Coin Fiyatı

Celo (CELO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Celo (CELO) Kaç TL Kaç Dolar?

Celo (CELO) Nedir?

Celo, akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para biriminin benimsenmesini artırmaya yoğunlaşan bir blok zinciri ekosistemidir. Celo, telefon numaralarını “açık anahtarlar” olarak kullanarak, bankacılık erişimine sahip olmayanlar da dâhil olmak üzere dünya genelinde bulunan milyarlarca akıllı telefon sahibini kripto para birimiyle işlem yapmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Söz konusu ağ, aynı zamanda merkeziyetsiz finansın (DeFi) bir parçası olarak merkezi olmayan uygulamaların (Dapps) ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına imkân tanıyor. Celo’nun ana ağı, 2020 senesinin Nisan ayında başlatıldı.

Bahsettiğimiz platform 2 tane yerel tokene sahip. Celo (CELO), işlem ücretleri, yönetişim katılımı ve ilgili faaliyetler için kullanılan bir hisse kanıtı (proof-of-stake) tokenidir. Söz konusu platform, halihazırda kullanımda olan Celo Doları (CUSD) ile birlikte çeşitli sabit coinlere ev sahipliği yapmayı amaçlıyor.

Celo, ağı yönetmek ve dengede tutmak amacıyla 2 tane yerel token kullandığı için yeni kripto para yatırımcıları, Celo’nun altyapısını kavramakta güçlük çekebilirler. Celo Doları’nın (CUSD) değeri, dolara sabitlenir. Bu da söz konusu tokenin nadiren 1 dolar seviyesinden uzaklaşacağı manasına gelir. Kripto para borsalarında Celo alıp sattığınız zaman ise büyük bir ihtimalle kripto para biriminin yerel Celo (CELO) tokenine yatırım yapmış olursunuz.

Celo (CELO), ERC-20 tokenidir. Yani Ethereum ağı üzerine inşa edilen Celo (CELO), işleyişinde Ethereum’un temel altyapısını kullanır. Celo’yu Coinbase gibi platformlarda alıp sattığınız zaman Celo (CELO) tokenini satın almış olursunuz. Celo Doları’ndan (CUSD) farklı olarak Celo (CELO), tokenlere yönelik güncel piyasa talebine bağlı olarak hem günden güne hem de dakikadan dakikaya değişiklik gösterir.

Gelecekte staking girişimlerinde de kullanılabilecek olan Celo (CELO), “doğrulayıcı tokeni” ve “yönetişim tokeni” işlevi görür. Celo, herhangi bir kripto cüzdanına gereksinim duymadan, akıllı telefona sahip olan herkesin Celo Doları (CUSD) gibi sabit coinleri göndermesini, almasını ve saklamasını kolay hale getirmek amacıyla tasarlandı.

Hafif istemciler, doğrulayıcı düğümler ve tam düğümler, Celo ağının işleyişine katkıda bulunur. Hafif istemciler, kullanıcıların mobil cihazlarında çalışan Celo Network uygulamalarıdır. Celo’nun mobil cüzdanı gibi… Doğrulayıcı düğümler, Celo’nun konsensüs mekanizmasına dâhil olan, işlemleri doğrulayan ve yeni bloklar üreten bilgisayarlardır. Tam düğümler, mobil cüzdanlar ile doğrulayıcı düğümler arasında köprü işlevi gören, hafif istemcilerden gelen istekleri alan ve işlemleri doğrulayıcı düğümlere ileten bilgisayarlardır. Celo’nun sistemi, doğrulayıcı düğümlerin CELO sahipleri tarafından oylanmasını zorunlu kılar.

Celo (CELO) Hangi Borsalarda Bulunur?

CELO, birçok büyük borsada bulunur. ERC-20 tokeni olan CELO; Binance, Coinbase, KuCoin, Bittrex ve Gate.io gibi popüler kripto para borsalarında yer alır. Coinbase, Celo Doları’nı (CUSD) değil, sadece Celo’yu destekler.

CELO, Celo ekosisteminde yer alan Celo Doları (CUSD) gibi sabit coinler için teminat olarak kullanılır. CELO’nun değeri, bu nedenle dolaşımda olan sabit coinlerin toplam değeriyle bağlantılıdır. Sabit coin kullanımı arttıkça CELO’nun değeri de artabilir.

Celo (CELO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Celo (CELO) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Celo (CELO) Fiyatı 2021

Celo (CELO) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Celo (CELO) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Celo (CELO), 22 Mayıs 2020 tarihinde 0,7955 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Öte yandan, Celo (CELO), 21 Nisan 2021 tarihinde 7,24 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Celo (CELO) Piyasa Değeri

Celo (CELO) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Celo (CELO) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 181,712,574 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap sıralaması 82 olan CELO’nun toplam arzı 1,000,000,000 CELO olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 245,729,966 CELO yer alıyor. Maksimum arz ise 1,000,000,000 CELO ile sınırlandırılıyor.

Celo (CELO) Hacmi

24 saatlik Celo (CELO) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Celo (CELO) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 2,059,227 dolar olarak gerçekleşmişti.

Celo (CELO) Grafiği

Celo (CELO) grafiğine bakıldığı zaman, 22 Mayıs 2020 tarihinde 0,7955 dolar seviyesinde işlem gördüğünü, bunun tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edildiğini ve söz konusu tarihte işlem hacminin 2,019,357 dolar olarak gerçekleştiğini görüyoruz.

24 Mayıs 2020 tarihinde 3,92 dolara kadar yükselen Celo (CELO), bir sonraki gün yeniden 2 doların altına indi. Celo (CELO), 2020 senesini 1,48 dolar seviyesinde kapatmasının ardından 18 Şubat 2021 tarihinde 5,76 dolara kadar ulaştı.

21 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 7,24 dolara kadar yükselen Celo (CELO), söz konusu tarihte 384,214,646 dolarlık işlem hacmine ve 1,202,555,672 dolarlık piyasa değerine sahip oldu. Haziran ayında açılışı 3,49 dolar ile yapan Celo (CELO), şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. Celo (CELO), şu anda dolarlık işlem hacmine ve dolarlık piyasa değerine sahip görünüyor.

Celo (CELO) grafiği şu şekilde:

Celo (CELO) Alınır mı?

Wallet Investor, Celo (CELO) için “bir senelik yatırım bakımından harika bir seçenek” ifadesini kullanıyor. İyi bir getiri sağlamak isteyenler için CELO’nun kârlı bir yatırım opsiyonu olacağına dikkat çekiliyor. CELO’nun bir sene içerisinde 5,995 dolara kadar yükseleceği, yani yüzde 90’dan fazla kâr elde edileceği tahmin ediliyor. Bu nedenle CELO’ya yatırım yapmanın kârlı olabileceği vurgulanıyor.

5 senelik tahminlerini de açıklayan Wallet Investor, 27 Haziran 2026 tarihinde CELO’nun 15,427 dolar seviyesinde olabileceğini belirtiyor. Bu durumda şu anda yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026 senesinde 490 dolara kadar yükselebilir.

İlgili İçerik: Celo (CELO) Nedir, Nasıl Alınır?

Celo (CELO) Madenciliği

Celo (CELO) madenciliği yapılamıyor. Celo Doları (CUSD), hem istikrarı hem de ABD dolarına sabitlenişi sürdürmek amacıyla herhangi bir zamanda basılabilir ya da yakılabilir. Fakat bu CELO için geçerli değil. CELO, söz konusu sabit kripto para birimi vasıtasıyla fiyat istikrarını ve blok zincirinin yönetişim operasyonlarının önemli bir bölümünü korur.

CELO, hisse kanıtı (proof-of-stake) denilen konsensüs mekanizmasına dayanır. Söz konusu sistem, ağın güvenliğini sağlamak ve işlemleri doğrulamak amacıyla hem doğrulayıcıları hem de düğümleri kullanır. Bloklar, validatörler (doğrulayıcılar) tarafından doğrulanır. Söz konusu validatörler, her gün düzenlenen bir seçim aracılığıyla belirlenir. CELO sahibi olan herhangi bir kişi, bu seçimde oy kullanabilir.

CELO stake eden herkes ödül kazanabilir. Söz konusu kişiler, bu şekilde zamanla daha fazla CELO kazanabilir. Staking için “Celo Wallet” sitesine girin. Altta yer alan “Download for Desktop” seçeneğine tıklayıp işletim sistemini seçin. Uygulamayı indirdikten sonra güçlü bir şifre belirleyin. İlk olarak varlıklarınızın bir bölümünü kilitlemeniz gerekiyor. Bunun için “More” butonuna basıp, “Lock” seçeneğine tıklayın. Daha sonra da ne kadar CELO kilitleyeceğinizi yazın.

İkinci aşamada stake seçeneğine tıklayın. Karşınıza CELO ağında kayıtlı doğrulayıcı grupları ve söz konusu gruplar hakkında bilgiler çıkacak. İstediğiniz birini seçin ve “Vote” bölümüne tıklayıp doğrulayıcılara oy verin. CELO kilitleyip, doğrulayıcılara oy verdikten sonra beklemeniz yeterli. Sürecin sonunda otomatik olarak ödül kazanmaya başlayacaksınız.

Celo (CELO) Yorumları

Celo (CELO) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

Binance tarafından listelenmesinin ardından fiyatı yüzde 200 oranında artış gösterdi.

Bittrex, Binance ve Coinbase gibi yüksek hacme sahip olan borsalarda listelenmesi ve arkasında bulunan takım nedeniyle potansiyeli kesinlikle yadsınamaz. Projenin yatırımcıları oldukça sessiz bir şekilde ilerliyor.

Deutsche Telekom tarafından satın alındıktan sonra piyasa değeri 1 milyar dolara kadar fırladı. Ayrıca ilk kez bir dünya devi tarafından bir altcoine yatırım yapılmış oldu.

Kara günde yüzümüzün gülmesini sağlayan coin.

İlgili İçerik: Celo (CELO) Yorum ve Tahminleri 2021

Celo (CELO) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Celo (CELO), 2021 senesinin Temmuz ayında ortalama 5,07 dolar seviyesinde işlem görebilir. Ağustos ayında ortalama 4,94 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen Celo (CELO), Eylül ayında ortalama 4,06 dolar ve Ekim ayında ortalama 4,54 dolar seviyesinde olabilir. Celo (CELO) için yapılan Kasım ayına yönelik fiyat tahmini ortalama 4,17 dolar olarak ifade edilirken, Aralık ayına yönelik fiyat tahmini ise ortalama 4,73 dolar olarak belirtiliyor.

Gov Capital tarafından yapılan günlük tahminlere bakacak olursak, Celo (CELO), Temmuz’un son günü 3,879 dolar, Ağustos’un son günü 6,420 dolar, Eylül’ün son günü 5,221 dolar, Ekim’in son günü 4,902 dolar, Kasım’ın son günü 5,525 dolar ve Aralık’ın son günü 5,666 dolar seviyesinde işlem görebilir. Öte yandan, Celo (CELO), 2022 senesinde açılışı 5,697 dolar ile yapabilir.

Celo (CELO) Güvenilir midir?

Celo (CELO), güvenliğini sürdürebilmek amacıyla hisse kanıtı (proof-of-stake) mekanizmasını kullanır. Söz konusu platform, blok zincirinin doğrulayıcılarını tespit etme konusunda oldukça karmaşık bir seçim sürecinden geçer. Celo (CELO) sahipleri, seçimlere katılma aracı olarak kendi varlıklarını kullanırlar. Söz konusu seçimlerde doğrulayıcı gruplarına oy verilir.

Fiyat bakımından güvenilir olup olmadığına baktığımızda, Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Celo (CELO), ilerleyen zamanlarda en düşük 12,63 dolar, en yüksek 14,85 dolar seviyesinde işlem görebilir.

Celo (CELO) fiyatının gelecekte artacağına ve bu nedenle kârlı bir yatırım olabileceğine dikkat çekilirken, söz konusu fiyatın bir sene içerisinde 5,69 dolara kadar ulaşabileceği belirtiliyor. Celo (CELO) fiyatının 2 sene sonra 6,38 dolar, 3 sene sonra 8,39 dolar, 4 sene sonra 10,16 dolar, 5 sene sonra 11,22 dolar, 6 sene sonra 11,18 dolar ve 7 sene sonra ise 13,55 dolara kadar ulaşabileceği öngörülüyor.

Celo (CELO) Nereden Satın Alabiliriz?

Celo (CELO), Binance, Coinbase, KuCoin, Bittrex ve Gate.io gibi büyük borsalardan satın alınabilir. Tamamen akıllı telefon kullanıcılarına odaklanan şirket, akıllı telefon kullanan kişi sayısının ciddi oranda artış gösterdiğini, fakat kripto para kullanan kişi sayısında oldukça yavaş bir artış gerçekleştiğini ifade ediyor.

Söz konusu kripto para birimi, nüfusun önemli bir kısmının bankacılık sektörüne erişemediği ama akıllı telefon kullandığı bölgeler için çok uygun. Projenin asıl amacı, belirttiğimiz iki teknoloji arasında bulunan boşluğu kapatmaktır. Celo, ayrıca akıllı sözleşmeler ile DApp’lerin oluşumuna destek vererek merkeziyetsiz finanstan (DeFi) faydalanmayı hedefler.

Celo (CELO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Celo (CELO) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Celo (CELO) Kaç TL?

1 Celo (CELO), şu anda TL seviyesinde. Celo (CELO), şu ana kadar en yüksek 63,24 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 6,95 TL olarak gerçekleşti.

1 Celo (CELO) Kaç Dolar?

1 Celo (CELO), şu anda dolar seviyesinde. Celo (CELO), şu ana kadar en yüksek 7,24 doları gördü. En düşük seviye ise 0,7955 dolar olarak kayıtlara geçti.

Celo (CELO) Yükselir mi?

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Celo (CELO), 2022 senesinde 5,44 dolar, 2023 senesinde 6,67 dolar, 2024 senesinde 7,8 dolar, 2025 senesinde 9,66 dolar, 2026 senesinde 11,46 dolar, 2027 senesinde 11,18 dolar, 2028 senesinde ise 13,75 dolar seviyesine kadar ulaşabilir.

Wallet Investor, bir sene içerisinde Celo (CELO) fiyatının 5,995 dolar, 5 sene içerisinde ise 15,427 dolara kadar ulaşabileceğini belirtiyor. Şu anda yapılacak 100 dolarlık bir yatırımın, 2026’da 490 doları geçebileceği ifade ediliyor.

Gov Capital ise Celo (CELO) fiyatının, 2022’nin başında 5,697 dolar, 2023’ün başında 18,878 dolar, 2024’ün başında 36,915 dolar, 2025’in başında 60,744 dolar ve 2026’nın başında 89,629 dolar seviyesinde olabileceğini aktarıyor.

Celo (CELO) Ne Zaman Çıktı?

Celo, 2017 senesinin Ağustos ayında kuruldu. Fakat ana ağ, 2020 senesinin Nisan ayında tanıtıldı. CELO, kısa bir süre içerisinde popüler kripto para borsalarında listelendi. Mobil öncelikli bir blok zinciri platformu olarak bilinen Celo, akıllı telefonunuzdan hızlıca kripto para aktarmanıza imkân sağlıyor.

Günlük yatırımcılar için kripto para ödemelerini daha uygun ve daha erişilebilir bir duruma getirmeyi amaçlayan platform, şu ana kadar hiç yatırım yapmamış kişiler içinse bu ödemeleri daha az korkutucu bir duruma getirmeyi istiyor. Platform, telefon numaranızı CELO ya da CUSD’ye destek veren bir kripto para cüzdanı ile ilişkilendirerek çalışıyor.

Celo (CELO) Kurucusu Kim?

Celo’nun kurucusu Rene Reinsberg’dir. Celo Foundation ve Celo Alliance for Prosperity ise Celo’nun korunmasından ve tanıtımından sorumlu olan kuruluşlardır.

Reinsberg, Celo’yu kuran şirketlerden biri olan cLabs’in CEO’su olarak da tanınıyor. GoDaddy’nin Yeni Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yürüten Reinsberg, 2013 senesinin Ağustos ayında Locu’nun GoDaddy tarafından satın alınmasına kadar burada CEO olarak görev yapmıştı.

Reinsberg, küresel sermaye piyasalarındaki kariyerine Morgan Stanley’de başladı. Söz konusu isim, ayrıca TechnoServe, McKinsey ve Dünya Bankası’nda çalıştı. Almanya’daki Otto Beisheim İşletme Okulu’nda Finans eğitimi gören Reinsberg, MIT Sloan’da İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 4 Puan: 4]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu