Anasayfa Sektörel ChatGPT Seçimini Yaptı: Bu 3 Kripto Paraya Dikkat!

ChatGPT Seçimini Yaptı: Bu 3 Kripto Paraya Dikkat!

Sektörel

OpenAI'nin popüler dil modeli yapay zekası olan ChatGPT, Kasım ayında yatırım yapılabilecek 3 kripto parayı açıkladı. İşte detaylar...

ChatGPT Seçimini Yaptı: Bu 3 Kripto Paraya Dikkat!

Kasım ayı, kripto para birimi yatırımcıları için kârlı bir Ekim ayının ardından hızlı başladı. Öncü göstergeler göre, insanlar yatırım yapmak için kripto para birimleri ararken duyarlılık nötrden yükselişe geçti. 

Dikkat çekici bir şekilde, toplam kripto piyasa kapitalizasyonu, haberin yayınlandığı tarihte 1,246 trilyon dolar seviyesinde ve 1 Ekim'den bu yana %18 artış kaydetti.

TradingView'in ''CRYPTOCAP'' endeksi 30 gün önce 1,056 trilyon dolarlık bir piyasa değeri kaydetti.

ChatGPT Seçimini Yaptı: Bu 3 Kripto Paraya Dikkat!

Aylık boğa rallisi bağlamında CoinMarketCap'in korku ve açgözlülük endeksi, an itibarıyla 72 puanda gözüküyor. 

ChatGPT Seçimini Yaptı: Bu 3 Kripto Paraya Dikkat!

Bu, yükseliş trendinin kısa vadede devam edeceğine dair bir garanti olmasa da, insanların yatırım yapmak için kripto para birimleri aradığını gösteriyor diyebiliriz.

ChatGPT'nin Kasım Ayı Tercihleri!

Uzmanlar, Kasım ayında yatırım yapılacak sağlam kripto para birimleri hakkında bilgi edinmek için ChatGPT-4 API botu ile iletişim kurdu.

Yapay zeka platformunun ilk seçimi, yayınlandığı tarihte 672,27 milyar dolarlık piyasa değeriyle önde gelen kripto para birimi Bitcoin oldu. BTC bir ay önceki 28.311 dolarlık fiyatından %21,6 oranında artış göstermeyi başarmıştı.

“Değişkenliğe rağmen, Bitcoin'in piyasa liderliği ve yaygın benimsenmesi uzun vadeli büyüme potansiyeli sunuyor. Eğilimler kurumsal yatırımın arttığını gösteriyor.”

Yapay zekanın ikinci seçimi aynı zamanda 216,44 milyar dolarlık piyasa değeri ikinci en büyük kripto para birimi oldu. 

“Çeşitli DeFi projelerinin temeli olan Ethereum (ETH) , istikrarlı bir büyüme sergiliyor.”

İlginç bir şekilde, üçüncü sırada 5,43 milyar dolarlık sermaye ile 16. sırada konumlanan Polkadot (DOT) yer aldı. Polkadot (DOT), 1 Ekim'deki fiyatından an itibarıyla sadece %2.8'lik bir büyüme kaydetmiş durumda.

“Polkadot'un birlikte çalışabilirlik odağı onu benzersiz kılıyor. Aktif gelişimi ve büyüyen zincirler arası proje ekosistemi, gelecekteki değerini artırıyor."

ChatGPT, bahsedilen üç kripto para birimini Kasım ayında yatırım yapmak için iyi seçimler olarak görüyor ancak kripto para piyasasında işler hızla değişebilir. Özellikle yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında, yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Kaynak: Finbold

ChatGPT Seçimini Yaptı: Bu 3 Kripto Paraya Dikkat! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar