Bitcoin Haberleri

Büyük iddia: Bitcoin asla 0 dolara düşmeyecek!

Bitcoin’in 2009’da çıkışından bu yana geçen yıllarda, kripto para endüstrisinin ilk blok zinciri tabanlı varlığı birçok spekülatif keskin düşüşten kurtuldu. Bitcoin fiyatının (BTC) teorik olarak 0 dolara düşmesi için inanılmaz derecede bir çöküş olması gerçeği doğru olsa da bir Reddit kullanıcısı Bitcoin’in asla 0 dolara düşmeyeceğinin garantisini verdi.

Bitcoin asla 0 dolara düşmeyecek

Dün Reddit, r/Bitcoin forumunda Substantial-Ad-5012 adlı kullanıcı: “Bitcoin hayatım boyunca asla sıfıra düşmeyecek” başlıklı bir ileti dizisi yayınladı. Peki neden? Kullanıcı, Şimdiye kadar çıkarılan tüm Bitcoinin her birini 1 sentten satın almaya istekli olduğum ve yapabildiğim için diye bunu açıkladı.

Bir dahaki sefere bir Bitcoin şüpheci, Bitcoin’in sıfır dolara düşme argümanını gündeme getirdiğinde internetteki rastgele bir Reddit kullanıcısnın buna izin vermeyeceğini söyleyin.

CoingGecko, Bitcoin Genesis bloğundan bu yana çıkarılan toplam Bitcoin sayısının 18.677.925 civarında olduğunu tahmin ediyor. Bitcoin’in aslında 0,01 ABD Dolarına düşmesi gibi beklenmedik bir durumda, dolaşımdaki her BTC’yi satın almak sadece 187.000 dolara mal olacaktır. Tabi bu teori yaklaşık %20 Bitcoin’in erişilemez olduğunu hesaba katılmıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'in bir gece de %7,4 düşmesinin arkasındaki 3 temel sebep

Şimdiye kadar, altın destekçisi Peter Schiff de dahil olmak üzere birçok eski kafalı finansal kişilik Bitcoin’in eninde sonunda öleceğini söyledi. 2020 yılında, önemli bir yatırımcı olan Jim Rogers BTC için gelecekte 0 dolarlık bir fiyat beklediğini söyledi. 2018’de PayPal’ın eski CEO’su Bill Harris de Bitcoin’e 0 dolarlık bir fiyat etiketi yapıştırdı. Bunlara ek olarak, Distributed Lab CEO’su Pavel Kravchenko Bitcoin’in duruşunun belirli koşullara bağlı olmasına rağmen değersiz hale gelebileceğini söyledi.

Kripto para milyarderleri de devreye girdi

Ayrıca Reddit kullanıcısı Substantial-Ad-5012, dramatik bir fiyat düşüşünde Bitcoin satın almaya hazır tek kişi değil. Girişimci Alistair Milne, geçen yıl 0.01 dolardan 18,52 milyon adet BTC satın alma emrini girdiğini göstermişti. 2020 Mart ayındaki kripto para piyasasındaki çöküşün ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao, parası olduğu sürece Bitcoin’in sıfıra düşmeyeceğini tweetledi.

Bitcoin’in 0 dolara düşmesi gibi bir düşüşe yol açabilecek faktörler arasında küresel olarak elektrik şebekesine yapılan saldırılar veya Dünya’daki tüm teknolojinin yok edilmesi yer alıyor. Yine de Bitcoin’in böyle bir felaket durumunda bazı güvenlik önlemleri de vardır. Bunlar arasında Bitcoin’in blok zincirini koruyan uydu tabanlı bir sistem en başlarda geliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu