Coin Rehberi

Cardano (ADA) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Cardano (ADA) “değişim yaratan, yenilikçi ve vizyonerlik” amacı ile kurulan bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri platformudur. Açık kaynaklı olmasının yanı sıra Cardano (ADA) “hesap verilemez yapılardan marjlara ve bireylere gücü yeniden dağıtmayı hedefleyerek daha güvenli, şeffaf ve adil bir toplum yaratmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Cardano (ADA) blok zinciri, merkezi olmayan uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine izin veriyor.  Cardano, tarım şirketleri tarafından taze ürünleri tarladan tabağa gelene kadar takip etmek için kullanılabilir, platform üzerine inşa edilen diğer ürünler, eğitim bilgilerinin kurcalanmaya karşı korumalı bir şekilde saklanmasına ve perakendecilerin sahte malları kısıtlamasına izin veriyor.

Cardano (ADA) Bitcoin’in güvendiği iş kanıtı (PoW) algoritmasından daha az enerji kullanan bir hisse kanıtı (PoS) ortak fikir mekanizmasını başarıyla kullanan en büyük blok zincirlerinden biridir.

İlgili İçerik: Cardano (ADA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Cardano (ADA) Hangi Ülkenin?

ada

Cardano (ADA) merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Hatta, 2020’de Cardano (ADA) blok zinciri diğer büyük blok zincirlerden “50 ila 100 kat daha merkezi olmayan” hale getirmeyi amaçlayan bir Shelley güncellemesi yaptı. O sırada Cardano (ADA) kurucusu, bu güncellemenin yüzlerce varlığın Cardano (ADA) ağında çalışmasının önünü açacağını söylemişti. Bu nedenlerden dolayı Cardano (ADA) herhangi bir ülkenin değildir.

İlgili İçerik: Cardano (ADA) Yorum ve Tahminleri 2021

Cardano (ADA) Sahibi Kim?

Cardano (ADA) Ethereum ağının kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından kurulmuştur. Cardano (ADA) blok zincirinin arkasındaki şirket Input Output Hong Kong’dur. Şu anda Charles Hoskinson IOHK CEO’sudur.

Charles Hoskinson kripto para birimi sektöründe herkesin adını duyduğu bir isimdir ve 2011’de kripto para birimlerine dahil olmuş ve bundan sonra madencilik ve ticarete başlamıştır.

cardano

Charles Hoskinson bir teknoloji girişimcisi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir matematikçidir. 2020’de Charles Hoskinson, Wyoming Üniversitesi’nin Blockchain Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarına 500.000 dolar değerinde Cardano (ADA) bağışladı.

İlgili İçerik: Cardano (ADA) Hangi Borsalarda Var?

Cardano (ADA) Ne Zaman Çıktı?

Cardano (ADA) 2017 yılında kuruldu. Cardano (ADA) ise aynı zaman diliminde piyasa sürüldü. Cardano (ADA) tokeni, sahiplerinin ağın işleyişine katılmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle Cardano (ADA) sahipleri ADA blok zincirinin yönetimine katılabilir. Bu kişiler Cardano (ADA) yazılımda önerilen herhangi bir değişiklik için oy kullanabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu