Coin Rehberi

Celo (CELO) Nedir, Nasıl Alınır?

Güçlü bir ekosistem yaratmak ve toplulukları bu ekosisteme dahil ederek birlikte büyümeyi hedefleyen Celo, toplulukların, 4 sistemli işlem yapabilmelerini kolaylaştıracak ve açık bir finansal sistem sunacaktır. Bu sistemde yer alan topluluklar için özel olarak hazırlanan para birimi ise Celo coin olarak karşımıza çıkıyor.

Sisteme dahil olacak toplulukların sayısı arttığı takdirde bu sistem her geçen gün biraz daha büyüyecek ve haliyle değer kazanacaktır. ABD menşeli bir firma tarafından piyasaya sürülen Celo, ilk etapta mobil telefon yardımı ile finansal araçların herkesin erişimine sunulmasını hedefliyordu. Proje geliştirildi ve şu anki seviyeye ulaştı.

Tamamen merkeziyetsiz bir yapılanma ve bununla birlikte özelleştirilebilir bir yapıya sahip olduğunu da eklemek gerekiyor. Dilerseniz nasıl alınır sorusuna kendi başlığı altında detaylı bir şekilde yanıt verelim.

Celo (CELO) Ne İşe Yarar?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi ilk aşamada en büyük hedefleri mobil araçlar sayesinde finansal işlemlere herkesin kolayca erişim sağlayabilmesiydi ancak sistem kısa süre içerisinde büyüdü ve geliştirilerek şu anki halini aldı. Topluluklara hizmet eden ve 4 sistemli işlemleri daha hızlı ve daha güvenilir hale getiren bir oluşumdan söz ediyoruz.

Celo (CELO) Nereden Alınır?

Alternatif işlem çiftleri ile birlikte sorunsuz bir şekilde işlem yapabilir ve Celo alımını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizlere Bittrex’i tavsiye edebiliriz. CELO/USD, CELO/USDT, CELO/BTC ve CELO/ETH çiftleri an itibarıyla aktif ve hesaplarınız onaylandığı takdirde sizler de bu çiftler üzerinden sorunsuz bir şekilde alım yapabilirsiniz.

Celo (CELO) Nasıl Alınır?

Az önce de belirttiğimiz gibi dilerseniz daha basit bir anlatım sunmak adına Bittrex üzerinden örnek verelim.

CELO
Celo (CELO) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net
  • Altcoin alımı yapabilmek için elbette burada bir hesabınızın olması ve aynı zamanda bu hesabın da doğrulanmış olması gerekiyor. bu işlemleri gerçekleştirdiğinizi varsayarak devam ediyoruz.
  • 4 farklı çift karşınıza çıkacaktır ve ‘’CELO/USD, CELO,/BTC, CELO/ETH, CELO/USDT’’ çiftlerinden sizler için uygun olanı tercih ederek tutar karşılığında allım yapabilirsiniz.
  • Almak istediğiniz coin miktarını amaount kısmına, alınmak istenen fiyat bilgisini de price bölümüne girmeniz gerekiyor. Zaten onay verdiğiniz takdirde alım işlemi sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde yerine getiriliyor.

Celo (CELO) Kurucusu Kim?

Celo coin, Celo sistemindeki toplulukların kullandığı bir para birimi. Celo’nun kurucu ismi olarak da yine Abd menşeli firma karşımıza çıkıyor.

Celo (CELO) Neden Artıyor?

Coinbase bir duyuru yapıyorsa eğer sizler de o duyuruda yer alan isme odaklanabilirsiniz. Celo coin için de bu geçerli ve dünyaca ünlü borsa Coinbase, Celo’yu listeleyeceğini yani piyasada yer vereceğini duyurduğu andan itibaren inanılmaz bir yükseliş gerçekleşti. Bu yükseliş devam edecek mi bilinmez ancak zaten beklenen ve ön görülen bir gelişme yani artış olduğunu da belirtmek gerekiyor. Coinbase bu tür duyuruları hangi altcoin için yaptıysa benzer bir artış gerçekleşti.

Ufukta Bir Düzeltme Olabilir mi?

Coinbase’in duyurusu sonrası inanılmaz bir artış meydana geldi. Grafiklere baktığımızda bu artışın %55 gibi bir orana tekabül ettiğini görebiliyoruz. Bu artışı düzenlemek adına bir müdahale gelecek mi diye beklerken tahmine dilen oldu.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak belirlenen 20 Dolar gibi bir rakama ulaştı. Az önce bunun beklenen bir gelişme olduğunu ifade etmiştik ancak 20 Dolar öngörüsü hiçbir analist tarafından yapılmadı. Elbette bir yükseliş bekleniyordu ancak bu seviye, beklenenin çok daha üzerinde oldu.

Her yükseliş için bir dizginleme müdahalesi söz konusu ve Celo için de aynı durum geçerli.

Celo (CELO) Fiyatı

Celo coin şu an Türk Lirası ile işlem görüyor.

CELO
Celo (CELO) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Celo (CELO) Piyasa Değeri

dolarlık piyasa değerine sahip olan Celo, 24 saatlik değerlendirmede dolarlık gibi bir hacim ile karşımıza çıkıyor.

1 Celo (CELO) Kaç TL?

Şu an 1 Celo Türk Lirası’dır.

1 Celo (CELO) Kaç Dolar?

An itibarıyla Dolar gibi bir değer karşımıza çıkıyor.

Celo (CELO) Yükselir mi?

Yeni bir alt coin ve amiyane tabirle çiçeği burnunda diyebiliriz. Değerlendirme yapmak için gerçekten çok erken ve coinbase duyurusunu baz almak da pek doğru olmayacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi dünyaca ünlü borsalar bir alt coini listeleyeceğini duyurduğu an zaten o alt coin’in yükselmesi gayet normal kabul ediliyor.

Şu anki fiyata bakıldığında bir düşüş söz konusu ve zirvedeki yerinden çok ama çok uzakta. Gelecekte ne olur bilinmez fakat yazımızın sonunda analistlerin yorumlarına yer vereceğiz ve bu yorumlar doğrultusunda hareket etmeniz daha sağlıklı ve doğru olacaktır.

Celo (CELO) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Mining yani madencilik yapmanıza fırsat veren bir alt coin değil. Kazarak kazanç elde etmek istiyorsanız eğer piyasada bunun için çok sayıda alt coin mevcut ve o isimlere göz atmanız daha doğru olacaktır.

Celo (CELO) Geleceği

Celo, kısa bir süre içerisinde üye sayısını ikiye katladığını duyurdu. Celo coin’in geleceği hakkında bir fikir verebilir diye düşünüyoruz. Henüz yeni bir yapılanma olduğu için ilgi bir hayli fazla ve bu da haliyle gözleri bu isme çeviriyor.

Şu an için geleceği var ya da kısa süre içerisinde patlayacak gibi bri değerlendirme yapmak emin olun mümkün değil. Biraz zamana ihtiyacı olan ve hatta sabırla takip edilmesi gereken alt coinlerden biri.

Celo (CELO) Twitter Adresi

CELO
Celo (CELO) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Resmi Twitter hesaplarına sizler de https://twitter.com/celoorg bağlantısını kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. Celo coin ve yine merkez platform hakkında merak ettiğiniz birçok detay da yine bu hesap aracılığı ile anlık olarak paylaşılıyor.

Celo (CELO) Analist Yorumları

Facebook’un Libra projesine bir rakip olarak ortaya çıkartılan Celo, ABD’de inanılmaz bir büyümeye imza attı ve beklenenin üstünde bir gelişme kaydettiğini söylemek de emin olun abartılı bir söylem olmayacaktır. 1 Eylül’de alım satıma açılan ve kısa süre içerisinde büyük ilgi gören Celo, ayrıca Coinbase duyurusu sonrası da beklenen yükselişi gerçekleştirdi. Bu dönemdeki 30 günlük süreci incelediğimizde ise %115 gibi bir yükseliş ile karşı karşıya geliyoruz. Tabi ki bu suni bir artış ve zamanla denge sağlanacaktır.

Şu an için Celo çok ama çok yeni ve analistlerin büyük bir kısmı da yatırımcıların daha sabırlı olmalarını tavsiye ediyoruz. Celo coin yakından takip edilebilir ancak büyük miktardaki alımlar için henüz çok erken.

Celo (CELO) Ne Zaman Çıktı?

Henüz çok yeni bir alt coin ve Ağustos ayında proje aşamasından çıkıp borsa dünyasına sesini duyurmayı başardı. Az önce de ifade ettiğimiz gibi Coinbase de yine kısa bir süre önce listeleyeceği duyurusunu yaptıktan sonra artık alım satıma açık bir hale geldi. Bu tür yeni isimleri yakından takip etmek şart. 2020 sonrası dönem alt coinlerin yılı olacak ve belki Celo da bunu fırsata çevirecek isimlerden biri olarak karşımıza çıkabilir.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün