Coin Rehberi

Celsius (CEL) Nedir, Nasıl Alınır?

2017 yılında piyasadaki yerini alan ve Daniel Leon-Alex Mashinsky iş birliği sonucu ortaya çıkan bir dijital varlık. Bu arada 2018 yılında resmiyet kazandığını da hatırlatmak gerekiyor. Merkeziyetsiz bir şekilde finans ve bankacılık işlemlerini yürütmek adına ortaya atılan bir fikrin gerçeğe dönüştürülme hikayesidir.

Kullanıcılar, formalitelerin can sıktığı ve uzun zaman alan bankacılık işlemleri ile mücadele etmek zorunda kalmayacak ve kredi çekme işlemlerini bile kripto para aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yerine getirebilecek. Amaçlanan tam olarak buydu ve bunu da başardıklarını net bir şekilde görebiliyoruz.

Kar amaçlı kuruluşlardan biri olan celsius, kullanıcılarına sunduğu cel ödüllerinden de pay almaktadır.  Kullanıcılar, kredi çekmek istiyorlarsa eğer belli bir miktar cel coin teminatı yatırmak durumundadır. Toplam piyasa değeri ile de fark yaratan ve büyük bir işlem hacmine sahip olan celsius, kısa süre içerisinde en değerli kripto varlıklardan birine dönüştü ve bu dönüşümü de yine alt başlıklar halinde hep birlikte inceliyor olacağız.

Celsius (CEL) Ne İşe Yarar?

Kullanıcılara, bankacılık işlemlerini daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde yapabilmek ve aynı zamanda cel coin işle birlikte teminat karşılığında kredi çekebilecekleri bir alan yaratmak. Aslında tam olarak bu işe yarıyor. Güvenliği test edildiğinde ise hem şirket bazında hem de kullanıcı bazında en güvenilir yapılanmalardan biri olduğunu da yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Celsius (CEL) Nereden Alınır?

Binance ya da Bitmart, bu coin için tercih edebileceğiniz kripto para borsalarından bazılarıdır. Az sonra nasıl alınır başlığı altında detaylı bir açıklama yapacağız. Şu an için birçok ünlü ve büyük borsada listelenmiş durumda ve sizler de dilediğiniz an alım işlemleri için yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Celsius (CEL) Nasıl Alınır?

  • Bitmart üzerinden yola çıkarak örneklerle devam edelim ev daha anlaşılır bir hal alsın istiyoruz. Öncelikli olarak Bitmart hesaplarınıza Eth yatırımı yapmanız gerekiyor.
  • Sağ üst kısımda yer alan borsa sekmesine tıklayarak devam ediniz.
  • Devamında eth paritesine tıklayalım ve en alt kısımda yer alan Cel’e tıklayarak devam edelim.
  • Burada miktar belirliyorsunuz ve ne kadar alım yapmak istiyorsanız rakamı girebilirsiniz. Son olarak satın al butonuna tıkladığınız takdirde sizler de Cel satın almış olacaksınız.

Satın alma işlemleriniz ve ilgili süreç sizler için oluşturulan online cüzdana işleniyor ve dilediğiniz zaman takip sürecini de bu cüzdan üzerinden yürütebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Celsius (CEL)

Celsius (CEL) Kurucusu Kim?

Daniel Leon-Alex Mashinsky.

Celsius (CEL) Neden Artıyor?

En değerli kripto paralar arasında 21. Sırada yer alan CEL, tarihinin en büyük yükselişine imza attı. Asıl ilginç olan ise btc’nin tam tersi bir grafik sergilerken alt coin’in bu denli yükselmesi oldu. Son 1 haftalık süreçte artış devam ediyor ve Aralık Ayını rekor kırarak tamamladı.

Celsius Rekor Tazeledi

Aralık ayında %40’ı aşan bir ivmeye tanıklık ettik ve kendi rekorunu tazeleyen alt coinlerden bir tanesi de celsius oldu. Dik bir ivme ile devam eden yükseliş, Önce %20, ardından %40’lık değer kazanarak kendi rekorunu da egale etmiş oldu.

Tüm zamanların en yüksek değerine sahip olması birçok yatırımcıyı da harekete geçirdi ve alım yapmak isteyenler için yeni bir alt coin gündeme geldi. Aslında Celsius bir hayli popüler ancak hali hazırda onunla tanışmamış çok sayıda yatırımcı var. Elbette şu seviyede alım yapmanızı tavsiye etmiyoruz ancak beklenen düşüş meydana geldiğinde alım için daha uygun olacaktır.

Celsius (CEL) Fiyatı

Liralık Türk Lirası karşılığı söz konusu.

Celsius (CEL) Piyasa Değeri

Türk Lirası.

1 Celsius (CEL) Kaç TL?

Lira.

1 Celsius (CEL) Kaç Dolar?

Dolar.

Celsius (CEL)

Celsius (CEL) Yükselir mi?

Uzun süredir dik bir ivme ile yükselişe geçen ve hatta az önce de dile getirdiğimiz gibi kendi rekorunu egale eden alt coinin artık yükselmesi beklenmiyor. En azından kısa vadede bu tür ya da benzer bir yükseliş için biraz hayal perest olmak gerekiyor.

Celsius (CEL) Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır?

Madencilik hakkında en azından Celsius için net bir bilgi ne yazık ki mevcut değil. Bu konuda sizlere fayda sağlayacak ve alan yaratacak diğer alt coinler ile muhatap olmanız daha sağlıklı olacaktır.

Celsius (CEL) Geleceği

Cel, sergilediği tarih yükseliş ile birlikte bir kez daha gündeme geldi. Geleceğini konuşacak olursak eğer arz, piyasa değeri ve hacim değerleri, ne kadar büyük ve kıymetli bir dijital varlık olduğunu gözler önüne seriyor. Bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda geleceği hakkında olumsuz konuşmak elbette mümkün değil. Kesinlikle gelecek vaad eden ve aynı zamanda güven aşılayan dijital varlıklardan bir tanesi ve şu anki sıralamaya bakarsanız ne demek istediğimizi çok daha iyi anlıyor olacaksınız.

Celsius, arkasına aldığı destek ve iş birlikleri ile birlikte sıralamada üstlere de çıkabilir ve hatta yeni dönem için birçok analist bu tür bir düşünceye sahip durumda. Takibe almakta fayda var ve düşüş gerçekleştiğinde sizler de yatırımlarını için hamlelerinizi yapabilirsiniz.

Celsius (CEL) Twitter Adresi

Resmi Twitter adreslerini takibe almak isterseniz eğer sizler de https://twitter.com/celsiusnetwork bağlantısını kullanabilirsiniz. Cel hakkındaki tüm gelişmeleri ve aynı zamanda güncellemeler ile ilgili duyuruları da bu hesap aracılığı ile takip etmek daha sağlıklı ve doğru olacaktır iye düşünüyoruz.

Celsius (CEL) Analist Yorumları

Celsius (CEL)

Alım yapmak isteyenler için şu dönem Cel dönemi kesinlikle değil. Dik ivme sona erdiğinde ve beklenen düşüş yaşandığında Cel alımları daha doğru bir hamle olacaktır. Şu an yapacağınız alımlar tarihinin en yüksek değeri olarak karşınıza çıkıyor ve bu da büyük bir risk anlamına geliyor.

Celsius (CEL) Ne Zaman Çıktı?

2017 yılında duyuruldu ve 2018 yılında da piyasadaki yerini resmi olarak aldı. Kısa süre içerisinde birçok borsa, Cel’i listelediğini duyurduktan sonra yatırımcılar da harekete geçti. Yakın zamanda sergilediği büyük ve hatta tarihi yükseliş ile birlikte yatırımcı sayısını da katlamış durumda. En değerli alt coinler sıralamasında 21. Sırada yer alıyor. Piyasa değeri ve hacmine bakarsanız eğer ne kadar güven veren ve kıymetli bir dijital varlık olduğunu sizler de daha net bir şekilde fark ediyor olacaksınız.

Btc’nin yaşadığı düşüşe rağmen herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmeyen ve yine pandemi dönemini de kusursuz atlatan alt coinlerden biri.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu