Bitcoin Haberleri

Chainalysis’e Göre Balinalar Son Düşüşte 3 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Blockchain analiz firması Chainalysis’e göre, büyük yatırımcılar geçen hafta Bitcoin’in fiyat düşüşünü kullanarak 3 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı.

Son piyasa istihbarat raporunda Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell, balinaların geçen hafta 77.000 adet Bitcoin satın aldığını yazdı. Bu rakam şu anda 3 milyar doların biraz üzerinde bir değere denk geliyor. Bu, Chainalysis’in zincir üzerindeki verileri izlemesine dayanmaktadır.

Geçen hafta, Bitcoin’in fiyatı 49.000 dolardan 30.000 dolara geriledi ve bir noktada tek bir saat içinde 3.3 milyar dolarlık likidasyon oldu. Diğer piyasa istihbarat raporlarına göre özellikle Bitcoin’in 30.000 – 35.000 dolar aralığında iken risk fonlarının ve varlık yöneticilerinin bu düşüşü satın aldı.

Zincir Üzerinde Büyük Kayıplar Var

Chainalysis’in raporuna göre ise son fiyat düşüşü, kayda değer bir miktarda Bitcoin’in zincir üzerinde bir kayıpla hareket etti. Analist Gradwell, 1,2 milyon Bitcoin’in %5-25 kayıpla gönderildiğini ve 120.000 adet Bitcoin’in %25 veya daha kötü bir kayıpla hareket ettiğini belirtti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin için rekor yükseliş Aralık ayında olabilir

Bununla birlikte, 2017 sonu ve 2020 Mart ortası fiyat düşüşlerine göre kayıpla gönderilen daha az sayıdaki Bitcoin oldu ve böylece geçen hafta Bitcoin tarihindeki en kötü satış olmadı.

Chainalysis'e Göre Balinalar Son Düşüşte 3 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı –

Ancak ABD doları cinsinden ölçüldüğünde ise bu kayıplar çok yüksek miktarlardadır. Raporda, 3.2 milyar doların geçen hafta zararla satıldığını, sadece 4-13 hafta önce satın alınan Bitcoin’lerin bu sırada satıldığı belirtildi. Chainalysis’in raporuna göre itibari para açısından son düşüş Bitcoin yatırımcıları için şimdiye kadarki en kötü hafta oldu.

Ethereum için de benzer bir durum yaşandı. Geçen hafta, şimdiye kadarki en fazla Eether kayıpla hareket etti. Rapora göre 22.6 milyon Ethereum %5-25 kayıpla gönderildi. Diğer taraftan Gradwell; “insanlar Ethereum’da zararına satarken yüzde olarak aşırı büyük bir kayıp yoktur.” dedi.

Ortalama Satın Alma Fiyatlarına Geri Dönülüyor

Rapora göre, Bitcoin fiyatı artık geçen yılki ortalama alım fiyatına çok daha yakın seviyelere geldi. Gradwell, ortalama satın alma fiyatının 37.800 dolar olduğunu ve kısa süre önce Bitcoin’in bu rakamın altına düştüğünü kaydetti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Trump mı? Biden mi? Kripto para sektörü için hangi lider gelmeli?

Chainalysis'e Göre Balinalar Son Düşüşte 3 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı –

Ekonomist, tarihsel olarak hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatlarının genellikle bu ortalama maliyet fiyatına geri döndüğünü ve 2018’in kripto kışı dışında tipik olarak bir taban seviyesini sağladığını söyledi.

Ether için ise geçen yılki ortalama satın alma fiyatı 1.700 dolar oldu ve son düşüş sırasında Ethereum bu seviyeyi ziyaret etmedi. Şu anda 2.850 dolar olan ETH fiyatı bu seviyeden 1.850 dolar daha yüksek.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu