Cashaa’dan yeni kredi kartı ve banka kartı kararı

2 Dakikada Okunabilir


Çevrimiçi bankacılık platformu Cashaa, kullanıcıların büyük kredi kartları ve banka kartları kullanarak Bitcoin, Ethereum ve Cashaa’nın kendi belirteçleri CAS’ı satın almalarına izin verecek şekilde karar verdi.

Kripto para borsalarının son zamanlarda sürekli olarak kredi kartı ve banka kartı ile kripto para birimi almaya izin veren kararları dünyada bazı riskleri beraberinde getirmiş olmasına ve kredi kartının kullanım oranlarına bağlı olarak kripto para borsalarından yapılacak olan işlemlerde büyük sorunlar yaşatsa da kripto para borsalarına bu konuda bankalar tarafından veya yasal olarak hiçbir kısıtlama uygulanmıyor.

Kripto para borsaları kredi kartı ve banka kartı ile alım yapmaya izin verse de bunlarla hemen alım yapmak her hesap tipinde güvenlik ve bazı kripto para borsası lisans güvenlik kararları nedeniyle mümkün değil. Kripto para borsalarının alması gereken önlemleri almayarak güvenlik riski yaratmalarını önlemek için neler yapmak gerektiği konusunda ise henüz bir adım atılabilmiş değil.

Cashaa sektörün lideri olmak için yeni düzenlemeler yapmak istedi

Bu yeni hizmet, 2019 yılının Nisan ayında daha önce başlatılan ve hem şahısların hem de özel firmaların Cashaa ile hesap açmasına ve kripto para birimi ödemeleri kabul etmelerine olanak tanıyan Cashaa’nın Online Bankacılık Hizmetleri’nin bir adımı oldu. Bu hizmetin ABD harici tüm ülkelerin kullanımına açık olduğu ve ABD’de henüz hizmetin bazı yasal prosedürler nedeniyle kapalı olarak tutulmaya devam edildiği açıklandı.

Cashaa, kripto para konusunda 2016 yılında bazı yeni adımlar atarak daha fazla insanın hizmetlerini en üst düzeyde kullanmasını istediklerini açıklamış ve insanların bankalar yerine hizmetleri kullanması ve geleceğin dünyasında kripto para kullanacak olduklarını açıklamıştı. Cashaa henüz kripto para birimleri konusunda çok iyi adımlar atmış sayılmaz ancak çok iyi adımların ilk adımlarını atmaya başladı.

Cashaa’nın CEO’su Kumar Gaurav, “Bu işlevsellik, 109’dan fazla ülkeden mevcut kişisel kullanıcılarımız tarafından sürekli olarak soruluyor” dedi.

“Bu özelliği etkinleştirmek, cüzdan kullanıcılarımızın, [wallet] cüzdanları içinde yüksek ücretler ödemeden bir e-ticaret deneyimi olarak kripto paraları satın almalarını sağlayacak. Bitcoin fiyatında gizli veya özel ücreti alınmayacaktır. ”

Kripto para sahiplerinin yakın zamanda bu hizmetleri kullanarak bankalardan daha kolay e-ticaret deneyimi yaşamaları mümkün olabilir. Kripto para birimleri ile ilgili olarak yapılacak düzenlemeler ve ABD’de de hizmetin kullanıma sunulması ile daha fazla popüler olması mümkün olan bu ve buna benzer hizmetler, kripto para yatırımcıları için yüksek bir önem taşımakta.

Bu yeni hareketi açıklayan Gaurav, “büyük bir cüzdan yok… bu hizmeti yatırımcılarımıza sunarken, diğerleri gibi Bitcoin için daha yüksek ücretler alıyorlar” dedi.

Kripto para borsalarının birçok kez yüksek komisyonlar almasını eleştiren kripto para yatırımcıları yapılan düzenlemeler ile birlikte bununda son bularak yok olacağını ve komisyona savaş açılmasının mümkün olduğunu düşünüyorlar.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
366
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!