Kripto Para Haberleri

Büyük Haber: Microsoft, Apple, Microstrategy Hisseleri Binance’da Listelenecek

Binance kullanıcıları yakında borsanın hisse senedi token hizmeti aracılığıyla Tesla ve Coinbase hisse senetlerine ek olarak Microsoft, Apple ve Microstrategy hisselerini alabilecekler. Kripto para borsa platformu Binance, her geçen gün dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının hisselerini tokene dönüştürüyor.

Binance’a Microsoft, Apple, Microstrategy Hisseleri Geliyor

Pazartesi günkü bir blog yazısına göre Binance; Microstrategy, Microsoft ve Apple hisse senet tokenlerini listeleyecek. Binance, kullanıcılarına şirketlerin hisse senetlerinin tokenleştirilmesi yoluyla yatırımcılara risk sunacak. Yeni hisse tokenlerinin borsanın sabit koini BUSD karşılığında işleme girmesi bekleniyor.

Bu adım, Binance kullanıcılarının potansiyel temettüleri içerecek temel hisselerin ekonomik getirilerine hak kazanabilecekleri anlamına geliyor. Tokenler ayrıca Binance müşterilerinin BUSD kullanarak normal bir hisse senedinin yüzde biri kadar küçük bir kısmını satın almalarına izin veriyor.

Binance’ın hisse senedi tokenleri, geleneksel borsalarda alınıp satılabilen tokene dönüştürülmüş hisse senetleridir. Her bir tokene dönüştürülmüş hisse senedi, hisse senedinin bir normal hissesini temsil ediyor ve resmi açıklamalara göre Binance’ın bu hizmeti CM-Equity AG tarafından tutulan temel menkul kıymetlerin bir saklama portföyü tarafından destekleniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Forbes milyarderler listesine kripto para sektöründen 2 kişi girdi!

Binance Nedir? Nasıl Kullanılır? Detaylı Binance Rehberi

Binance daha önce Tesla ve Coinbase hissesini ekledi

Elektrikli araç üreticisi Tesla ve kripto para borsası Coinbase de dahil olmak üzere iki hisse senedi tokeni geçtiğimiz haftalarda Binance’da işlem görmeye başladı. Bu listeler, borsanın hisse senetlerini halka pazarlamaya başlamak için gerekli lisansı almadığını söyleyen düzenleyicilerin aklını karıştırdı. Her şeye rağmen Binance, piyasa talebini izleyeceğini ve gelecekte daha fazla hisse senedi tokeninde hizmet sağlayabileceğini söyledi.

Tokene dönüştürülmüş Microstrategy hisseleri pazartesi günü saat 16:30’da işleme başlayacak ve Apple 28 Nisan’da aynı saatte satışa sunulacak. Microsoft’un tokene dönüştürülmüş hisseleri 30 Nisan’a kadar açılacak.

Türkiye’de Kullanılamaycak

Şirketlerin hisse senedi tokenleri sadece geleneksel borsa saatlerinde alım satım için kullanılabilecek. Binance’ın resmi açıklamasına göre CME-Equity tarafından belirlenen bölgeler olan anakara Çin, Türkiye, ABD ve diğer kısıtlanmış yargı bölgelerinde yaşayanlar Binance’ın şirket hisse senedi tokenlerini kullanamayacak.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu