Coin Rehberi

Cardano Nedir?

Merkezi bulunmayan uygulamalar üzerine hayata geçirilen büyük bir ekosistemden söz edeceğiz. Cardano, ölçeklenebilirlik ve daha da önemlisi bilimsel yaklaşımı baz alan oluşumlardan bir tanesidir. Karmaşık DApp’leri sorunsuz bir şekilde barındırma ve aynı şekilde sorunsuz bir biçimde çalıştırma üzerine kurulu bu sistem, son dönemde bir adım daha öne taşınmış görünüyor.

Varlık transferlerini daha hızlı ve daha güvenilir bir seviyeye taşımak ve akıllı sözleşme güvencesi ile birlikte süreci daha hızlı yönetebilmek adına tercih edilebilir.

Cardano-ADA

Cardano Ne İşe Yarar?

Takvimler 2015’i gösterdiğinde Cardano’nun gelişiminin ve piyasaya aktarımının gerçekleştiğini görebiliyoruz. Charles Hoskinson imzası taşıyan Cardano, ‘’Karmaşık değer aktarımlarını mümkün hale getirmek’’ adına yapılandırılan büyük bir platform olarak karşımıza çıkıyor ve ne işe yarar sorusuna da bu şekilde yanıt verebiliyoruz.

Aynı zamanda coinlerinizi daha güvenli bir şekilde saklamanıza ve muhafaza etmenize yardımcı olan özel bir cüzdan barındırdığını da hatırlatmak gerekiyor.

Cardano Nereden Alınır?

Türk Lirası ile yani kendi para birimimiz ile Cardano satın alabileceğiniz çok sayıda kripto para borsası bulunuyor. Paribu bunlardan ilk akla geleni ancak dilerseniz Binance ile de çalışabilirsiniz. Şu an için Cardano bir hayli popüler ve borsa içerisinde sahip olduğu konum nedeniyle iki farklı platform aracılığı ile satın alma ve satış yapma işlemini sizler de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Cardano Nasıl Alınır?

Öncelikli olarak Cardano’yu hangi mecra üzerinden satın alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Borsa seçimi yaptıktan sonra kayıt sürecini başlatabilir ve kimlik doğrulaması ile birlikte hesaplarınızı onaylatabilirsiniz. Hemen ardından para yatırım işlemi yaparak bakiyelerinizi doldurabilir ve al sat menüsü üzerinden Cardano’yu işaretleyerek alış verişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Cardano Kurucusu Kim?

Charles Hoskinson ismi, bu sorunun doğru yanıtı olacaktır. Hoskinson, bu piyasada ön plana çıkan isimlerden biri ve hatırlarsınız ki Ethereum ile birlikte Bitshares’in de kurucu ortağı olarak gündeme gelmişti.

Charles Hoskinson

2017 yılına döndüğümüzde 63 milyon dolar gibi bir fon sağlandı ve aslında Cardano’nun gelişimi de bu süreçte başladı. Takvimler 29 Eylül 2017yi gösterdiğinde Cardano ile resmi olarak tanıştık ve şu an kripto borsasında da yerini almaya devam ediyor.

Cardano Neden Artıyor?

Gerek yatırımcılar gerekse uzmanlara göre bu artışın en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki potansiyel katalizörler. Bir diğer unsur ise uygun piyasa yapısının saptanması ve son olarak shelley yükselmesi de yine cardano’nun artışındaki ana nedenler olarak gösteriliyor. Piyasa içerisinde bu denli popüler olması da bu yüzdendir ve araştırmalarınızı yaptığınızda bu gerçeği kısa süre içerisinde fark ediyor olacaksınız.

Cardano Hangi Ülkenin?

Kaynaklar, Cardano’nun İsviçre menşeli olduğunu işaret ediyor.

Cardano Son Dakika Haberleri

Son dönemin en çok konuşulan para birimlerinden biri olan cardano, son dakikalar ile de gündemde kalmayı başarıyor. Özellikle ani yükseliş ve artışlar da onu gündemde tutan hususlardan bir tanesidir.

Cardano Düşecek mi Yükselecek mi?

Trend çizgisi direnci aşılamadığı takdirde yakın zamanda yaşanan düşüşe benzer bir düşüşün meydana geleceği ile getirildi ve hatta bu düşüş de son 24 saatlik süre içerisinde gerçekleşti. 24 saatlik zaman dilimi ele alındığında %6 gibi büyük bir düşüşün yaşandığını söylemek mümkün.

Daha fazla kayıp ile birlikte kırılma noktasına ulaşması bekleniyor ve bu da yeniden satın alma işlemlerini daha kolay ve güvenli hale getirecektir.

Cardano Fiyatı

An itibarıyla 1 Cardano Türk Lirasına karşılık geliyor. Dolar bazında bir inceleme yaptığımızda ise 1 Cardano dolar değeri ile karşı karşıya geliyoruz.

Cardano-ADA

Cardano Piyasa Değeri

24 saatlik Hacim: Dolar
Piyasa Değeri: Dolar

1 Cardano Kaç TL?

1 Cardano şu an için Türk Lirasına karşılık gelmektedir.

1 Cardano Kaç Dolar?

1 Cardano an itibarıyla Dolar olarak karşılık buluyor.

Cardano Yükselir mi?

Bu konuda bir yatırım tavsiyesi vermek ya da Cardano yükselir demek elbette kahinlik yapmak olacaktır ancak son dönem grafiğine bakıldığında uzmanların cardano yükselişini müjdelediğini görebiliyoruz.

Cardano Neden Düşüyor?

Trend çizgisi değeri aşılamadığı için beklenen düşüş gerçekleşti ve aslında yaşanan düşüşün ana nedeni de tam olarak budur. Ancak olumlu bir durum da söz konusu ve bu düşüş ile birlikte ilk kez Cardano alacaklar için harika bir fırsat gün yüzüne çıktı. Daha uygun fiyattan alım işlemi yapabilir ve beklemeye koyulabilirsiniz.

Cardano Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para birimleri arasında madenciliği yapılamayan isimlerden bir tanesidir. Proof of Work algoritmasına sahip olmadığı için mining konusunda da hizmet vermemektedir. Bu bir eksiklik mi diye soracak olursanız eğer cevabımız kesinlikle hayır olacaktır.

Cardano-ADA

Cardano Madenciliği Kazançlı mı?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi belli bir algoritmaya hakim olmadığı için madencilik konusunda da hizmet vermiyor. Yani madencilik yapabileceğiniz ya da bu bağlamda kazanç elde edebileceğiniz bir kripto para kesinlikle değildir.

Bazıları bu durumun eksi bir getiri olduğunu ifade ederken bazıları için ise önemsiz bir konu olarak karşılık buluyor ve bu şekilde değerlendiriliyor.

Cardano Geleceği

Şu an için değer kazanan ve yatırımcılar tarafından tercih edilen bir para birimi ancak geleceği hakkında konuşmak için henüz çok erken ve bu bağlamda bir yatırım tavsiyesi vermek de pek doğru olmayacaktır. Anlık yükselişte olan kripto para birimlerinin her biri gelecekte iyi yerlere geldi ya da iyi kazandırdı demek de mantıksız bir açıklama olacaktır çünkü bunun negatif örneklerinin sayısı da bir hayli fazla. Bir süre takip edip yatırım yapmak en doğru hamlelerden biri olacaktır.

Cardano, ani düşüşler ile de adından söz ettirmeyi başardı ancak az sonra da bahsedeceğimiz gibi eğer talep alanında bir destek bulunabilirse toparlanma hızlı bir şekilde mümkün hale gelecek ve Cardano’nun geleceği hakkında daha net yorumlar yapabileceğiz.

Cardano Twitter Adresi

Cardano hakkında güncel bilgi edinmek ve duyurulara ulaşmak adına sizler de https://twitter.com/cardano resmi adresini takibe alabilirsiniz. https://twitter.com/CardanoStiftung de yine takibe alabileceğiniz Twitter hesaplarından bir tanesidir.

Sosyal medya hesapları şu an için bir hayli aktif ve paylaşımların sıklığına bakıldığında bunu sizler de net bir şekilde görüyor olacaksınız.

Cardao Analist Yorumları

Cardano-ADA

Coinnounce Analistleri: Cardano’nun 5 yıllık süre zarfında büyük bir yükselişe imza atacağını ifade ediyorlar.

Cryptonewsz: 2022 yılına kadar 1 Dolar’a ulaşacağını iddia ediyorlar.

Captainaltcoin Analistleri: Daha önce 2019 sonunda 0.27 Dolar olacak gibi bir iddia ortaya atmışlardı. İddialarını yenilediler ve yükselişin devam edeceğini dile getirdiler. Talep alanında mevcut destek bulunabildiği takdirde toparlanma daha güçlü bir hal alacak ve küçük kayıplar sorunsuz bir şekilde atlatılacaktır.

Cardano Ne Zaman Çıktı?

Soyut olarak varlığını devam ettiren kripto para birimi,  1 Ocak 2017 yılında aldığı yüklü yatırım sonrası somut olarak da hayatımıza girmeyi başardı. 29 Eylül 2017 tarihide ise resmiyet kazandı ve borsadaki yerini aldı. Şu an için en popüler isimlerden biri ve yakın zamanda bu popülaritesini koruyacağını düşünüyoruz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu