Anasayfa Altcoin Çarpıcı Veri: Bu Coin, Ayılara Yakalanmaktan Kurtulabilecek mi?

Çarpıcı Veri: Bu Coin, Ayılara Yakalanmaktan Kurtulabilecek mi?

Altcoin

Tron'un patlayıcı büyümesi, TRX'i ayılara yakalanmaktan kurtarabilecek mi? İşte ayrıntılar...

Çarpıcı Veri: Bu Coin, Ayılara Yakalanmaktan Kurtulabilecek mi?

Son birkaç yıldır blockchain segmentinde rekabet yoğunlaştı. Tron, muhtemelen en üst nokta için yarışan ağlardan biri. Ağ, yolculuğunda kilometre taşlarından sonra büyüme kilometre taşlarına ulaşıyor.

Tron'un son duyurusu, ağdaki adres sayısının 183 milyon sınırını aştığını ortaya koydu. Bu etkileyici bir başarı olsa da bu büyümenin arkasındaki nedenler daha dikkat çekicidir.

Stablecoin'ler, açık ara Tron'un en önemli büyüme faktörüdür ve daha yakın bir analiz, ağın kazanma stratejisini ortaya çıkarmaktadır.

Şunu hayal edin. Yıl 2021 ve piyasa görmezden gelinemeyecek kadar ısınıyor. Böylece siz ve milyonlarca kişi nabız yoklamaya karar veriyorsunuz. Fakat değişken doğası nedeniyle kripto satın almak için on-ramp olarak daha istikrarlı bir şey kullanmanın daha kolay olduğunu çabucak keşfediyorsunuz. Tron ekibi de bu gerçeğin farkına vardı ve bir yandan uygun fiyatlı işlemlere olanak tanırken diğer yandan da stablecoin desteğine yoğun bir şekilde odaklandı.

Ayı Piyasası Koşulları İşlemleri Sınırlandırıyor

Stablecoin'lerin Web3'te en yüksek düzeyde fayda sağlayacağının fark edilmesi, Tron'u buna göre yanıt vermeye teşvik etti. Bu kumar meyvesini veriyor çünkü Tron işlemleri, kripto kışı yaşanmasına rağmen son üç yılda katlanarak arttı.

Tron'un günlük ücretleri 2021 boğa koşusunun zirvesinde 1 milyon doların altında pik yaptı ve daha sonra 1 milyon doların üzerine çıktı ve hatta 1,6 milyon dolar ile zirveye ulaştı. Bu durum, ağın son üç yılda elde ettiği güçlü fayda ve benimsenmenin altını çiziyor.

En iyi ağların çoğunda olduğu gibi, Tron da yazının hazırlandığı sırada potansiyelinin çok altında çalışıyor. Bu durum büyük ölçüde, fayda düzeyini olumsuz etkileyen ayı piyasası koşullarından kaynaklanıyor.

Örneğin, Tron ağındaki işlemler son üç ayda önemli ölçüde yavaşladı. Haziran ayında 13,96 milyon işlemle zirve yapan ağ, bir ay sonra 4 milyon işlemin altına düştü.

Çarpıcı Veri: Bu Coin, Ayılara Yakalanmaktan Kurtulabilecek mi?

Yatırımcı Duyarlılığı Ayıların Lehine Dönebilir

Tron'un güçlü büyümesi, Kasım 2022'den bu yana yerel kripto para biriminin genel yükseliş performansına katkıda bulunmuş olabilir. TRX, yazının hazırlandığı sırada 0,079 dolardan işlem görüyor. Bu da 12 ayın en düşük seviyesinden yüzde 75'lik bir primi temsil ediyor. Fakat genel ayı piyasası koşulları devam ederse TRX, yakında piyasa baskılarının kurbanı olabilir.

Ağırlıklı duyarlılık metriği, haftanın en düşük seviyesine geriledi. Başka bir deyişle, Eylül ayı için yatırımcı duyarlılığı, ayılar lehine bir değişim gösterebilir. Dolayısıyla satış baskısında bir artış görebiliriz ve bu da TRX'in son dönemdeki kazançlarının bir kısmını potansiyel olarak geri alabilir.

Kaynak: AMBCrypto

Çarpıcı Veri: Bu Coin, Ayılara Yakalanmaktan Kurtulabilecek mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik