Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Büyük gelişme: Bitcoin Atm’lerinde nakit satış dönemi başlıyor

ABD’de en çok Bitcoin ATM’sine sahip şirket olan LibertyX çoğu Bitcoin ATM’sinde nakit ile satış yapılacağını açıkladı. LibertyX’in kısa süre önce yaptığı açıklamalara göre ABD’de bulunan 5,000 Bitcoin ATM’sine para çekme özelliği ekledi.

LibertyX CEO’su Chris Yim:

“Bitcoin rallisiyle kullanıcılarımız banka havaleleri yoluyla para çekme işlemlerinde gecikmeler yaşıyor. Bunu çözmek için ATM’lerimize para çekme özelliği ekledik. Bitcoin almak ATM’lerden çok kolay olsa da BTC satmak çok zordur. ABD’de toplamda 15,000 ATM’miz var ama bunlardan sadece 2,000’i ile nakit para karşılığında Bitcoin alınabiliyor.”

Chris Yim ayrıca şu anda 5,000 adet ATM’den Bitcoin satılabileceğini ve ilerleyen dönemlerde Bitcoin satışına izin verene ATM sayısını 15,000’e çıkaracaklarını söyledi.

Bitcoin ATM

LibertyX Bitcoin satışları nasıl olacak?

LibertyX’in yeni kullanıma açtığı Bitcoin satışlarını destekleyen ATM’ler aracılığıyla yapılan satışlar işlem ücretlerinde muaf olmayacak. LibertyX ATM satışlarında %8’lik bir ücret almayı düşünüyor. Şirketin CEO’suna göre ATM’ler lider kripto para borsası Coinbase’den veri alıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 2.0’a Geçiş 'Platformların Evrimi' Olacak

LibertyX nedir?

LibertyX ABD’de Bitcoin ATM’si alanına odaklanan bir ATM hizmetleri ağıdır. LibertyX’in Tesla’nın en büyük fabrikalarında bile ATM’si vardır. Tesla CEO’su Elon Musk bunun aksini iddia etse LibertyX ATM’si Tesla fabrikalarında görüntülenmiştir. Tesla çalışanların şu anda 2020 Ağustos ayındna beri fabrikalarında bulunan ATM’lerden kolaylık Bitcoin alabiliyor.

“Son dakika: Ünlü CEO Bitcoin balinası çıktı!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-unlu-ceo-bitcoin-balinasi-cikti/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu