Anasayfa Altcoin Chiliz'den SportFi Adımı: Taraftar Merkezli Dapp'ler Yolda!

Chiliz'den SportFi Adımı: Taraftar Merkezli Dapp'ler Yolda!

Altcoin

Chiliz, taraftar merkezli merkeziyetsiz uygulamaların (Dapp'ler) oluşturulması için SportFi ekosistemini başlatacak.

Chiliz'den SportFi Adımı: Taraftar Merkezli Dapp'ler Yolda!
Hızlı İçerik

Fan token projesi Chiliz (CHZ) ekibi, geliştiricilerin taraftar merkezli merkeziyetsiz uygulamalar (dApp'ler) oluşturmalarına imkân tanıyacak ve onları fikri mülkiyet ihlâline ve dolandırıcılığa karşı korumayı amaçlayacak bir ekosistem olan SportFi'nin lansmanını duyurdu.

Spor meraklılarının favori takımları ve kulüpleri ile yenilikçi yollarla etkileşime girebilecekleri bir taraftar katılımı ve ödül ağı olan Socios.com'a güç veren fintech platformu, SportFi ekosisteminin duyurusunu 27 Ekim'de X üzerinden yaptı. 

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Çığır açan gelişme; taraftar merkezli uygulamalar yaratmanızı, yenilikçi çözümler keşfetmenizi ve benzersiz deneyimler oluşturmanızı sağlıyor. Olasılıklar sınırsızdır. Kısıtlama olmaksızın deneme ve yenilik yapma özgürlüğüne sahipsiniz." ifadeleri yer alıyor.

Chiliz'in kullanıcılarını ve ortaklarını koruma taahhüdünün bir parçası olarak şirket, Chiliz Chain tarafından katılımcıları fikri mülkiyet ihlâllerine, tehditlere ve dolandırıcılığa karşı güvende tutmayı vadeden bir kara liste özelliği de sunacağını bildirdi.

Chiliz'den SportFi Adımı: Taraftar Merkezli Dapp'ler Yolda!

Chiliz Chain'in Başarısı

Bu arada profesyonel spor takımları da Socios.com aracılığıyla Chiliz Chain'de kendi tokenlerini çıkarmak için sıraya girdiler. Bunlar arasında Ekim ayı başında resmî SPURS fan tokeni için bir Fan Token Arzı (FTO) başlatan İngiltere Premier Ligi'nden Tottenham Hotspur da bulunmaktadır.

Chiliz, uluslararası bir spor ve eğlence kuruluşu olan Malta merkezli Mediarex Group altında şirketin kuruluşundan altı yıl sonra, blockchain platformu Socios üzerindeki aktif çalışmalarının bir parçası olarak Ekim 2018'de CHZ tokenini piyasaya sürmüştü.

CHZ fiyatı, son 24 saatte yüzde 3,28 düşüş yaşadı ve yazının hazırlandığı sırada 0,065 dolardan işlem görüyor. Yine de bu, önceki yedi günde yüzde 12,16'lık bir büyümeyi ve önceki ay boyunca yüzde 11,87'lik bir kazancı temsil ediyor. 

Kaynak: Finbold

Chiliz'den SportFi Adımı: Taraftar Merkezli Dapp'ler Yolda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Tek Tek Borsalarda Listelenen Pi Network (Pi Coin) Nedir?
Rehber Burak Atik