Anasayfa Coin Fiyatı ChainLink (Link) Fiyatı ve Grafiği – 1 ChainLink Kaç TL Kaç Dolar?

ChainLink (Link) Fiyatı ve Grafiği – 1 ChainLink Kaç TL Kaç Dolar?

Coin Fiyatı
chainlink-link

Günümüzde Blockchain projeleri büyük merak konusu olmaya devam ediyor. Kullanıcılara sağladığı çeşitli avantajlarla dikkatleri çekmeyi başaran bu projelerden birisi de Chainlink (LINK) olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımız içerisinde Chainlink’e dair bilinmesi gereken bütün bilgileri ile birlikte güncel fiyat bilgilerine ve grafik analizlerine ulaşabilirsiniz…

1 ChainLink (LINK) Kaç TL
1 ChainLink (LINK) Kaç Dolar
1 ChainLink (LINK) Kaç Euro
ChainLink 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
ChainLink 24 Saatlik En Düşük TL
ChainLink 24 Saatlik En Yüksek TL
ChainLink 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
ChainLink Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam ChainLink Miktarı

 

 

 

Chainlink (LINK), akıllı kontratlar ile gerçek dünya verileri arasında bir köprü kurması amacıyla geliştirilen ve merkezi bulunmayan bir ağdır. ERC-20 yani Ethereum tabanlı olarak geliştirilen Chainlink, San Francisco merkezli bir finansal teknoloji firması olan SmartContract tarafından 2017 senesinin Haziran ayında piyasaya sürülmüştür. Arzı 1 milyar ile sınırlandırılmış olan Chainlink (LINK) Coin ya da kısa adıyla LINK, şu an için dolaşımda 350 milyon sayısında bulunuyor.

Chainlink (LINK), blok zinciri teknolojisinin dışında kalan sistemleri, akıllı kontratlar aracılığıyla blok zinciri sistemine dahil etmeye yarar. Şirketlerin veya hizmetlerin blok zinciri sistemine ayak uydurmaları veya kendilerine ait bir sistem oluşturmaları oldukça zor olduğundan dolayı Chainlink bu zorluğu, şirketleri veya hizmetleri akıllı kontratlar sayesinde blok zincirine dahil ederek aşmayı başarıyor.

Chainlink (LINK), günümüzde birçok kripto para borsasında işlem görmekte olan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. İşlem görmüş olduğu bu borsalardan LINK almak oldukça kolaydır. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak nitelendirilen ve dilimizi desteklemesiyle bilinen Binance’ı, Chainlink almak için tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yerli kripto para borsalarımız olan BtcTurk ve Paribu aracılığıyla da LINK alabilirsiniz. Binance üzerinden Chainlink (LINK) almanız için izlemeniz gereken adımları şu şekilde sıraladık:

  • Öncelikle var olan hesabınızla Binance’a giriş yapmalı, hesabınız yoksa üye olduktan sonra giriş işleminizi gerçekleştirmelisiniz.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüde yer alan ‘Deposit’ bölümünde bulunan ‘Funds’ ya da Türkçe adıyla fonlar seçeneğini seçmelisiniz.
  • Fonlar kısmında çıkan ekrandan, ilgili kripto para birimini (LINK) belirleyerek, adres bölümü sayfasına geçiş yapmalısınız.
  • Bu bölümde, Chainlink’e ait deposit adresini girdikten sonra, son kontrolleriniz yaparak, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1 Chainlink (LINK) şu sıralarda Türk Lirasından işlem görüyor.

Chainlink (LINK) Amerikan Doları olarak ise USD olarak karşımıza çıkıyor.

1 Chainlink’in Bitcoin değerinin ise BTC olduğunu görüyoruz.

Chainlink (LINK) madenciliği yapılması mümkün olmayan bir kripto para birimidir ve dolaşımda yer alan bütün coinler şirket tarafından üretilir. 1 milyar arzı bulunan Chainlink’in şu sıralarda dolaşan toplam miktarının ise 350 milyon olduğunu görüyoruz.

Chainlink (LINK), diğer tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi arzına ve talebine göre fiyatında değişiklikler yaşayabilen bir kripto para birimidir. Dolaşımda olan arzına kıyasla daha düşük talebi bulunması durumunda Chainlink’in düşüş yaşayabileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Chainlink hakkındaki spekülasyonlar veya olumsuz gelişmeler de fiyatının düşmesinde doğrudan etkin bir rol oynayabilir.

Chainlink (LINK) fiyatının, TL olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda bu fiyatı Amerikan Doları ya da 0,00082673 Bitcoin olarak da söyleyebiliriz.

Chainlink’in piyasalarda yer almaya başladığı 21 Eylül 2017 tarihinden bugüne kadarki grafiğini gözlemlediğimizde, özellikle son dönemlerde daha hareketli olduğunu görüyoruz. 2018 Ocak ayında kısa süreliğine değerini 1 doların üzerine çıkaran Chainlink, 2019 Mayıs ayına kadar ise bu yükselişi tekrarlayamamış olarak görülüyor. Ancak, bu tarihten itibaren düzenli bir yükseliş trendine giren LINK, 2020 senesinin Ağustos ayında ise çok keskin bir artışla, neredeyse 20 dolarlık değerle rekor seviyesini görmeyi başarmış olarak bizleri karşılıyor. Bu yükselişin ardından tekrar bir azalma eğiliminde olan Chainlink, şu günlerde 10 doların altına inmiş bir şekilde piyasalarda yer almaya devam ediyor.

Chainlink (LINK) piyasa değeri şu sıralarda TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu piyasa değerinin dolar karşılığının ise USD olduğunu söyleyebiliriz.

Chainlink (LINK), merkezi bulunmayan Oracle ağına ait bir kripto para birimi olmasıyla dikkat çekiyor. Son zamanlarda yaşadığı büyük artışla ilgi toplayan ve boğa eğilimi gösteren Chainlink (LINK), şu sıralarda ise tekrar bir düşüş trendinde olarak görülüyor. Fakat yine de en son yaptığı boğa koşusu, piyasa içerisindeki en büyük koşu olması nedeniyle etkilerini halen sürdürüyor ve popülerliğini korumasını sağlıyor.

Chainlink (LINK) hakkında analistlerin yaptığı tahminlerde, bir yukarı kırılmanın yakın olduğu görüşü hakim olarak görülüyor. Özellikle 10,5 dolarlık direnci kırması halinde Chainlink’in 12,5 veya 13 dolarlık direnç seviyelerini zorlayabileceği öngörülüyor. Ancak analistler, kırılmanın gerçekleşmemesi halinde de keskin bir düşüşün yaşanabileceği riskinin göz önünde bulundurulması gerektiğini de belirtiyorlar.

Chainlink (LINK) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli rehberimize bakabilirsiniz.

Chainlink (LINK), Blockchain Network dışarısında bulunan verileri, akıllı kontratlar ile birlikte blok zinciri içerisine aktarıyor. Bu işlemi ise ağda yer alan node, yani düğümler aracılığıyla gerçekleştiriyor. Kullanıcılardan veya kuruluşlardan, zincir içerisinde bulunmayan verilerin, Blockchain ağına aktarılması adına akıllı kontratlar ile talep yapmasıyla çalışıyor. Bu talep geldikten sonra ise gerekli düğüm belirleniyor ve aktarım işlemi adına teklifler yapılıyor. Açık arttırma benzeri olan bu teklif verme sürecinde, en iyi teklifi yapan düğüm, aktarım işlemini de gerçekleştirmiş oluyor.

Chainlink, işlem gördüğü borsalar üzerinden alınabilen dijital bir varlıktır. Kripto para borsaları arasında en büyük olarak lanse edilen Binance üzerinden alınabilen Chainlink (LINK), aynı zamanda TL karşılığında yerli kripto para borsalarımız olan BtcTurk ve Paribu’dan da alınabiliyor.

Chainlink (LINK), API adı verilen Uygulama Programlara Arayüzü ile akıllı sözleşmeler arasında oluşturduğu merkezsiz bağlantıyı, oldukça güvenli bir şekilde yapmasıyla tanınıyor. Şu ana kadar güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşamayan Chainlink için güvenilirlik açısından olumlu bir yorumda bulunabiliriz.

Chainlink (LINK), sınırlı sayıda arza sahip olan bir dijital varlık olmasından dolayı, azalan arzına olan talebin artması sonucunda, fiyatında da artış yaşayabilir. Bunun yanı sıra Chainlink hakkında çıkan birtakım olumlu haberler ve ses getirecek ortaklık anlaşmaları da fiyat artışına sebep olabilecek faktörler arasında yer alıyor.

Chainlink hakkındaki haberlerin bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

Son dönemin en meşhur altcoinleri arasında gösterilen Chainlink hakkında ünlü analist Tony Spilotro tarafından dikkat çekici bir tahminde bulundu. Spilotro, Chainlink’in son dönemlerdeki fiyat hareketlerini, 2017 senesindeki bir diğer büyük altcoin olan Ethereum’a benzetti. İki fiyat hareketi arasında mükemmele yakın bir eşleşme olduğunu belirten Spilotro, eğer bu yörüngede kalmayı başarırsa Chainlink’in 75 dolar değerine sıçrama yapabileceğini söyledi.

Popüler altcoinler arasında yer alan Chainlink’in geliştiricileri, ayı piyasası öncesi milyonlarca LINK satışı gerçekleştirdiler. Rekor seviyesi olan 20 dolara yaklaştıktan sonra 7,5 dolar seviyelerine gerileyen Chainlink, piyasa değerinde de 3,5 milyar doların altına iniş yapmış durumda. Şu sıralarda dolaşımda bulunan 3 milyar dolarlık token bulunsa da Sergey Nazarov ve ekibi tarafından bir önceki ay yüzde 1’lik bir satış yapıldığının görülmesi dikkat çekti. Blok zinciri üzerinden de görülmesi mümkün olan bu satışların, geliştiriciler tarafından yapıldığını tespit edilmesi de çok uzun sürmedi. Nazarov, para ile ne yaptığına dair kendisine yöneltilen sorulara ise esprili bir şekilde yanıt vererek, lüks ev ve arabalar aldığını söyledi.

ChainLink (Link) Fiyatı ve Grafiği – 1 ChainLink Kaç TL Kaç Dolar? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)