Kripto Para Haberleri

Çin Blockchain Teknolojisinin Mantıklı Kullanımı için Çağrı Yaptı

ABONE OL:

Çin, küresel blockchain teknoloji alanına hâkim olmak için son zamanlarda çok iddialı davranıyor. Süper güç olarak teknik yeniliklerin ön saflarında yer almasının gerekliliğini fark eden ülke, son zamanlarda, özellikle Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in teknolojiyi onaylamasından sonra önemli gelişmeler kaydetti.

Ülkedeki medya blockchainin ne kadar önemli bir hale geldiği hakkında, Çin’in önde gelen medya yayınlarından biri olan People’s Daily, “Çin’in lider olması için blockchain” başlıklı bir haber yayınladı. Çin’de blockchain hakkında haber bulmak ne kadar zor olsa da bu haber de ilginç olan nokta, blockchain teknolojisini benimsemesinin gereğini fark etmesine rağmen aynı zamanda mantıklı olması gerektiğini de söylemesidir.

Ayrıca burada dikkat edilmesi gereken nokta makaleyi yayınlayan medya kuruluşunun kimliğidir. People’s Daily, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi’nin (ÇKP) resmî gazetesidir. Başka bir deyişle, bu medya hükûmetin ve Çin Komünist Partisinin sözcüsüdür.

Çin, Kripto Para ve Blockchain

“Aynı zamanda, blockchain teknolojisinin hala gelişime aşamasındadır ve güvenlik, standartlar ve denetim açısından daha da geliştirilmesi ve iyileştirilmesi gerekiyor. Blockchain depolama kullanımı için; yasa dışı işlemler, yasa dışı bilgilerin yayılması ve para aklama vb. İçin blockchain kullanımı ciddi oranda düzeltilmelidir.”

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Blockchain teknolojisinin güvenliği konusunda endişeler var

Makale ayrıca, Çin’in blockchain teknolojisi için “iyi bir temeli” olduğu ve 20’den fazla ilin de blockchaine yönelik yasalar çıkarttığını belirtiyor.

“Belki de blockchain sadece gelecek nesil İnternet teknolojisi değil, aynı zamanda gelecek nesil iş birliği mekanizmaları ve örgütsel biçimlerdir.”

Makale hükûmetin teknolojiyi uygularken dikkatli bir yol izlediğini kanıtlıyor.

 

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu