Anasayfa Altcoin Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor?

Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor?

Altcoin

Cardano (ADA), bir düşüşe tanık olduktan sonra 2023'ün ikinci çeyreğinde yeniden ayağa kalktı...

Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor?
  • Cardano'nun TVL performansı, geçen yılki kazadan kurtulmanın kabul edildiği kadarıyla umut vaat ediyor.
  • Cardano (ADA) boğaları güçlü ivmeyi koruyor ancak kısa vadeli görünüm ayıların lehine olabilir.

Cardano'nun (ADA) en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri olduğu zamanı hatırlıyor musunuz? Ayılar ve kısa satıcılar tarafından yoğun bir şekilde tercih edildi. Şimdi senaryo değişti ve en umut verici kripto para birimlerinden biri oldu.

Cardano'nun (ADA) kilitli toplam değeri (TVL), belki de ağın doğru yönde ilerlediğinin en iyi göstergeler biriydi. TVL, 2023'ün başından bu yana agresif bir şekilde büyüyor ve şu anki seviyesi olan yaklaşık 156,62 milyon dolar.

Son dört ayın en düşük seviyesine kıyasla 107 milyon dolarlık bir toparlanma. Bu aynı zamanda, Mart 2022'de düşüşünün başlamasından bu yana Cardano'nun (ADA) en büyük TVL geri dönüşü oldu.

Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu tür bir büyüme, Cardano (ADA) ekosistemine olan güvenin geri dönüşünü ifade ediyordu. Bu gözlem yatırımcılar için önemliydi çünkü muhtemelen daha fazla insanı özellikle uzun vadede Cardano (ADA) sahip olmaya teşvik edecek. ADA'nın son fiyat hareketi, YTD performansına dayalı olarak Cardano için zaten güçlü bir yükseliş eğilimi olduğunu ortaya koydu.

Cardano (ADA), son yedi gündeki %13'lük artışın ardından yazının yazıldığı sırada 0,42 dolardan işlem gördü. En son ralli, 2023'ün başından beri hüküm süren yükseliş ivmesi üzerine inşa edildi. Altcoin, yazı yazıldığı sırada yılbaşından bugüne (YTD) bazında %79 primle işlem görüyordu.

Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor?

Cardano (ADA) Yükseliş İvmesini Kıracak mı?

Yükseliş performansına rağmen Cardano (ADA), 0,42$'lık kilit direnç seviyesinin yeniden test edilmesiyle başlayan satış baskısı işaretleri birikiyordu. Cardano (ADA) ayrıca RSI'ya göre aşırı alım bölgesine girmek üzereydi.

ADA'nın ortalama kripto para yaşı ve MVRV oranı da son dört haftadaki en yüksek seviyelerindeydi. Birçok Cardano (ADA) sahibinin daha düşük fiyatlardan satın aldığı ve basın zamanında kârda olduğu bir onay.

Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor?

Ortalama kripto para yaşının 5 Nisan'dan bu yana biraz düştüğünü belirtmekte fayda var. Bu, son zamanlarda önemli miktarda Cardano'nun (ADA) el değiştirdiğini gösterdi.

ADA'nın tedarik dağılımı, tüketilen yaş metriğinin neden biraz düştüğüne dair daha net bir resim sunuyordu. 1 milyondan fazla Cardano (ADA) (mavi ile gösterilen) sahip olan adresler, 5 Nisan'da bakiyelerini kayda değer bir farkla azalttı.

Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor?

Diğer balina adresleri o zamandan beri birikimlerini yavaşlattı ancak fiyat yükselmeye devam etti. Bunun nedeni gelen perakende talebi olabilir. ADA'nın güçlü performansı kısa vadeli satış baskısı nedeniyle kesintiye uğrasa da, Cardano ve ADA beklentileri olumlu olmaya devam ediyor.

Kaynak: AMBCrypto

Cardano TVL'si Şaha Kalktı: ADA Coin İçin Ne Anlama Geliyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan