Analizler

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Yatırım Yapılmalı mı?

Kripto para piyasasının yeşile dönmesi ile birlikte, pek çok dijital varlık gibi Cardano‘da önemli reaksiyonlar gösterdi. Mayıs ayının en yüksek seviyesini geçen tek kripto varlık olan Cardano (ADA), yakın dönemde ilk defa 3 doların üzerine çıktı ve ATH (en yüksek değer) seviyesini yükseltti.

Yaklaşık iki ay süren düşüş piyasasında bile çoğu kripto paradan daha iyi konumda olan Cardano, yükseliş başlamadan önce 1 dolar seviyesini önemli bir direnç noktası olarak belirledi ve düşmeyi reddetti.

İlginizi Çekebilir: Cardano (ADA) Yükselir mi? ADA Coin Geleceği 2021

Yükseliş momentumu başladığından itibaren Cardano (ADA), hareketli ortalamalar ile kendine destek sağlamada mükemmele yakın bir reaksiyon gösterdi dersek yanlış söylemiş olmayız. Özellikle 50 SMA (sarı), geri çekilmeler sırasında kendisini iyi konumlandırıyor. Bu hareketli ortalama, hala grafikte destek noktası olarak işlem görüyor.

Yani yakın zaman içerisinde, 50 SMA’dan bir sıçrama görebilme ihtimalimiz oldukça yüksek diyebiliriz. Ayrıca Cardano (ADA), şu anda borsada 2.84 dolardan işlem görüyor.

İlginizi Çekebilir: Cardano (ADA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Cardano (ADA) İçin Hangi Noktalara Dikkat Etmeliyiz?

ada grafik

Günlük grafik ele alındığında, hareketli ortalama fiyata yetişemese de 20 SMA (gri) fiyatı yakalamış görünüyor. Bu yatırımcılara ADA/USD paritesinde bir giriş şansı daha oluşturuyor diyebiliriz. Grafikler ADA için olumlu gözüküyor.

Cardano (ADA), Alonzo ağı yükseltmesi öncesi grafiklerinin olumlu yönde ilerlemesi elbette ki yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Son testlerin ardından entegrasyon yapılacak ve ana ağ düğümlerini ise DPT’ler gerçekleştiricek. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Alonzo ağ güncellemesinin 12 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Cardano (ADA) Yorum ve Tahminleri 2021

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün