Çin 50 milyon dolandırıcılık yapan 2 kişiyi tutukladı

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para birimlerinin popülaritesinin artması ve bunların meşru bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi ile birlikte kripto para yatırımcıları için işler sorunsuz gitmeye başlar gibi oldu. Ancak bununla ilgili birçok farklı problem ortaya çıkarken, yatırımcılar her gün yeni bir güvenlik problemleri ile karşı karşıya kaldılar. Kripto para yatırımcıları bu konuda yaşadıkları güvenlik sorunlarından muzdarip oldu. 2 Çinlinin Pekin ve diğer ülkenin farklı farklı bölgelerinden milyonlarca insanı kripto para faizi verecek oldukları iddiası ile dolandırdıkları ve dolandırıcılık tutarının 50 milyon doların üzerinde olduğunu açıkladı.

54.7 milyon dolar değerinde kripto para dolandırıcılığı yapmış olan 2 Çinli ile ilgili 7.000 Bitcoin’den fazla para çaldıkları ve kripto para faizi vereceklerini iddia edip bunlardan sonra geri ödeme yapmadıklarını açıkladı. Çin bugün yetkililerin üst düzey faaliyetlerinin sonucunu alarak 2 Çinlinin polis ekiplerince tutuklandığı ve sorgulanmaya başladıklarını açıkladı.

İki kişi hakkında ne kadar süre hapis cezası alacak oldukları ve 54.7 milyon dolar değerindeki kripto para birimlerinin geri ödenip ödenmeyecek olduğu gibi konular yatırımcıların merakını giderecek polis ekipleri tarafından bir süre sonra yanıtlanması beklenen sorular oldu. Çin’de kripto para dolandırıcılıklarının artması ve bu tür milyonlarca dolarlık olayların yaşanması Pekin hükümetine kripto para baskısını artırmak için bir güç avantajı sunuyor ve bu güç Pekin tarafından kullanılıyor.

ABD Çin’i bu konuda izliyor ve kripto para konusunda yasaklarını izlemeye devam etmekte ısrarcı.


error: Kopyalama Engellendi!