Anasayfa Altcoin Chainlink Dev Güncellemeyi Duyurdu! Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Chainlink Dev Güncellemeyi Duyurdu! Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Altcoin

LINK fiyatı, Chainlink'in son güncellemesine nasıl tepki veriyor? İşte ayrıntılar...

Chainlink Dev Güncellemeyi Duyurdu! Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Önde gelen oracle ağı Chainlink, yerel staking mekanizmasının v0.2 yükseltmesinin mainnet lansmanını duyurdu. Yükseltme, protokolün Aralık 2022'de ağında ilk kez staking uygulamasını başlatmasından on bir ay sonra gerçekleşti.

Chainlink; v0.2 yükseltmesinin, staking havuzu boyutunun 45 milyon LINK'e genişletilmesiyle birlikte geldiğini belirtti. Bu, altcoin'in mevcut dolaşımdaki arzının yüzde 8'ini temsil ediyor ve staking mekanizması geçen Aralık ayında ilk kez başlatıldığında staking havuzuna tahsis edilen 22,5 milyon LINK'ten yüzde 96'lık bir artışı temsil ediyor.

Chainlink, 28 Kasım'da başlayan dokuz günlük bir öncelikli geçiş dönemi olduğunu da sözlerine ekledi. Bu süre zarfında mevcut v0.1 staker'larının, stake edilmiş LINK'lerini ve tahakkuk eden ödüllerini yeni yükseltmeye taşımalarına izin verilmektedir.

Daha sonra, önceden belirlenmiş gereksinimleri karşılayan LINK sahiplerinin 15.000 LINK tokenine kadar stake edebilecekleri dört günlük bir erken erişim dönemi olacaktır. Bundan sonra erişim genel halka verilecektir.

Chainlink Dev Güncellemeyi Duyurdu! Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Fiyatı dar bir aralıkta sıkışıp kalan LINK, son 24 saat içinde yüzde 4'lük bir artış kaydetti. CoinMarketCap verilerine göre; altcoin, yazım sırasında 14,58 dolardan işlem görüyor.

Mevcut konsolidasyon nedeniyle LINK birikimi bir düşüş yaşadı. Temel momentum göstergelerinin günlük grafik üzerinde değerlendirilmesi, spot piyasa katılımcılarının ayın ortasından bu yana LINK satın almaktan kademeli olarak ellerini çektiklerini ortaya koydu.

Yazım sırasında Para Akışı Endeksi (MFI), merkez çizgisinin altında duruyor ve düşüş eğiliminde bulunuyor. Bu durum, coin dağıtımının birikimi aştığını gösteriyor. Benzer şekilde Chaikin Para Akışı (CMF) da merkez çizgisini kırmaya ve negatif bölgeye düşmeye hazır görünüyor. LINK'in CMF'sindeki düşüş, spot piyasasının son iki hafta içinde tutarlı bir likidite çıkışıyla gölgelendiğine işaret ediyor. 

Tokenin vadeli işlem piyasası da 12 Kasım'dan bu yana açık pozisyonda istikrarlı bir düşüş gördüğü için farklı değil. Yazım sırasında 291,3 milyon dolar olan açık pozisyon, 12 Kasım'dan bu yana yüzde 35 oranında düşmüştür.

Kaynak: AMBCrypto

Chainlink Dev Güncellemeyi Duyurdu! Fiyat Nasıl Tepki Verdi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Kripto ve Oyun Sektörünün Yeni Harikası Olan ''SIDUS'' Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar