Altcoin Haberleri

Chainlink (LINK) rallisi daha ne kadar devam edecek?

Şu anda Chainlink’in fiyatı bir önceki haftaya göre %20’nin üzerinde değer kazandı. Hala devam eden altcoin rallisinde, merkezi olmayan oracle ağının ticaret hacmi borsalarda düşerken, mevcut likiditesi, fiyatın en iyi altcoinlerle birlikte artması için yeterlidir. Bunu işaret eden güvenilir bir ölçü, ilk 10 balinanın elinde tuttuğu Chainlink token miktarıdır. Bununla birlikte, şu anda büyük LKINK HODLer’ları arasında konsantrasyon fiyat rallisi ile birlikte artıyor.

Chainlink (LINK) rallisi ne kadar sürebilir?

Chainlink 44,40 dolarlık bir ATH’ye ulaştığında, ağ aktivitesinde bir artışa işaret etti. Şu anda büyük HODLer’ların konsantrasyonu %79 civarında. Buna ek olarak, Ethereum son ATH seviyesine ulaştığında görüldüğü gibi, 100.000 dolar ve üstündeki işlem sayısı da arttı. Chainlink’in kurcalamaya karşı daha dayanıklı oracle ağları başlatma planının, önümüzdeki haftalarda devam eden fiyat rallisine gerçek anlamda ateşlemesi muhtemeldir.

Ayrıca Chainlink ağındaki bir dizi yeni akıllı sözleşmede NewchangeFX, OddzFinance ve Polkamonorg gibi geliştiricilerin DeFi uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyor. Bu, kurcalamaya dayanıklı oracle ağlarının piyasaya sürülmesi anlamına geliyor. Ve tabi ki bu gelişmenin Chainlink’in fiyat artışına katkıda bulunması muhtemeldir.

Ayrıca Chainlink ticaret hacmi bugün kısa süre önce düşmeye başlarken, son üç güne göre %60’ın üzerinde arttı. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde LINK’in fiyatı ve ticaret hacmi, altcoin piyasa değerine göre ilk 5’te yer alacak kadar arttı. Chainlink’in yayınladığı en son whitepaper, altcoin için planların ana hatlarını çiziyor ve bir kez daha uzun bir fiyat rallisinin yakın olduğunu öne sürüyor.

Ayrıca IntoTheBlock’un verilerine göre, zincir üzerindeki duyarlılık şu anda yükselişte. Chainlink ağındaki büyük işlemler, geçen hafta %5’in üzerinde artış gösterdi ve bu, genişletilmiş bir rallinin başka bir işaretidir. Chainlink HODLer’larının %99’undan daha fazla güncel fiyatlarda kârdadır ve buna rağmen, fiyat satış baskısına karşı dayanmaktadır.

Chainlink’in Bitcoin ve Ethereum ile bağlantısı

LINK’in Bitcoin ile korelasyonunun son zamanlarda artması, LINK’in fiyat artışına katkıda bulunan bir başka faktördür. Ethereum’un Bitcoin ile olan yüksek korelasyonu Chainlink fiyatını belirleyen en önemli faktördü ve bu da artık LINK grafiklerinde de açıkça görülüyor.

Bununla birlikte, şu anda kripto para piyasasının, Türkiye’nin kripto para ödemelerine getirdiği yasağın ardından düşüşe geçtiğini belirtmek gerekiyor. Bitcoin hala 61 bin doların altında işlem görüyor ve LINK, bu korelasyonun iki ucu keskin bir kılıç olduğunu öne süren bir gözlem olarak, 40 doların biraz üzerinde bir değere sahip.

Piyasa, LINK’in yukarıda belirtilen fiyat seviyesine bir kez daha tırmanması ve bu seviyenin üzerinde istikrar kazanması ile fiyat artışı devam edecek gibi duruyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu