Kripto Para Haberleri

Büyük iddia: Ripple, SEC davasından sonra halka açılacak

Ripple dışındaki en büyük Ripple hissedarı, XRP ile ilgili firmanın SEC ile davası bittikten kısa bir süre sonra şirketin halka açılacağına inanıyor.

SBI Group CEO’suna göre lider kripto para birimi şirketi Ripple, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileriyle devam eden yasal savaşına rağmen halka açılma planlarından vazgeçmedi. Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple ve yöneticilerine karşı açılan davanın ardından halka açık bir şirket olmayı planladığını iddia etti.

Çarşamba günü bir kazanç görüşmesinde konuşan Yoshitaka Kitao hem Ripple CEO’su Brad Garlinghouse hem de yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in Ripple’ın halka açmayı planladığını söyledi:

SEC davasında sonra Ripple halka açılacak. Ripple CEO’su bunu yapmak istiyor. Chris bunu yapmak istiyor.

Yoshitaka Kitao, SBI’nin Ripple’a yaptığı yatırımın potansiyel bir halka açıklanmanın ardından karşılığını alacağını söyledi ve SBI’nin Ripple’ın en büyük dış hissedarı olduğuna da dikkat çekti. SBI Group’un CEO’su ayrıca, SBI tarafından aktif olarak desteklenen başka bir endüstri şirketi olan blockchain şirketi R3’ün de bir gün halka açılacağını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Apple'dan Dev Kripto Para Hamlesi! Kullanıcılara BTC Erişimi Sunulacak

Ripple CEO’su daha önce halka arz açıklamasında bulunmuştu

Ripple

Fintech şirketlerine yatırım yapıyoruz ve bu teknolojiyi grubumuzda benimseniyor. Bu teknolojiyi sektöre yayıyoruz. SBI Group’un temel stratejisi bu.

Brad Garlinghouse

Brad Garlinghouse, IPO’ların kripto para ve blok zinciri endüstrisinde daha yaygın hale geleceğini tahmin ederek, geçen yıl potansiyel bir halka arz olacağını ima etmişti.

Brad Garlinghouse:

Önümüzdeki 12 ay içinde, kripto / blok zinciri alanında halka arzlar göreceksiniz. İlk olmayacağız ve son da olmayacağız, ancak lider tarafta olmamızı bekliyorum. Şirketimiz için bu doğal bir evrimdir.

Daha önce de bildirildiğimiz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple Labs, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e karşı XRP’nin 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymetler teklifi olduğunu iddia ederek bir dava açtı. Şirket şimdiye kadar, bir dizi yasal zafer elde etmeyi başardı. Bu başarılar davanın sonucuyla ilgili yatırımcılara daha fazla umut getirdi ve XRP fiyatı Ocak 2018’den beri görülmeyen bir seviye olan 1,4 doların üzerine çıkardı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tron Vakfı 13 Milyondan Fazla TRX'i Yok Etti

Ripple ise bu konu hakkında henüz herhangi bir yorum yapmadı.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu