Anasayfa Altcoin CEO'nun Stratejik Hamlesi ile Bu Altcoin Çift Haneli Fırladı!

CEO'nun Stratejik Hamlesi ile Bu Altcoin Çift Haneli Fırladı!

Altcoin

OpenAI CEO'su Sam Altman'ın stratejik hamlesinin ardından Worldcoin (WLD) fiyatı yüzde 35 oranında artış gösterdi.

CEO'nun Stratejik Hamlesi ile Bu Altcoin Çift Haneli Fırladı!

Worldcoin (WLD) fiyatında son 24 saat içinde dramatik bir artış yaşandı. Bu artış, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın Worldcoin projesine yönelik ybağlılığını yakından takip ediyor.

Altman'ın iddialı kripto para girişimini desteklemek için 50 milyon dolarlık ek fon aradığı bildiriliyor.

Worldcoin, Tools For Humanity bayrağı altında küresel bir kimlik ve finansal ağ kurmayı amaçlamaktadır. Bugüne kadar 2,6 milyondan fazla kişi Worldcoin'in "orb" cihazlarıyla etkileşime geçti. Söz konusu kişiler, gerçekten de benzersiz bir dijital kimlik ve ücretsiz kripto para birimi almak için irislerini taradılar.

Dijital Kimliğin Artan Önemi

Fintech odaklı yatırım bankası FT Partners ile yakın zamanda gerçekleşen sanal Soru-Cevap etkinliğinde Sam Altman, dijital kimliğin artan öneminin altını çizdi. Altman, şu ifadeleri kullandı:

Çok fazla yapay zekânın olduğu bir dünyada kimin insan olduğunu bilmek giderek daha fazla önem kazanıyor. Yapay zekâ hayatımızın giderek daha önemli bir parçası haline geldikçe inanç şuydu ve hala da öyledir: Benzersiz insanları tanımlama yeteneği giderek daha önemli hale gelecekti.

Bu nedenle son mali arayış, Worldcoin'in C Serisi finansman turunda 115 milyon dolar toplama konusundaki önceki başarısına dayanıyor. Blockchain Capital, a16z Crypto ve Bain Capital Crypto gibi saygın yatırımcılar, bu yenilikçi girişimi destekledi.

CEO'nun Stratejik Hamlesi ile Bu Altcoin Çift Haneli Fırladı!

Worldcoin misyonunu tamamlamak için ek sermaye ararken, WLD fiyatı yakın zamanda 2,41 dolardan 3,27 dolara yükseldi. İlginçtir ki bu yukarı yönlü fiyat hareketi öngörülmüş olabilir. BeInCrypto'nun Küresel Haber Müdürü Ali Martinez, zincir üstü faaliyetlerde erken bir anormallik olduğunu fark etti.

Martinez, şunları söyledi:

3,6 milyon WLD'lik devasa bir borsa çıkışı, balina işlemlerindeki artışla aynı zamana denk geldi. Bu, WLD balinalarının büyük bir fiyat hareketine hazırlandıklarını gösteriyor olabilir.

Heyecana rağmen Worldcoin incelemeden çıkmadı. İngiltere ve Almanya'daki düzenleyiciler, şirketi Temmuz ayındaki lansmanından sonra yakından takip ettiler. Sonuç olarak bu çığır açan teknolojide veri gizliliğinin ve güvenliğinin kritik doğasına işaret ediliyor.​

Kaynak: BeInCrypto

CEO'nun Stratejik Hamlesi ile Bu Altcoin Çift Haneli Fırladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Boğa Piyasası (Bull Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan