Analizler

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Yüzde 16 Yükseldi

Cardano fiyatı, hafta sonu boyunca birkaç haftanın en düşük seviyesine geriledikten sonra toparlanmaya başladı. ADA, hafta sonu boyunca görülen en düşük seviyenin %43 üzerinde olan 1.3700 dolardan işlem görüyor. Yine de Cardano’nun toplam piyasa değeri 43 milyar doların biraz üzerine düştü ve böylece ADA piyasa değeri dünyanın en büyük 4. dijital para birimi oldu.

Cardano, son birkaç ayda olağanüstü bir büyüme kaydetti. ADA blockchain ağı, Ethereum’a alternatif arayan geliştiriciler arasında popüler hale geldi. Bu büyüme ve kullanıcı benimsemesinin artışı, ağın DeFi ve NFT’ler gibi merkezi olmayan uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olacak akıllı sözleşmeler özelliklerini sunmasıyla ilerleyen zamanlarda da devam edecek.

Ancak, tüm kripto para birimleri gibi Cardano da geçen hafta zor zaman yaşadı. ADA fiyatındaki düşüşler, yatırımcıların dünyada en çok takip edilen kripto para birimi olan Bitcoin’in genel performansına odaklanmasıyla gerçekleşti. Şu anda olarak faiz oranları, değerlenme ve kripto para düzenlemeleri ile ilgili endişeler var. Peki, ADA fiyatı için sırada ne var?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cardano Geliştirilme Hızı Liderliğini Sürdürüyor

Cardano (ADA) Fiyat Analizi:

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Yüzde 16 Yükseldi –

Dört saatlik grafik, ADA fiyatının dün 0,9300 dolara düştükten sonra geri döndüğünü gösteriyor. Cardano bu toparlanma hareketinde %40’tan fazla artarak mevcut 1.3700 dolara yükseldi. Yine de grafik, ADA’nın 25 günlük ve 50 günlük üssel hareketli ortalamaların (EMA) altında işlem gördüğünü gösteriyor.

Aynı zamanda ADA fiyatı %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesinin de üzerine çıktı ve şimdi 1.5115 dolarda yer alan %61.8 Fib geri çekilme seviyesine yaklaşıyor. Ayrıca bu seviye, 1.5583 dolarlık bir sonraki kilit direnç seviyesinin biraz üzerinde.

Bu nedenle ADA fiyatı, şimdilik 1.6920 dolarda yer alan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin ve iki hareketli ortalamanın altında olduğu sürece düşüş eğiliminde kalabilir.

İlgili İçerik: Cardano (ADA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu