Anasayfa Sektörel Celsius, Önde Gelen Borsa ile Anlaştı: SEC Harekete Geçti!

Celsius, Önde Gelen Borsa ile Anlaştı: SEC Harekete Geçti!

Sektörel

Celsius'un yeniden yapılandırma planı kapsamında Coinbase ile geçici bir ortaklık imzalaması SEC'i endişelendirdi.

Celsius, Önde Gelen Borsa ile Anlaştı: SEC Harekete Geçti!

Celsius, kısa bir süre önce uluslararası müşteriler için distribütör olarak Coinbase'i seçti ancak anlaşma, SEC'i bir kez daha harekete geçirdi.

Celsius'un yeniden yapılandırma planının onaylanmasının ardından - ki bu plan, firmanın daha önce müşterileri için elinde tuttuğu varlıkların yüzde 67'sinin tekrar müşterilerin eline geçmesini sağlayabilir - ekip, elinde kalanları alacaklılara geri dağıtmanın yollarını aramaya başladı.

Uluslararası bankacılık sisteminin karmaşıklığı nedeniyle Celsius, itibarını koruyan halka açık bir şirket olma avantajına sahip Coinbase ile geçici bir ortaklık imzalamayı tercih etti.

SEC, Coinbase'in Niteliklerini Aştığını Söyledi

Ne yazık ki bu anlaşma, kısa süre önce uygunsuz olduğuna inandığı kripto şirketlerine karşı daha fazla yaptırım uygulama sözü veren SEC'de endişeye neden oldu. 

Düzenleyiciye göre; iki firma arasındaki anlaşma, Coinbase'i sadece bir distribütörden ziyade broker rolüne benzer bir role sokacak.

Coinbase, halihazırda SEC'e karşı ayrı bir yasal savaşa karışmış durumda. SEC, borsayı lisanssız bir broker ve takas odası olarak hareket etmekle suçluyor. 

Coinbase Anlaşmaları, bir dağıtım acentesinin hizmetlerinin çok ötesine geçerek SEC'in Coinbase'e karşı Bölge Mahkemesi'nde açtığı davada dile getirilen endişelerin çoğunu içeren aracılık hizmetleri ve ana ticaret hizmetleri öngörmektedir.

Celsius, Önde Gelen Borsa ile Anlaştı: SEC Harekete Geçti!

SEC tarafından sunulan belgenin dava üzerinde herhangi bir hukuki etkisi olmamakla birlikte bu, Celsius'un iflas davasına bakan mahkemeye anlaşmayı askıya almasını ve farklı bir çözüm aramasını tavsiye ediyor.

Borçlular, Coinbase Sözleşmelerindeki aksi yöndeki ifadelere rağmen Coinbase'in Borçlulara aracılık hizmeti vermesini istemediklerini teyit etmişlerdir. Mahkemeden maddi şartların eksik ya da tutarsız olduğu bir anlaşmayı onaylaması istenmemelidir.

Belgede, ayrıca firmalar arasında ikinci bir ayrı anlaşmanın imzalandığından da bahsediliyor. SEC, belgenin bir kopyasına sahip değil. Bu nedenle belge hakkında yorum yapmayı reddetti.

Coinbase İddiaları Reddediyor

Coinbase'in CLO'su, SEC'in mahkemeye verdiği tavsiyeye inanmadığını ifade ederek, temsil ettiği firmanın Celsius kullanıcılarını yeniden bir bütün haline getirme konusundaki kararlılığını yineledi.

SEC'in tavsiyesinin mahkeme tarafından dikkate alınıp alınmayacağı belirsiz. Bununla birlikte düzenleyicinin, mahkemede düzenli olarak Binance.US'in koduna erişimin reddedilmesi gibi küçük engellerle karşılaştığını belirtmek gerekir.

Celsius, Önde Gelen Borsa ile Anlaştı: SEC Harekete Geçti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu