Anasayfa Altcoin Chainlink, 2024 için Planını Açıkladı! Dev Bir Adım Olacak

Chainlink, 2024 için Planını Açıkladı! Dev Bir Adım Olacak

Altcoin

Chainlink, 2024 yılında gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonuna odaklanacak.

Chainlink, 2024 için Planını Açıkladı! Dev Bir Adım Olacak

Chainlink, 19 Aralık'taki dördüncü çeyrek ürün güncellemesinde, geleneksel finans (TradFi) ve blockchain teknolojisi arasındaki boşluğu doldurmak için bir dizi stratejik girişimde bulunacağını duyurdu.

Kripto oracle sağlayıcısı, blockchain'de Gerçek Dünya Varlıklarının (RWAs) tokenizasyonunu destekleme planını açıkladı. Bu, dijital ve geleneksel varlık piyasalarının entegrasyonunda önemli bir adımı işaret ediyor. 

İlk olarak Temmuz ayında başlatılan Chainlink'in stratejisinin temel unsurlarından biri, Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik Protokolü'nün (CCIP) genişletilmesidir. Bu protokol, sermaye piyasalarını ve RWA'ları blockchain'e entegre etmek için bir gereklilik olan kesintisiz zincirler arası işlemleri sağlamada çok önemli olmuştur.

Chainlink topluluk elçisi "ChainLinkGod", "Zincir üstü hareket eden sermaye piyasalarının yarattığı talebi karşılamak için CCIP'ye büyük öncelik vereceğiz." dedi.

CCIP'nin genişlemesi daha fazla zincir ve varlık içerecek, sermaye piyasalarında ve RWA'larda benimsenmesini ölçeklendirecektir. Chainlink, ayrıca Chainlink Data Streams ve Chainlink Functions'ı da tanıttı.

Data Streams, merkeziyetsiz uygulamalara (Dapps) düşük gecikmeli veriler sunarak onların performanslarını ve güvenilirliklerini artırır. Öte yandan, Chainlink Functions ise akıllı sözleşmelerin herhangi bir API'ye bağlanmasına izin vererek onların kullanımlarını ve özelleştirilebilirliklerini artırır.

Bu yeni ürünlere ek olarak Chainlink, daha verimli akıllı sözleşme yürütme için zincirler arasında entegre otomasyon ve diğer Chainlink hizmetleriyle sinerji oluşturmak için daha modüler bir ağ sağlayarak mevcut hizmetlerini geliştiriyor.

Chainlink, 2024 için Planını Açıkladı! Dev Bir Adım Olacak

Chainlink, ayrıca varlık ihraççıları, saklayıcılar ve denetçilerle iş birliği içinde rezerv kanıtı ürünlerinin geliştirilmesine öncelik vermiştir.

Bu ortak çaba, dayanak varlıkların değerlemesinde şeffaflığı artırmayı ve nihayetinde kurumsal katılımcılar ve yatırımcılar arasında güven oluşturmada çok önemli bir rol oynayan tokenize RWA'ları destekleyen teminat sepetlerini doğrulamayı amaçlamaktadır.

Güçlü bir geliştirici topluluğunun önemini kabul eden Chainlink, Web2 geliştiricilerini işe almaya odaklanarak küresel geliştirici tabanını genişletmeyi amaçlamaktadır.

Chainlink, Asya-Pasifik (APAC) ve Latin Amerika (LATAM) bölgelerine güçlü bir vurgu yaparak, küresel düzeyde kapsayıcı bir blockchain ekosistemini beslemeye olan kararlı bağlılığını sergilemektedir.

Bu gelişmelere rağmen, Chainlink'in yerel tokenı LINK dalgalanma yaşamıştır. CoinGecko verilerine göre, 9 Aralık 2023'te 19 ayın en yüksek seviyesi olan 17,25 dolara ulaştıktan sonra LINK fiyatı 15,14 dolara kadar geriledi.

Buna rağmen LINK, boğa piyasasında önemli bir hareket potansiyeli ile en iyi performans gösteren altcoinlerden biri olmaya devam ediyor.

Chainlink, 2024 için Planını Açıkladı! Dev Bir Adım Olacak içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan