Analizler

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Dev Hamle Öncesi Beklentiler

Kripto para piyasasının en büyük üçüncü dijital varlığı olan Cardano (ADA), Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Alonzo yükseltmesi öncesi sakinliğini koruyor. İnsanlar Alonzo ağ yükseltmesini büyük bir heyecanla beklerken, Cardano (ADA) ekosisteminde ise, piyasa değerine nazaran epey hareketli günler yaşanıyor.

Edindiğimiz verilere göre, Cardano (ADA), bu büyük ağ yükseltmesi öncesinde rekor sayıda yatırımcı girişi aldı. Cardano (ADA) girişleri, 10.1 milyon dolarlık seviyeye ulaştı ve şu anda ABD Doları karşısında 2.83 olarak işlem görüyor.

Ayrıca yaklaşmakta olan hardfork öncesinde Cardano Vakfı, Blockchain’de güvenlik zaafiyetleri bulabilen bir kişiye 10.000 dolara kadar teklif verdiğini duyurdu. Cardano (ADA) ağının geliştiricisi olan bu firma, bilgisayar korsanlarını, keşfedilen açıkları fon çalmak yerine açıkları şirkete bildirmeye teşvik etmek için HackerOne ile ortaklık kurdu. Bir başka önemli hamlesi ise Binance Akıllı Zinciri, NFT’leri desteklemede Cardano (ADA) ekosistemini keşfetmek adına OccamFi ile işbirliği yaptı. Tüm bu projeler, kullanımı daha elverişli hale getirebilir ve yakın zamanda Cardano piyasa değerini olumlu şekilde hareketlendirebilir.

İlginizi Çekebilir: Cardano (ADA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Cardano (ADA) Teknik Analiz

Ünlü kripto analisti olan Jason Pizzino, yakın zaman içinde Cardano (ADA) fiyatında önemli hareketler bekliyor. YouTube hesabından takipçileriyle paylaştığı videosunda analist, ADA’nın yüksek seviyelerde bir konsolidasyon gerçekleştirebileceğini belirtti. Yaklaşan ralli için bu konsolidasyonun umut pompaladığını söyledi.

ADA/USD grafiğini ele aldığımızda, önde gelen teknik göstergeler MACD ve düşüş eğilimi gösteren momentum ile bazı ilginç sinyaller karşımıza çıkıyor. Daha büyük MA’lar da ise yatırımcıların varlığı net bir şekilde belli oluyor.

ada

Kaynak: TradingView

Cardano (ADA) fiyatı, 2,76 dolardaki pivot noktasının hemen üstünde konumlanıyor. 3.05 Dolar seviyesinde ki dirençle karşılaşmadan önce 3 dolar seviyesini rahat bir şekilde geçmesi bekleniyor. Ancak yukarıda belirttiğimiz etkenlerden dolayı, daha fazla yatırımcının içeriye girmesi ihtimali ile birlikte ADA fiyatının acil destek noktası olan 2.55 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini de görebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Cardano (ADA) Yükselir mi? ADA Coin Geleceği 2021

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 5 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün