Anasayfa Bitcoin Çarpıcı Rapor: Dünyada Yalnızca 6 Bitcoin Milyarderi Var!

Çarpıcı Rapor: Dünyada Yalnızca 6 Bitcoin Milyarderi Var!

Bitcoin

Londra merkezli danışmanlık şirketi Henley & Partners, geçtiğimiz günlerde zengin kripto para yatırımcıları hakkında bir rapor yayınladı.

Çarpıcı Rapor: Dünyada Yalnızca 6 Bitcoin Milyarderi Var!

Dünyada sadece 22 kişinin en az 1 milyar dolar değerinde kripto yatırımı var. Bunlardan sadece 6'sı, yatırımlarını Bitcoin'de tutuyor.

Bulgular, Londra merkezli danışmanlık şirketi Henley & Partners tarafından 5 Eylül'de yayınlanan "Crypto Wealth Report"un bir parçasıydı.

Rapora göre, dünya genelinde kripto varlıklara sahip 88.200 milyoner bulunuyor. Bunlardan 40.500'ü, sanal yatırımlarını Bitcoin'de tutuyor.

Raporda, ayrıca 182 kişinin 100 milyon dolardan fazla kripto paraya sahip olduğu tespit edildi. Bu milyonerlerden 78'i, sanal yatırımlarını Bitcoin'de tutuyor.

Çarpıcı Rapor: Dünyada Yalnızca 6 Bitcoin Milyarderi Var!

Rapor, herhangi bir kripto milyarderinin adını vermese de bazı kişilerin yüksek profilli kripto varlıklarını biliyoruz.

Digital Currency Group kurucusu ve CEO'su Barry Silbert, Gemini kurucu ortakları Cameron ve Tyler Winklevoss, Binance CEO'su Changpeng Zhao, Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve MicroStrategy yönetim kurulu başkanı Michael Saylor en zengin kripto yatırımcıları arasında yer alıyor.

Dünya genelinde toplam 425 milyon kişi bir çeşit kripto varlığa sahip.

En Kripto Dostu Ülkeler Hangileri?

Raporda, Kripto Benimseme Endeksi de yer aldı. En iyi kripto dostu ülkeleri listelemek için halkın benimsemesi, altyapının benimsenmesi, düzenleyici ortam, vergi düzenlemeleri vb. dâhil olmak üzere çok çeşitli faktörler dikkate alındı.

Singapur, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), endekse liderlik eden ilk üç ülke olarak ortaya çıktı. Hong Kong, Avustralya, İngiltere, Kanada, Malta ve Malezya da en iyi 10 kripto dostu yer listesine girmeyi başardı.

Singapur ve BAE hem vergi kolaylığı hem de halkın benimsemesi açısından listenin başında yer alıyor. Bununla birlikte, düzenleyici ortam söz konusu olduğunda, Singapur ve İsviçre listenin başında yer alırken, BAE çok geride kalıyor.

Çarpıcı Rapor: Dünyada Yalnızca 6 Bitcoin Milyarderi Var!

Henley & Partners CEO'su Juerg Steffen, son aylarda kripto milyonerlerinden gelen "kripto dostu ülkelerle ilgili sorulard"a önemli bir artış olduğunun altını çizdi. Steffen, şunları söyledi:

Son altı ay içinde kendi ülkelerinde kripto para birimlerinin ticareti veya kullanımıyla ilgili gelecekteki olası yasaklara karşı kendilerini korumak ve dijital varlıkları kaynağında vergilendiren agresif mali politikaların risklerini azaltmak isteyen kripto milyonerlerinden gelen taleplerde önemli bir artış gördük.

Girişimciler, traderlar ve madenciler de dâhil olmak üzere bir dizi kripto paydaşı, kripto varlıklarını optimize etmek için yatırım göçü stratejileriyle ilgileniyor. Zorlayıcı düzenlemeler ve yaklaşan kripto yasakları, kripto meraklılarını daha güvenli yerler aramaya zorluyor.

Kaynak: AMBCrypto

Çarpıcı Rapor: Dünyada Yalnızca 6 Bitcoin Milyarderi Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar