Anasayfa Bitcoin Çarpıcı Veri: Bu Borsa, Tüm Bitcoin'lerin Yüzde 5'ini Tutuyor!

Çarpıcı Veri: Bu Borsa, Tüm Bitcoin'lerin Yüzde 5'ini Tutuyor!

Bitcoin

Bir kripto para borsası, var olan tüm Bitcoin'lerin yüzde 5'ini elinde tutuyor.

Çarpıcı Veri: Bu Borsa, Tüm Bitcoin'lerin Yüzde 5'ini Tutuyor!

Blockchain istihbarat platformu Arkham; geçtiğimiz günlerde kripto para borsası Coinbase'in, cüzdanlarında neredeyse 1 milyon Bitcoin tuttuğunu tespit etti. Coinler, BTC için mevcut piyasa fiyatlarıyla 25 milyar dolardan fazla değere sahip. Arkham'a göre; borsanın varlıkları, mevcut tüm Bitcoin'in neredeyse yüzde 5'ini oluşturuyor.

Arkham, Coinbase'in toplam 947.755 BTC'ye sahip olduğunu aktardı. Coin bilgi sitesi CoinGecko'ya göre, şu anda Bitcoin'in dolaşımdaki arzı 19.493.537 civarında.

Arkham, ayrıca borsa tarafından kullanılan 36 milyon Bitcoin yatırma ve tutma adresini etiketlediğini ve tanımladığını da belirtti. Arkham'a göre, Coinbase'in en büyük soğuk cüzdanı yaklaşık 10.000 BTC barındırıyor.

Borsanın mali raporlarına dayanarak istihbarat şirketi, Coinbase'de henüz etiketlenmemiş ve tanımlanamayan daha fazla Bitcoin bulunduğunu düşünüyor.

Coinbase, cüzdanlarında 25 milyar doların üzerinde BTC tutarken, son verilere göre borsa, elinde bulundurduğu Bitcoin'in yalnızca 10.000'ine sahip; bu da yaklaşık 200 milyon dolar değerinde.

Çarpıcı Veri: Bu Borsa, Tüm Bitcoin'lerin Yüzde 5'ini Tutuyor!

Açıklanan Verilere Nasıl Tepkiler Geldi?

Bu arada topluluk üyeleri, merkezi borsanın tuttuğu Bitcoin miktarıyla ilgili haberlere farklı tepkiler verdi. Bazıları bunun BTC'lerini borsalardan çekmenin bir işareti olduğuna inanıyor ve sahiplerini, borsalar para çekme işlemlerini durdurmaya başlayana kadar beklememeleri konusunda uyarıyor. Diğerleri ise soğuk cüzdanlarla ilgili meşru endişeler olduğundan varlıklarını saklamanın iyi bir yolu olmadığını söylüyor.

Şirketlerin Bitcoin sahipliğine gelince MicroStrategy, hala en fazla BTC'ye sahip. 1 Ağustos'ta yayınlanan kazanç sonuçlarında firmanın kurucu ortağı Michael Saylor; şirketin, bu yazının yazıldığı sırada değeri 4 milyar doların üzerinde olan 152.800 BTC'ye sahip olduğunu açıkladı.

Çarpıcı Veri: Bu Borsa, Tüm Bitcoin'lerin Yüzde 5'ini Tutuyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar