Anasayfa Bitcoin Cesur Yorumlarıyla Tanınan İsim Açıkladı: Bitcoin Yok Olacak!

Cesur Yorumlarıyla Tanınan İsim Açıkladı: Bitcoin Yok Olacak!

Bitcoin

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, spot Bitcoin ETF lansmanının ardından Bitcoin'in çökeceğini öngörüyor.

Cesur Yorumlarıyla Tanınan İsim Açıkladı: Bitcoin Yok Olacak!

Kripto konusundaki cesur yorumlarıyla tanınan BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, spot Bitcoin ETF lansmanının ardından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin'in potansiyel çöküşünü öngördü. Tahminini detaylandıran Hayes, "TradFi varlık yöneticileri tarafından yönetilen ETF'lerin çok başarılı olması halinde Bitcoin'in tamamen yok olacağını" iddia etti.

Hayes, 23 Aralık tarihli bir tweet'inde 2023 yılının son makalesini "Expression" (İfade) başlığı altında tanıttı. Makale, "kripto yatırım temasının nihayetinde değersiz olduğunu kanıtlayacak ifadelere" odaklanıyor.

Hayes, tahminlerini Bitcoin ile dünyada var olmuş diğer parasal araçlar arasındaki temel farka dayandırıyor. BitMEX kurucu ortağı, altın ve itibari para birimleri de dahil olmak üzere diğer parasal unsurların fiziksel varlığının aksine, "Bitcoin insanlık tarihinde yalnızca hareket ettiğinde var olan ilk parasal varlıktır." dedi.

Cesur Yorumlarıyla Tanınan İsim Açıkladı: Bitcoin Yok Olacak!

Hayes, Bitcoin'in varlığı için hareketinin önemine ilişkin daha fazla bilgi paylaşmak üzere madencilik ödülleri örneğini verdi. Söz konusu isim, şu ifadeleri kullandı:

Madenciler yalnızca ağ kullanıldığında Bitcoin geliri elde edecektir. Bitcoin hareket ederse değeri vardır. Fakat iki varlık arasında hiçbir zaman başka bir Bitcoin işlemi olmasaydı madenciler ağın güvenliğini sağlamak için gereken enerjiyi karşılayamazlardı. Sonuç olarak makinelerini kapatırlardı. Madenciler olmadan ağ ölürdü ve Bitcoin yok olurdu.

Hayes'in öngörüsü, Bitcoin'in "devlet kontrolündeki bir başka finansal varlık" haline geldiğinde öleceğini tekrarlıyor. Hayes, aynı zamanda Bitcoin'in ölümünün, orijinal Bitcoin'in gelişmiş bir adaptasyonuna yol açacağını, böylece başka bir kripto para ağı ve "devlet kontrolünde olmayan parasal varlık ve finansal sistem" oluşturacağını da sözlerine ekledi.

Cesur Yorumlarıyla Tanınan İsim Açıkladı: Bitcoin Yok Olacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar