Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Büyük artış! Bitcoin 4.770 doları gördü!

18 milyar dolar piyasa hacmi artışı yaşandı. Bitcoin fiyatının 4.770 doları gördüğü bugün kripto para piyasaları ne olduğunu anlayamadı. Bitcoin fiyatının yükselmesi ve direnç seviyelerini birden kırması yatırımcılar için beklenmedik ancak piyasa için iyi gelişme olarak yorumlandı.

Bitcoin Yükseldi, 54 Milyar Dolar Arttı!

Bitcoin, Kasım ayından beri en yüksek seviyesini gördü ve son dönemin en iyi yükselişi bugün oldu. Bitcoin fiyatındaki yükselişin bugün kripto para piyasası hacmine eklediği 54 milyar dolarlık değişim ise yatırımcılar için beklenmedik bir artış yarattı. Bitcoin fiyatındaki 18 milyar dolarlık piyasa hacmi artışına ek olarak 54 milyar dolar değişen kripto para piyasası hacmi yatırımcılara güven veren gelişmelerden birisi oldu.

Birkaç önde gelen analist, birkaç hafta önce BTC pompasının 5 bin dolar olacağını öngörmüştü ve Mayıs ayında gerçekleşebileceğini söyledi. Eh, Nisan ayının başlarında gerçekleşti ancak anlık bir düzeltme, fiyatları Bitcoin’in şu anda Tradingview.com Bitfinex grafiğine göre işlem gördüğü 4.750 $ seviyesine geri götürdüğü için sürdürülemedi. Hareket, BTC’ye %15.54 kazanç ilave etti ve bu da yıldan yıla %30’u aşan bir kazanç sağladı. Yaygın medyadaki birçok kişinin yazdığı bir varlık için fena değil.

Bu büyük hareketin sonucu, yakından bakılması gereken günlük hacimdir. Coinmarketcap.com’a göre (bu doğru bir hacmi rapor edebilir veya vermeyebilir) şu anda toplam 54 milyar dolar seviyesinin üstünde.

Günlük hacim 24 saat kadar sürede 54 milyar dolar tersine değişim yaşadı. Bitcoin tekrar tüm kripto para piyasasında 50 milyar doların üzerinde hacim değişikliği yapabilecek tek kripto para birimi olduğunu ve yükseliş ve düşüşlerden sorumlu ilk büyük kripto para birimi olduğunu gösterdi. Bitcoin fiyatının 4.750 dolar seviyesini geçerek 4.770 doları görmesi sonrasında kripto para sahipleri yakın zamanda 5.000 doları görebilirler.

2018 yılından itibaren kripto para birimlerinin değeri bugüne kadar iyi olmamıştı. Bugün itibari ile boğa rallisinin başlamış olabileceğini değerlendiren kripto para sahipleri, kısa vadeli yatırımlarında daha fazla güç elde edebilecek olduklarını düşünürken, uzun vadeli yatırımcılarda daha fazla yatırım yapmanın olumlu kazanç için iyi olabilecek olduğunu belirttiler.

Bu yeni destek seviyelerine tutunan ve daha fazla kazanç sağlayan Bitcoin gerçek bir tersine dönüş yapmış olabilir ancak kesin olarak boğa rallisinin başlamış olduğunu söylemek için erken. Pompalama operasyonu olup olmadığı konusunda henüz bilgi bulunmayan bu yükseliş ile ilgili bazı iddiaları bir balina tarafından Bitcoin’e para pompalandığı ve geri çekileceği yönünde oldu.

Twitter’da Tepkiler

Doğal olarak, kripto paralar Twitter ortamında sık tartışılıyorlar, bazı Twitter kullanıcıları bu yükselişin gerçek bir yükseliş olmadığını savunurken, bazıları ise tam tersini düşündüğünü ve fiyatın yükselmesinin kendiliğinden olduğunu belirtiyor. Sorulan bir sürü soru vardı ama kimsenin bu sorulara gerçek bir yanıt vermesi mümkün olmadı.

Bitcoin artışı, altcoinlerin çoğunun çift haneli kazanımlara başlaması nedeniyle, piyasaları dört ayın en yüksek seviyesine ve 160 milyar doların üzerine çıkardı. Litecoin, Cardano, Tron ve Monero bunların arasındaydı. Yatırım yapılmayı bekleyen çok fazla para bekliyordu ve bugün artık bu kenarda köşede kripto para yatırımı için bekleyen yatırım parasını kripto para yatırımına dönüştürmek mümkün. Şimdi umut şu ki, bu yükselişin bir pompa operasyonu olmaması ve fiyatın tekrar düşüş yaşamayarak sürekli olarak artış yaşar pozisyonda kalması.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu