Anasayfa Coin Rehberi Chiliz Coin (CHZ) Yorum ve Tahminleri 2021

Chiliz Coin (CHZ) Yorum ve Tahminleri 2021

Coin Rehberi
Chiliz Coin (CHZ) Yorum ve Tahminleri 2020

Kripto para sektörüne kattığı farklılık ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Chiliz Coin hakkında uzmanların yaptığı yorumlar ve tahminler de büyük bir ilgi görüyor. Bu yazımızda uzmanların Chiliz Coin hakkında yaptığı yorum ve tahminlerin yanı sıra CHZ hakkında bilgilere ve fiyat analizlerine yer verdik.

Chiliz Coin (CHZ) Nedir?

Chiliz Coin, spor ve eğlence sektörünü hedef alarak Socios.com platformu tarafından yaratılan bir ERC-20 türü kripto para birimidir. Malta merkezli olarak 2012 yılında kurulmuş olan Chiliz Coin, birçok spor kulübü ile yaptığı ortaklıklar ile biliniyor. İtalya’dan Juventus, İspanya’dan Barcelona gibi dev kulüpler ile ortaklığı bulunan Socios.com ülkemize ise Galatasaray ile ortaklık sağlayarak giriş yapmış durumda. Trabzonspor ile de görüşmelerde bulunan Chiliz Coin, ilerleyen dönemlerde ülkemizde daha da yaygın hale gelmeyi amaçlıyor.

Chiliz Coin (CHZ) Fiyat Tahmini

Chiliz Coin hakkında analistlerin yaptıkları yorumlarda net bir fiyat tahmininde bulunmaktan kaçındıklarını gözlemliyoruz. Bunun nedeni henüz sektörde çok yeni olmasına bağlı olsa da ileriki süreçte yapacağı ortaklıklar ve gireceği yeni sektörler sonrasında Chiliz Coin’in şu anki fiyatından daha iyi yerlere ulaşacağı öngörülüyor.

Chiliz Coin (CHZ) Yorum

Chiliz Coin, her kesim insan tarafından ilgi duyulan spor ve eğlence alanında hizmet veriyor. Bu da onun kullanım alanını genişletirken, isminin de kolaylıkla yayılmasını sağlıyor. Özellikle global dünyanın en önemli aktivitelerinden olan ve artık ekonomik anlamda büyük bir yeri olan futbol sektöründe yer alan kulüpler ile anlaşması, ne kadar kararlı bir varlık olduğunu gösteriyor.

Chiliz Coin (CHZ) Geleceği

Chiliz Coin, dünyanın her bölgesinde büyük bir ilgi gören spor ve eğlence sektörünü hedef alması nedeniyle, adını da en kolay duyurmayı başaran kripto para birimlerinden birisidir. Dünyanın önde gelen birçok futbol kulübü ile ortaklığa giden Chiliz Coin, gelecek dönemlerde daha fazla ülkeden daha fazla spor kulübü ile ortaklık sağlamayı hedefliyor. Özellikle son yılların en popüler alanı olan e-spora giriş yapma hedefini gerçekleştirmesi halinde Chiliz Coin’i parlak bir geleceğin beklediğini söyleyebiliriz.

https://coinmarketcap.com/tr/currencies/chiliz/

Chiliz Coin (CHZ) Fiyatı

Chiliz Coin fiyatı şu sıralarda USD olduğunu görüyoruz. Yüzde 2,24’lük bir artış yaşayan Chiliz Coin’in Türk Lirası karşısındaki değerini ise TL olarak söyleyebiliriz.

Son Dakika Chiliz Coin (CHZ) Haberleri

Chiliz Coin hakkında çıkan son dakika haberlerinden bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

Fenerbahçe’den Kripto Para Hamlesi Geliyor

Sansürsüz Futbol adlı YouTube kanalında sunuculuk yapan ve gazetecilik mesleği ile tanınan Ahmet Ercanlar, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un düzenlediği basın toplantısının ardından açıklamalar yaptı.

Yayınladığı video ile toplantı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Ercanlar, Ali Koç’un yaptığı açıklamalara yer verirken, Fenerbahçe’nin kendisine ait kripto para birimi konusunda çalışmaları olduğunu belirti. Fenerbahçe’nin Google Chrome ile de bir anlaşmaya vardığı ve 27 Ekim gününde anlaşmaya dair bir lansman düzenleyeceği öğrenildi.

Fenerbahçe’nin çıkarmayı hedeflediği kripto para birimi konusunda detaylara yer verilmediğini belirten Ercanlar, dışarıdan destek alınarak mı yoksa kendi imkanlarıyla mı yapacakları konusunda kesin bir karar alınmadığını söyledi.

Trabzonspor’un Kripto Parası Tekrar Satışa Çıktı

Socios.com ve Chiliz ile ortak şekilde geliştirilmiş olan Trabzonspor’un kripto para birimi TRA, tekrardan satışa çıkarıldı. İlk etapta piyasaya sürülen arzı 5 dakika bile sürmeden tükenen TRA, tekrar satışa çıkıyor.

Trabzonspor kulübüne özel olarak hazırlanan TRA, 625 bine yakın arz ve 8 lira sabit fiyat ile satışa çıkarılmıştı. Çıktığı andan itibaren 5 dakika içerisinde bütün arzı tükenen TRA, toplamda 5 milyon TL getiri sağladı. Büyük ilgi gören TRA’nın, tekrar satışa çıkarılacağı açıklanırken, sunulacak miktarın bu kez arz-talep dengesi göz önünde bulundurularak belirleneceği eklendi.

Chiliz Coin (CHZ) Yükselir mi?

Chiliz Coin, geçtiğimiz aylarda gördüğü rekor seviyelerin ardından düşüş trendine girmişti. Ortaklık içerisinde bulunduğu kulüplerin mevcut durumlarının da fiyatında etkin bir rolü bulunan Chiliz Coin, daha fazla ortaklığa imza atması ve farklı alanlara giriş yapması halinde fiyatını yükseltebilecek coinler arasında yer alıyor.

Analistlerden Chiliz Coin (CHZ) Yorumları

Ülkemizin en önde gelen analistlerinden olan Erhan Ünal, Chiliz Coin hakkında yorumlarda bulundu. Analizlerinde Bitcoin paritesini ele alan Ünal, Chiliz Coin için 170 Satoshi’yi kritik direnç noktası olarak gösterdi. Bu direnç noktasının ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan Ünal, direnç noktasını aşmayı başarması halinde Chiliz Coin’in oldukça büyük bir ralli gerçekleştirebileceğini belirtti.

Chiliz Coin (CHZ) Güvenilir mi?

Chiliz Coin’in güvenirliği konusunda yorum yapmak için yapmış olduğu ortaklık anlaşmalarını baz alabiliriz. Dünyaca ünlü kulüpler ve organizasyonlar ile ortaklaşa hareket eden bir varlık olması nedeniyle, Chiliz Coin’in güvenilirlik konusunda herhangi bir endişe durumu yaratmadığını belirtebiliriz.

“Chiliz Coin (CHZ) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimiz için: https://www.koinbox.net/chiliz-coin-chz-nedir-nasil-alinir/

CHZ Kimin?

CHZ, Alexander Dreyfus tarafından piyasaya sürüldü. Dünyanın ilk ölçeklenebilir taraftar etkileşim platformu Socios.com’un hizmet tokeni olan CHZ; spor kulüpleri, söz konusu kulüplerin oyuncuları ve taraftarları arasındaki bağa güç kazandırıyor. Yani taraftarlar, yalnızca seyirci olmak yerine destekledikleri spor kulüplerine dair karar verme süreçlerine dâhil olabiliyor.

CHZ Coin 10 Dolar Olur mu?

CHZ Coin hakkında yapılan kısa ve uzun vadeli tahminlere bakacak olursak, söz konusu kripto para biriminde fiyatın 10 dolara ulaşması pek mümkün görünmüyor.

Wallet Investor, CHZ Coin fiyatının, 1 yıl içerisinde 0,726 dolara ulaşabileceğini ifade ederken, 5 yıl içerisinde 2,125 dolara kadar yükselebileceğini belirtiyor. Gov Capital, CHZ Coin fiyatının, 1 yıl içerisinde 0,849 dolara kadar yükselebileceğine dikkat çekerken, 5 yıl içerisinde 4,925 dolara ulaşabileceğini aktarıyor.

Digital Coin Price ise CHZ Coin fiyatının, 1 yıl sonra 0,628 dolara ulaşabileceğini kaydederken, 5 yıl sonra 1,22 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

CHZ Kaç Para?

CHZ kaç para? sorusu ile yazımıza devam ediyoruz. CHZ, Ağustos ayının açılışını 0,265 dolar ile yaptı. CHZ fiyatı şu anda dolar seviyesinde.

CHZ En Fazla Kaçı Gördü?

CHZ, 13 Mart 2021 tarihinde 0,8915 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Söz konusu tarihte 3,282,527,731 dolarlık piyasa değerine ve 4,980,163,307 dolarlık işlem hacmine sahip olan CHZ, Mayıs ayının sonlarına doğru gerçekleşen piyasa çöküşü nedeniyle 0,1657 dolara kadar geriledi.

CHZ, yakın zamanda Coinbase isimli kripto para borsasında listelendi. Bunun üzerine CHZ fiyatının yeniden yüksek seviyelere ulaşabileceğine dair beklentiler ortaya çıktı.

CHZ Kaç TL Olacak?

CHZ fiyatı şu anda TL seviyesinde. CHZ fiyatının uzun vadede 10 TL’yi geçebileceğini söyleyebiliriz. Dijital Coin Price, CHZ fiyatının, 5 yıl sonra 10,29 TL’ye kadar yükselebileceğini ifade ederken, 7 yıl sonra ise 12,15 TL’ye ulaşabileceğini aktarıyor.

Chiliz Hangi Takımlarla Anlaştı?

CHZ, Portekiz ve Arjantin millî takımları, Manchester City, Arsenal, Atletico Madrid, Valencia CF, Paris Saint-Germain, AC Milan, Inter Milan, Juventus, FC Barcelona ve UFC dâhil olmak üzere 40’ı aşkın büyük spor kulübü ile anlaşma sağladı. Alfa Romeo Racing ORLEN ve Aston Martin Cognizant olmak üzere iki Formula 1 takımı CHZ ile ortaklık kurdu.

NAVI, Team Heretics, Alliance ve OG olarak bilinen e-spor organizasyonları Socios.com platformunda taraftar tokenlerini piyasaya sürdü. Öte yandan, NHL (National Hockey League) takımı New Jersey Devils ile NBA (National Basketball Association) takımları olan 76ers ve Boston Celtics de CHZ ile anlaştı.

CHZ Kaç TL Canlı?

CHZ, az önce de belirttiğimiz gibi TL’den işlem görüyor. CHZ, tüm zamanların en yüksek seviyesine 7,53 TL ile ulaştı. Tüm zamanların en düşük seviyesi ise 0,03379 TL olarak kayıtlara geçti.

CHZ Kimlerle Anlaştı?

CHZ, yukarıda yer verdiğimiz futbol takımları, NBA takımları, Formula 1 takımları ve e-spor takımları dâhil olmak olmak üzere çok sayıda spor organizasyonu ile anlaştı. Birçok spor ve eğlence organizasyonu, ilerleyen süreçte kendi taraftar tokenlerini piyasaya sürmeyi planlıyor.

CHZ Hangi Tabanlı?

CHZ, Ethereum blok zincirinde ERC-20 tokeni ve Binance Chain’de BEP-2 tokeni olarak karşımıza çıkıyor.Socios.com platformunda kolay bir şekilde hesap açabilir ve CHZ tokenlerinizi söz konusu hesaba transfer edebilirsiniz. Böylece spor kulüplerinin tasarladıkları taraftar tokenlerini satın alabilirsiniz.

Öte yandan, CHZ tokenlerinizi taraftar tokenleri ile takas edebilirsiniz. Spor kulüplerinin oluşturdukları anketlere katılmak ve bu kulüplere ilişkin kararlarda aktif bir rol üstlenmek için de CHZ tokenlerinizi kullanabilirsiniz.

CHZ Kripto Para Nereden Alınır?

CHZ satın almak için Binance borsasını kullanabilirsiniz. Söz konusu borsa, CHZ/USDT, CHZ/BTC, CHZ/TRY, CHZ/BNB, CHZ/BUSD, CHZ/EUR ve CHZ/BRL gibi işlem çiftlerini sunuyor. Öte yandan, Huobi Global, Coinbase Exchange, KuCoin, Bithumb, FTX, Gate.io, Bitfinex, Uniswap, OKEx ve Crypto.com Exchange gibi kripto para borsalarını da CHZ alımı için tercih edebilirsiniz.

CHZ Hangi Uygulamada Var?

CHZ, daha önce de belirttiğimiz gibi Socios.com platformunun hizmet tokeni olarak biliniyor. Socios uygulamasındaki cüzdanlarına CHZ tokenlerini transfer eden taraftarlar, böylece destekledikleri spor kulüplerine dair karar verme süreçlerine dâhil olabiliyor. Yani CHZ tokenlerine sahipseniz, taraftarı olduğunuz takımın forma renkleri gibi kararlarda bile söz sahibi olabiliyorsunuz.

CHZ Ne İşe Yarar?

CHZ, son dönemde oldukça popüler bir kripto para birimi haline geldi. Dünya genelindeki spor kulüpleriyle önemli anlaşmalara imza atan Chiliz ve Socios ekibi, söz konusu kulüplere ait kararlarda taraftarların da aktif bir role sahip olmasını sağlıyor.

CHZ tokenlerini kullanan taraftarlar, destekledikleri spor kulüplerinin anketlerine katılım gösterip, bu kulüplerin forma renklerine veya gol müziklerine karar verebiliyor. Taraftarlar, aynı zamanda en iyi oyuncunun seçiminde bile söz sahibi olabiliyor. Spor kulüplerinin hayata geçirdikleri taraftar tokenlerini Socios.com platformu aracılığıyla satın alabilmek için de CHZ tokenleri kullanılıyor.

CHZ de Hedef Ne?

CHZ, taraftarlar ile spor kulüpleri arasında bulunan uçurumun fark edilmesi üzerine hayata geçirildi. Söz konusu uçurumun kapatılmasını hedefleyen CHZ, taraftarlar ile spor kulüpleri arasında bulunan pasif ilişkiye güç kazandırmayı amaçlıyor. Yani taraftarların artık sadece seyirci olmaları değil, aynı zamanda karar verici olmaları isteniyor.

Chiliz 2021 de Ne Kadar Olur?

Chiliz 2021 yılının sonuna kadar nasıl bir seyir izleyecek?

  • Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Chiliz fiyatının, 2021 yılının Eylül ayında ortalama 0,4917 dolar, Ekim ayında ortalama 0,6027 dolar, Kasım ayında ortalama 0,5959 dolar ve Aralık ayında ortalama 0,5896 dolar seviyesinde olması bekleniyor.
  • Trading Beasts, Chiliz fiyatının, 2021 yılının Eylül ayında ortalama 0,4423 dolar, Ekim ayında ortalama 0,4452 dolar, Kasım ayında ortalama 0,4482 dolar ve Aralık ayında ortalama 0,4510 dolar seviyesinde olabileceğini ifade ediyor.
  • Coinskid tarafından yapılan tahminlere göre ise Chiliz fiyatının, 2021 yılının Eylül ayında 0,4206 dolar, Ekim ayında ortalama 0,4887 dolar, Kasım ayında ortalama 0,5528 dolar ve Aralık ayında ortalama 0,5832 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

CHZ Coin Uzun Vade Yorum

İnsanlar genel olarak taraftarı oldukları takımları tutkulu bir şekilde destekliyor. Bu da Socios.com ve Chiliz’in başarısındaki temel etmen olarak görülüyor.

Temmuz ayının başlarında Socios.com ile Boston Celtics arasında ortaklık kurulması üzerine CHZ fiyatının yükselişe geçtiğini hatırlayalım. Bu tarz ortaklıkların uzun vadede kesinlikle CHZ fiyatına yansıyacağını söyleyebiliriz. Peki, CHZ fiyatı hakkında yapılan uzun vadeli tahminler nasıl?

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, CHZ fiyatının, 2022 yılında 0,6383 dolara ulaşacağı öngörülürken, 2023 yılında 0,7604 dolara kadar yükselmesi bekleniyor. 2024 yılında 0,9074 dolara kadar yükseleceği tahmin edilen CHZ fiyatının, 2025 yılında 1,06 dolara ulaşacağı öngörülüyor. CHZ fiyatının, 2026 yılında ise 1,26 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Chiliz Coin Hedef Fiyat Son Dakika

Chiliz Coin şu anda dolar seviyesinde. Analistler, Chiliz Coin hedef fiyatını 0,45-0,50 dolar seviyelerinde görüyor. Analistler, Chiliz Coin fiyatına yönelik yükseliş tahminlerinin tutması durumunda 2021 yılının Eylül ayında hedef fiyatın 0,65 dolar olarak belirlenebileceğini aktarıyor.

Chiliz Coin (CHZ) Yorum ve Tahminleri 2021 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)