Anasayfa Bitcoin Çarpıcı Tahminler: Bitcoin Fiyatı 2030 Yılında Ne Olacak?

Çarpıcı Tahminler: Bitcoin Fiyatı 2030 Yılında Ne Olacak?

Bitcoin

Yapay zekâ platformlarına göre, Bitcoin fiyatı 2030 yılında hangi seviyelere ulaşabilir? İşte ayrıntılar...

Çarpıcı Tahminler: Bitcoin Fiyatı 2030 Yılında Ne Olacak?

Kripto para piyasasında blockchain şirketi Ripple'ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı kazandığı mahkeme zaferiyle kısmen tetiklenen yükseliş dalgası devam ederken, göstergeler Bitcoin (BTC) fiyatının önümüzdeki yıllarda daha önemli kazançlar elde edebileceğini gösteriyor.

Metin tabanlı üretici botlar Google Bard ve ChatGPT'nin yanı sıra bu teknolojiyi kullanan kripto analiz platformları da dâhil olmak üzere çok sayıda yapay zekâ (AI) platformuna, 2030'da Bitcoin fiyatının ne olacağına ilişkin tahminler sunması için başvuruldu.

Bard ve ChatGPT, Bitcoin Fiyatı için Ne Diyor?

Çarpıcı Tahminler: Bitcoin Fiyatı 2030 Yılında Ne Olacak?

Google Bard, 2030 yılında Bitcoin fiyatının ne olacağına dair birkaç önemli tahmin listeledi. Yatırım devi ARK Invest 1 milyon dolar seviyesini öngörürken, kripto tahmin sitesi DigitalCoinPrice ise Bitcoin'in ortalama fiyatını 305.981,71 dolar olarak belirledi. 

Google Bard'a göre, diğer analistler 427.000 ila 1 milyon dolar arasında değişen yükseliş görüşleri sunuyorlar. Yapay zekâ tabanlı sohbet botunun belirttiği üzere diğer analistler ise daha temkinli bir duruş sergileyerek 2030'da Bitcoin için 45.000 ila 60.000 dolar civarında fiyatlar öngörüyorlar. 

OpenAI'ın beyni olan ChatGPT, aynı zaman diliminde 100.000 ila 1 milyon dolar aralığını öne sürdü. Yapay zekâ tabanlı sohbet botuna göre:

Bazı tahminler Bitcoin'in 2030 yılına kadar 100.000 ila 1 milyon dolar arasında değişen değerlere ulaşabileceğini gösteriyor. Bu tahminler; artan benimseme, sınırlı arz ve Bitcoin'in küresel bir rezerv para birimi haline gelme olasılığı gibi faktörlere dayanmaktadır.

Yapay Zekâ Algoritmaları

Bu arada kripto piyasası analiz platformu CoinCodex tarafından kullanılan yapay zekâ tabanlı algoritmalar, Bitcoin'in fiyatını 26 Aralık 2030'da 141.600 dolar olarak belirledi. Bu da yayınlandığı tarihteki değerine göre kayda değer bir artışı temsil ediyor.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin, daha fazla yatırımcı çekmeye devam etmesi ve kripto düzenlemesi alanındaki olumlu gelişmeler ışığında, 2030 yılına kadar öngörülen fiyatlara ya da en çok satan kişisel finans kitabı "Rich Dad Poor Dad"in yazarı Robert Kiyosaki'nin belirlediği gibi 135.000 dolara çok yakında ulaşabilir.

Kaynak: Finbold

Çarpıcı Tahminler: Bitcoin Fiyatı 2030 Yılında Ne Olacak? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar