Anasayfa Altcoin Büyük Bir Merkezi Kripto Borsası, XRP'yi Yeniden Listeledi!

Büyük Bir Merkezi Kripto Borsası, XRP'yi Yeniden Listeledi!

Altcoin

Kripto para borsası CEX.io, XRP'yi yeniden listelediğini duyurdu.

Büyük Bir Merkezi Kripto Borsası, XRP'yi Yeniden Listeledi!

İki yıllık bir aradan sonra XRP, eski kripto para borsalarından biri olan CEX.io'da yeniden listelendi. CEX.io kullanıcıları; artık borsanın ürün ekosistemi içinde XRP satın alabilir, satabilir, dönüştürebilir ve çekebilir. Borsa, 2023 yılında XRP'yi yeniden listeleyen son borsa oldu ve firmaya göre yeniden listeleme ABD'deki müşterilerini tatmin etmeye yönelikti.

Haber, Ripple'ın SEC'e karşı büyük bir zafer kazanmasından aylar sonra, en önemlisi de XRP'nin Yargıç tarafından menkul kıymet olarak kabul edilmemesiyle geldi.

Borsalar, SEC ile Yasal Mücadelenin Ardından XRP'yi Yeniden Listeledi

SEC'in 2020'nin sonlarında Ripple'a dava açmasının ardından birkaç büyük kripto para borsası, 2021'in başlarında XRP'yi delist etti çünkü bu varlığın ticarete açık olması, düzenleyici yasalarla uğraşmak zorunda kalacak olmalarından dolayı söz konusu platformlar için bir risk anlamına gelebilirdi. Bununla birlikte Coinbase, Kraken ve Kanada platformu Newton gibi borsalar, düzenleyici ve yasal kaygıları gerekçe göstererek XRP'yi delist etti.

Yargıç Analisa Torres'in "ikincil piyasalarda satıldığında XRP'nin bir menkul kıymet olmadığına" karar vermesiyle birlikte varlık için tablo önemli ölçüde değişti.

Bu karar, XRP'nin önemli kripto para borsalarında eski haline dönmesinin önünü açtı. Bu da kripto para birimi için çok önemli bir ana işaret etti. Borsaların çoğu, XRP'yi yeniden listelemeye başladı. Böylece XRP ekosisteminde daha geniş bir canlanmanın sinyali verildi. 

Büyük Bir Merkezi Kripto Borsası, XRP'yi Yeniden Listeledi!

Ripple ve XRP'nin Mevcut Durumu

XRP fiyatı son 30 gün içinde önemli ölçüde yükseldi ancak sahte bir XRP ETF söylentilerinin sosyal medyada yayılmaya başlamasının ardından yükseliş ivmesi durdu. Sahte BlackRock iShares XRP Trust başvurusu, şirket sözcüsü tarafından anında yalanlandı. Sahte rapor, kısa bir süre sonra yüzde 12'lik bir fiyat düşüşünü tetikledi. 

Ripple ve SEC arasındaki hukuk savaşı önümüzdeki baharda büyük bir duruşma için hazırlanıyor. Ripple, üç kısmi mahkeme zaferi kazandıktan sonra avantajlı bir konuma sahip görünüyor. Uzmanlar, XRP fiyatlarında potansiyel bir yükseliş ve artan bir kripto para sektörü heyecanı öngörerek 2024'te Ripple için kesin bir galibiyet bekliyor. 

Büyük Bir Merkezi Kripto Borsası, XRP'yi Yeniden Listeledi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik