e satıldığını duyurdu. Firmalar, anlaşmanın boyutunu açıklamayı reddetti ve yalnızca işlemin "milyonlarca dolarlık bir anlaşma" olduğunu açıkladı.

"Glassnode, Accointing'in Blockpit'e satışıyla birlikte kripto vergi alanından çıkacak." diyen bir sözcü, anlaşmanın firmanın kurumsal müşterilerine yeni Dijital Varlık İstihbarat Çözümleri sunmaya odaklanmasını sağladığını da sözlerine ekledi.

Glassnode temsilcisi, "Son ayları, DeFi veri çözümlerine geçişimizi ve gelecekte diğer dijital varlık ekosistemi alanlarına genişlememizi sağlayan altyapımızı yeniden şekillendirmek için kullandık." dedi ve ekledi:

Bitcoin ve Ethereum için lider zincir üstü veri platformunu oluşturduktan sonra şu anda ürün hizmetlerimizi DeFi'ye genişletiyoruz. Amacımız, kurumları DeFi verileri ve DeFi alanında ticaret yapmalarına ve bu alanda gezinmelerine yardımcı olacak araçlarla donatmaktır.

Bu işlem, Glassnode'un Ekim 2022'de platformuna vergi raporlama uyumluluk araçlarını eklemek için Accointing'i satın almasından sadece bir yıl sonra gerçekleşti.

Büyük Anlaşma: Glassnode, Kripto Vergi Platformunu Sattı!

Accointing'in satın alınması, Blockpit'in rakipleriyle birleşmeye yönelik bir başka girişimine işaret ediyor çünkü platform, daha önce 2020'de Alman rakip platform Cryptotax ile birleşmişti. Son satın alma ile Blockpit, Avrupa için konsolide ve birleşik bir kripto vergi platformuna yönelik hırsını ve vizyonunu yineledi.

Blockpit kurucu ortağı ve CEO'su Florian Wimmer, "Blockpit ve Accointing platformunun çok benzer doğası nedeniyle satın alma gerçekten mükemmel bir fırsat." ifadelerini kullandı. 

Kullanıcılar, Profillerini ve Verilerini Kolayca Taşıyabilirler

Wimmer; Accointing kullanıcılarının, profillerini ve verilerini kolayca yeni bir Blockpit hesabına taşıyabileceklerini söyledi ve bunun sadece birkaç dakika süreceğini vadetti. Hesap geçişi sayesinde Blockpit'in tüm ortak kaynaklarını birleşik bir platform geliştirmeye, daha fazla özellik sunmaya ve daha iyi bir müşteri deneyimi sunmaya odaklayacağını belirten CEO, sözlerini şöyle sürdürdü:

Aynı zamanda Blockpit, Accointing altyapısını kısa vadede kapatacağımız için maliyeti artırmadan gelirini iki katına çıkarıyor ve nakit akışımızı büyük ölçüde artırıyor.

Wimmer, Kripto Varlık Raporlama Çerçevesi (CARF) ve İdari İş Birliği Direktifi (DAC8) olarak bilinen kripto vergi raporlama kuralı gibi yaklaşan düzenlemelere atıfta bulunarak anlaşmanın zamanlamasının da mükemmel olduğunu söyledi.

Wimmer, "2026'dan itibaren saklayıcılar, borsalar, aracı kurumlar ve diğerleri dâhil olmak üzere tüm kripto varlık hizmet sağlayıcıları, işlem verilerinin yanı sıra Müşterinizi Tanıyın verilerini vergi makamlarına bildirmek zorunda kalacak." dedi. Yöneticiye göre; yaklaşan düzenlemeler, "vergi dolandırıcılarına yaptırım uygulanmasını ve onların kovuşturulmasını büyük ölçüde artıracak."

Ekim 2023'te resmen kabul edilen DAC8; vergi tahsildarlarına, AB'nin diğer herhangi bir üye devletindeki bireyler veya kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen her kripto para işlemini izleme ve değerlendirme yetkisi vermeyi amaçlamaktadır.

Büyük Anlaşma: Glassnode, Kripto Vergi Platformunu Sattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar