Anasayfa Sektörel Cathie Wood Bile Kabul Etti: Kurumlar Geri Adım Atabilir...

Cathie Wood Bile Kabul Etti: Kurumlar Geri Adım Atabilir...

Sektörel

Ark Invest kurucusu Cathie Wood, kriptonun kurumsal olarak benimsenmesinin azalabileceğini yani kurumların kriptodan geri adım atabileceğini kabul etti.

Cathie Wood Bile Kabul Etti: Kurumlar Geri Adım Atabilir...

Kripto para endüstrisinin şu anda kötü bir yerde olduğunu görüyoruz. Şimdi hangi kurumlar bilançolarına Bitcoin (BTC) koyacak? Hangi emeklilik fonları dijital varlıklara geçecek? FTX krizi o kadar sansasyonel ve sarsıcı ki geleneksel finansla bağlantılı herhangi birinin buraya taşınmasını beklemek hayal gibi geliyor. Peki, hasar onarılamaz mı?

Ark Invest kurucusu Cathie Wood, geçen hafta Bloomberg ile dikkat çeken bir röportaj yaptı. Wood, uzun zamandır Bitcoin (BTC) ile ilgili her şey hakkındaki aşırı iyimser görüşleri ile tanınıyor. Söz konusu isim, bu röportajda 2030 yılına kadar Bitcoin (BTC) fiyatının 1 milyon dolar olacağına yönelik tahmininin altını çizdi. 

Wood, Bitcoin'in (BTC) makro ortamı uzun vadede değiştireceği konusunda kararlı görünüyor. Amiral gemisi ETF'sinin performansının gösterdiği gibi, yeni bir faiz oranı paradigmasına geçiş sırasında mücadele eden riskli teknoloji hisse senetleri, Bitcoin (BTC) ve diğer varlıklar üzerine bahis oynayarak piyasada oldukça agresif bir şekilde konumlandı.

Wood'un "Yine de gecikecek tek şeyin belki de kurumların geri adım atması ve sadece 'Tamam, bunu gerçekten anlıyor muyuz?' demesi olduğunu düşünüyorum." şeklindeki ifadeleri dikkat çekti. Wood, böylece kurumların kriptodan geri adım atabileceklerini vurguladı. 

Pandemi boyunca Bitcoin (BTC) için en olumlu şeylerden biri, kurumların boşluğa akın etme eğilimiydi. Tesla vardı. ETF muhabbeti vardı. Grayscale vardı. Kamu madencilik şirketleri vardı. Hisse senedi borsasında dalgalanan Coinbase vardı. Bitcoin'i (BTC) resmî para birimi olarak ilan eden El Salvador bile vardı.

Kripto Para Piyasası Yeni Bir Şeyle Yüzleşiyor

Cathie Wood Bile Kabul Etti: Kurumlar Geri Adım Atabilir...

Ancak şu anda düşük faiz ortamı sona erdiği ve likidite ekonomiden çekildiği için Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası, daha önce hiç yüzleşmek zorunda kalmadığı bir şeyle karşı karşıya: daha geniş ekonomide bir geri çekilme.

Unutmayalım ki Bitcoin (BTC) 2009 yılında tarihin en büyük boğa piyasa girdi. Bitcoin (BTC) henüz aşağı yönlü bir makro iklimin ortasında test edilmedi ve dolayısıyla bunların hepsi emsalsiz görünüyor. Ve bu teste karşı kriptonun zorlandığını da ifade edebiliriz. 

FTX'in de katıldığı BlockFi, Celsius, Voyager, Three Arrows Capital ve diğer tüm iflas etmiş şirketler de kriptoyu o kadar kötü bir şekilde resmettiler ki analistlerin kurumsal benimseme konusunda geri çekilmeler ile ilgili uyarıda bulunmaları şaşırtıcı değil. 

Wood, Bitcoin'in (BTC) tüm bunlardan alnının akıyla çıktığını düşünüyor. Bitcoin (BTC) karşı taraf riskine sahip olmayabilir ve bu nedenle teorik olarak FTX gibi merkezi şirketlerde gördüğümüz türden patlamalara karşı bağışık olabilir. Gerçek dünyada ortalama bir vatandaşın buna erişebilmesi için merkezi şirketlere ihtiyaç olabilir.

Sektördeki açgözlülük, acemi risk yönetimi ve düpedüz dolandırıcılık sona erene kadar Bitcoin (BTC) ana akım finansal alanda önemli bir ilgi kazanamayabilir. Kurumlar, bu kadar çok sansasyonel çöküşten sonra kriptoya yatırım yapma konusunda çok daha çekingen olabilir. 

Cathie Wood Bile Kabul Etti: Kurumlar Geri Adım Atabilir... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği (Mining) Nedir? Nasıl Yapılır?
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar