Anasayfa Altcoin Cardano Cephesinden Yeni Bakış Açısı: Ağın Temeline İniliyor!

Cardano Cephesinden Yeni Bakış Açısı: Ağın Temeline İniliyor!

Altcoin

Cardano (ADA), yakın zamanda ağını destekleyen araştırmaya daha yakından bakan temel bir araştırmaya genel bakış yayınladı. İşte ayrıntılar...

Cardano Cephesinden Yeni Bakış Açısı: Ağın Temeline İniliyor!
Hızlı İçerik

Dünyanın önde gelen blok zincirlerinden biri olan Cardano (ADA), yakın zamanda ağını destekleyen araştırmaya daha yakından bakan temel bir araştırmaya genel bakış yayınladı. Bu, Cardano (ADA) temellerini oluşturan ''Ouroboros'' ve ''Delegations and Stake Pools'' adlı iki önemli araştırma makalesini içeriyordu.

Cardano'nun resmi web sitesinde yer alan bir blog gönderisine göre, Cardano'nun geliştiricisi Input Output Global (IOG) tarafından derlenen her iki araştırma makalesi de hakem değerlendirmesinden geçmiş ve önde gelen akademik konferanslarda kabul edilmiştir.

Nitekim, Ouroboros makalesine 1.200'den fazla kez atıf yapıldığı bildirildi.

Ouroboros Nedir?

Cardano Cephesinden Yeni Bakış Açısı: Ağın Temeline İniliyor!

Ouroboros, Cardano'nun araştırmasını yönlendirmek için Input Output tarafından dağıtılan ilk araştırma makalesiydi. Akademik olarak emsal değerlendirmesinden geçmiştir ve Cardano'nun hisse senedi fikir birliği protokolü kanıtı olarak hizmet etmiştir. 2017'den beri her Ouroboros güncellemesi, Cardano (ADA) için yeni işlevler ekledi. Ağ için güvenliğin yanıı sıra sağlamlık da sağladı ve genel enerji tüketimini düşürdü.

Ouroboros, hem Bizans hem de rasyonel davranış bağlamında analiz edilen merkezi olmayan bir defter protokolüdür. Protokolü benzersiz kılan şey, pay, dinamik kullanılabilirlik, güvene dayalı olmayan ortam ve ödül paylaşım teşvik planı gibi tasarım öğelerinin birleşimidir.

Cardano'nun blog gönderisinde incelenen bir başka araştırma makalesi, hisse devriyle ilgiliydi. Proof-of-Stake defterlerinde ''Hesap Yönetimi'' başlıklı belge 2020'de yayınlandı ve paydaşların ağın bakım operasyonlarına katılımını artırma etrafında dönüyordu.

2020'de çıkan ''Stake Havuzları için Ödül Paylaşım Planları'' başlıklı farklı bir makale, pay havuzlarını ve paydaşlardan ağ katılımını teşvik etmenin yollarını ele aldı. Bu belgeler, aktif katılımcıları ödüllendiren ve dolayısıyla ağı verimli, güvenilir ve güvenli hale getiren bir ekosistem oluşturan Cardano'nun teşvik modelinin yolunu açtı diyebiliriz.

Cardano Cephesinden Yeni Bakış Açısı: Ağın Temeline İniliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik