Büyük şirketlerin Blockchain teknolojisini kullanması tasarruf sebebi

1 Dakikada Okunabilir


Blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerin sayısı giderek artarken, dünyadaki bazı şirketlerde bu teknolojinin faydalarından yararlanmak istiyor. Büyük teknoloji devleri, kripto para birimi ve Blockchain teknolojisini araştırırken, bu teknolojinin maddi ve manevi olarak kendilerine geri dönüşünün çok iyi olabileceklerini gördüler. Blockchain teknolojisini test eden büyük şirketlerin arasına son günlerde Microsoft katıldı. Apple ve diğer şirketlerinde bu konuda bazı çalışmaları olabileceği ve basına açıklanmadığı iddia ediliyor.

Blockchain teknolojisi ile ilgilenen şirketler arasında büyük teknoloji şirketlerinin dışında, sağlık, gıda, sanayi ve sigortacılık ve otomobil sektörlerinden şirketler görmekte mümkün. Tüm bunlar aslında bu teknolojiden yararlanmak isteyen şirket sayısında artış olmasına ve bu şirketlerin giderek daha kolay, daha hızlı, daha güvenilir ve daha gizli olan Blockchain teknolojisi kullanmalarını gerektirdiği için bu kararları aldılar.

Blockchain teknolojisinden yararlanmak sadece şirket açısından değil, aynı zamanda müşteriler açısından da faydalı. Müşterilerin daha güvenilir olan sistemde tüm verilerinin saklanıyor olması, Blockchain teknolojisinin siber saldırılara karşı dayanıklı olan yapısının korunmasında çok fazla avantaj sahibi. Dünyadaki bazı şirketler bu teknolojiye bugün para harcaması yapmadıklarından ötürü belki bunda sadece 1-2 yıl sonra bile büyük pişmanlık duyacak ve bu teknoloji ürünlerini satın almak için bugünün büyük paralar harcayan şirketlerine milyonlarca, milyarlarca dolar para ödemesi yapmak zorunda kalabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!