Anasayfa Coin Fiyatı Cardano (ADA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Cardano Kaç TL Kaç Dolar?

Cardano (ADA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Cardano Kaç TL Kaç Dolar?

Coin Fiyatı
cardano-ada

1 Cardano (ADA) Kaç TL? Cardano (ADA) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para piyasa gelişimini sürdürdükçe, dikkat çekici projelerin oluşumu da aynı hızda devam ediyor. Birçok farklı özelliğe sahip olarak üretilen projelerin en çok merak edilenlerinden bir tanesi de Cardano olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızın içerisinde Cardano (ADA) hakkındaki tüm merak edilenlere ve güncel fiyat ile grafik bilgilerine ulaşabilirsiniz…

1 Cardano (ADA) Kaç TL
1 Cardano (ADA) Kaç Dolar
1 Cardano (ADA) Kaç Euro
Cardano 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Cardano 24 Saatlik En Düşük TL
Cardano 24 Saatlik En Yüksek TL
Cardano 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Cardano Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Cardano Miktarı

 

 

 

Cardano (ADA) Nedir?

Cardano ya da piyasalardaki adıyla ADA, ödeme ve kontrol katmanı adındaki iki ayrı katmandan meydana getirilen ve birçok protokole göre geliştirilmiş özellikler vadeden bir akıllı kontrat platformudur. 2015 senesinde Ethereum’un kurucularından olan Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano şirketine ait kripto para olan ADA ise 2017 senesinde piyasalarda yerini almaya başladı. Cardano (ADA) aynı zamanda Haskell adı verilen programlama dili ile yazılan ilk kripto para birimi olmasıyla dikkat çekiyor.

Cardano (ADA) Ne İşe Yarar?

Cardano (ADA), kuruluş amacı doğrultusunda piyasalara uzun süredir hakim olan Ethereum’a rakip olarak gösteriliyor. Ethereum’un eski CEO’su ve kurucu ortağı olan Charles Hoskinson tarafından geliştirilen Cardano, Ethereum’a ait birçok eksiği ve hatayı gidermeyi amaçlıyor. Cardano (ADA), birçok kripto para projesinin amacı olan finansal sistemi tümüyle elden geçirmek yerine Blockchain teknolojisini gelişmekte olan ülkelere entegre etmeyi amaçlıyor.

Özellikle bankacılık sistemi uygulamalarının pahalılaştığı bazı ülkelere Blockchain teknolojisini aşılamayı amaçlayan Cardano, bu doğrultuda Japonya’da bulunan birçok ATM’ye sistemi entegre etme çalışmalarına başlamış durumda.

Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

Cardano (ADA), oldukça popüler bir kripto para birimi olması nedeniyle, birçok borsada işlem görmesiyle biliniyor. Cardano almak için bu kripto para borsalarından faydalanılabilir. Kripto para borsalarının en büyüğü olarak tanımlanan ve Türkçe dil desteği de bulunan Binance’ı kullanabileceğiniz gibi yerli kripto para borsamız olan Paribu’yu da Cardano almak için kullanabilirsiniz.

Paribu’dan Cardano (ADA) almak için öncelikle kendinize ait bir hesabınızın olması ve bu hesabınızın kimlik onayının gerçekleşmiş olması gerekiyor. Onayı gerçekleşmiş hesabınız ile Paribu’ya giriş yaptıktan sonra, öncelikle hesabınıza para yükleme işlemi yapmanız gerekiyor. ‘Yatırma İşlemleri’ olarak karşınıza çıkan bölümden, gerekli bilgileri doldurarak kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde hesabınıza paranızın geçmesinin ardından ise iki farklı yol ile Cardano (ADA) alabilirsiniz. Bunlardan ilki ‘Market’, ikincisi ise ‘Kolay Alış’ yöntemidir.

Market yöntemi ile almak biraz daha karmaşık bir yoldur. Piyasalara hakim olmayı ve deneyimi gerektiren bu yöntemde, güncel Cardano (ADA) fiyatını göz önünde bulundurarak birim fiyatı belirlemeniz ve bu doğrultuda bir alım emri vermeniz gerekiyor. Kolay alış yöntemi ise yeni başlayanlar için daha çok tavsiye edilen bir yöntem olarak biliniyor. Almak istediğiniz coin türünü Cardano olarak belirledikten sonra, alım yapmak istediğiniz miktarı girerek, anlık olarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 Cardano (ADA) Coin Kaç TL Yapar?

1 Cardano (ADA), şu sıralarda Türk Lirasına denk geliyor.

1 Cardano (ADA) Coin Kaç Dolar Yapar?

1 Cardano (ADA), Amerikan Doları karşısında ise USD olarak işlem görüyor.

1 Cardano (ADA) Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Cardano’nun Bitcoin cinsinden değerinin, BTC olduğunu görüyoruz.

Cardano (ADA) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Cardano’nun mekanizmasında kanıt niteliği taşınmasından dolayı, madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değildir.

Cardano (ADA) Coin Neye Göre Düşer?

Cardano (ADA), kripto para sektöründe bulunan bütün elemanlarda olduğu gibi gördüğü arza ve talebe göre fiyat değişimleri yaşayabilir. Dolaşan arzı baz alındığında düşük talep görmesi durumunda Cardano’nun fiyatında düşüş yaşanabileceği öngörülebilir. Aynı zamanda Cardano’ya dair yaşanan olumsuz birtakım gelişmeler de fiyatını düşürebilen faktörler arasında bulunur.

Cardano (ADA) Coin Fiyatı

Cardano’nun fiyatının, TL olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda bu fiyatı Amerikan Doları olarak da belirtebiliriz.

Cardano (ADA) Coin Grafiği

Cardano’nun 2 Ekim 2017 tarihi ile giriş yaptığı piyasadaki, günümüze kadar olan grafiğini incelediğimizde, uzun bir süredir çok fazla hareketlenme yaşamadığını görüyoruz. İlk büyük yükselişini Aralık 2017’de yapan Cardano (ADA), bunu takiben Ocak 2018 içerisinde rekor seviyesine ulaşmış olarak karşımıza çıkıyor. Bu dönemin ardından düzenli bir azalma eğilimi gösteren Cardano, özellikle 2018 yılının ortalarından bu yana herhangi bir atılım yapmış olarak görülmüyor. İşlem hacmi grafiğinde ise yine 2018 yılının başları dikkat çekerken 2020’nin Ağustos ve Eylül ayları ile birlikte tekrar bir artışa gittiğini görüyoruz.

2021 Yılında Yatırım Yapabileceğiniz Fiyatı Ucuz 5 Altcoin isimli rehberimizi okuyabilirsiniz.

Cardano (ADA) Coin Piyasa Değeri

Cardano (ADA) piyasa değerini, TL olarak görüyoruz. Bir başka deyişle Cardano’nun piyasa değerinin Amerikan Doları olduğunu söyleyebiliriz.

Cardano (ADA) Coin Analizleri

Cardano (ADA) hakkında yapılan analizlere göre en dikkat çekici özelliği Proof of Stake algoritmasını kullanması olarak gösteriliyor. Başta Bitcoin olma üzere birçok kripto para birimi tarafından Proof of Work algoritması kullanılıyorken, bu algoritma oldukça fazla enerji tüketimi yapmasıyla biliniyor. Cardano’da yer alan Proof of Stake algoritması ise belli başlı kurallar doğrultusunda ödül dağıtımı yapmasından dolayı hem enerji tüketiminden tasarruf sağlıyor hem de daha verimli bir çalışma imkanı sağlıyor. Bu da Cardano’nun piyasa içerisinde adını duyurmasına neden oluyor.

Cardano (ADA) Coin Yükselir mi?

Cardano (ADA), dolaşan arzı yüksek bir kripto para olması nedeniyle arz-talep dengesine göre yükselmesi çok fazla öngörülmeyen bir kripto para olsa da kullandığı Proof of Stake algoritması ile dikkat çekmeyi başarıyor. Kesin bir tahminde bulunmanız zor olduğu Cardano için takipte kalmak faydalı olacaktır.

Cardano (ADA) Coin Nasıl Çalışır?

Cardano (ADA), iki ayrı katmandan oluşan bir protokol olarak öne çıkıyor. Bu katmanlardan ilki olan ödeme katmanı içerisinde hesaplara dair bilgiler yer alıyor. Bir diğer katman olan kontrol katmanında ise kimlik, uyumluluk ve kara liste içerisine geçirme işlevleri hakkındaki bilgiler yer alıyor. Bu katmanları sayesinde muhasebe ile hesaplama işlemlerini birbirinden ayırmayı başaran Cardano (ADA), aynı zamanda ölçeklenebilir olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu ölçeklenebilirliğe göre, her kullanıcının bütün verilere ihtiyaç duymadığını benimseyen Cardano, bu sayede hem verimli hem de hızlı bir çalışma sağlıyor.

Cardano (ADA) Nereden Alınır?

Cardano, başta Binance, Huobi Global, OKEx olmak üzere birçok büyük kripto para borsasında işlem görüyor. Bu borsalardan kolaylıkla alınabilen Cardano, aynı zamanda ülkemizin büyük kripto para borsaları arasında bulunan Paribu üzerinden de alınabiliyor.

Cardano (ADA) Coin Güvenilir mi?

Cardano (ADA), vadettiği özellikler ile hızlı ve verimli bir çalışma sağlamasının yanı sıra güvenliği de ön plana koyan bir protokol olarak karşımıza çıkıyor. Şu ana dek güvenlik konusunda hiçbir sorun yaşamayan Cardano’nun oldukça güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Cardano (ADA) Coin Neye Göre Artar?

Cardano da her dijital varlık gibi dolaşan arzına olan talebin yükselmesi ile artabilen bir kripto para birimidir. Ayrıca, kendisi hakkındaki olumlu haberlerden ve Proof of Work algoritması hakkında çıkan olumsuz haberlerden de artı yönde etkilenerek artış gösterebilir.

Cardano (ADA) Yorum ve Tahminleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Cardano (ADA) Coin Haberleri

Cardano (ADA) hakkında yazılan haberlerin bazılarını sizler için şöyle sıraladık:

SingularityNET’ten Cardano İş Birliğine Sıcak Yaklaşım

Ethereum ağı üzerinde yer alan ve yapay zeka uygulamalarına dair Blockchain tabanlı pazar oluşturan SingularityNET, Cardano ağına geçme konusunda artık daha olumlu düşünüyor. Ethereum ağında yaşadıkları hız ve maliyet gibi sorunlar nedeniyle çözüm arayışında olan SingularityNET, Cardano ağına geçiş yaparak bu sorunları geride bırakmayı planlıyor.

SingularityNET kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Ben Goertzel tarafından, bu geçişin her iki tarafa da fayda sağlayacağı belirtildi. Ethereum ile ilişkilerini de tamamen koparmak istemediğini belirten Goertzel, alınacak kararda topluluğun düşüncesine göre hareket edeceğini söyledi. Ayrıca Goertzel, bu geçiş ile birlikte yeni bir programlama diline de geçiş yapılması ile beraber güvenlik problemlerinin de ortadan kalkacağına inandığını belirtti.

Cardano’nun Beklenen Güncellemesi Tamamlanmak Üzere

Ethereum ağının en büyük rakibi olarak gösterilen Cardano, uzun bir zamandır gelmesi beklenen Shelly güncellemesini tanıtmaya hazırlanıyor. Son gelen Byron güncellemesi sonrasında merkeziyetli bir hal alan Cardano, bu güncelleme ile birlikte merkezsiz bir hale geçiş yapmış olacak. Shelly güncellemesinin gelmesi ile birlikte daha fazla güven ve direnç vadedecek olan Cardano, aynı zamanda Ouroboros adını verdiği Proof of Stake algoritmasına da geçiş yapmış olacak.

Güncelleme sayesinde Cardano kullanıcıları artık ağda bulunan staking havuzlarına güncel olarak katılım sağlayabilecekler. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, bu güncelleme ile beraber büyük bir yükseliş beklediğini belirtirken gelecek senelerde tabanında Cardano olan birçok projenin geliştirileceğine inandığını söyledi.

Cardano (ADA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Cardano Kaç TL Kaç Dolar? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)