Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Çin, Blockchain teknolojisinin peşinden gidiyor

Çin’de Blockchain teknolojisine dünyanın en fazla ilgi gösterildiği ülkelerin başında geliyor. Ülkede şirketler kripto paralardan daha çok Blockchain teknolojisinin geleceği olduğuna inanarak bu teknoloji hakkında bilgi toplamaya ve daha fazla kapsamlı detaylara sahip olmak için çalışmalar düzenliyorlar. Yeni teknolojiler arasında olmasına rağmen geleceğin en iyi ve en gelişmiş teknolojilerinden birisi olabilecek olarak değerlendirilen Blockchain, bu yönü ile Asya ülkelerinden olan Çin’de devlet büyüklerininde ilgisini çekmekte ve devlet bünyesinde de bununla ilgili olarak halka açık olarak yayınlanmış olan veri ve bilgiler üzerinde test çalışmalarına devam edilmekte.

Çin’in bu konuda yaptığı araştırmalarda ne boyutta olduğunu resmi olarak basına açıklamamasından dolayı ne kadar bilgi sahibi olduğu ve neler bildiği, ne kadar Blockchain teknolojisi konusunda bilgiye sahip olduğunu öğrenmek henüz mümkün olmadı.

 Çin, bu konuda iddia sahibi

Blockchain konusunda iddialı olan ama kripto para konusunda katı karar ve yasaklar uygulayan Çin’de, gelişmesi beklenen en büyük sektörlerden bir tanesinin kripto para madenciliği olduğu ve bunun yanında Blockchain teknolojisi olduğuna inanılmakta. Bunun nedenlerinden birisi olarak ise hükümetin kripto paralara karşı olmasına rağmen, en azından şimdilik Blockchain teknolojisine destek veriyor olması ve bu konuda kendi adımlar atması, kripto para madenciliği şirketlerine ise hiç karışmıyor olmasının bu 2 alanda büyüme rekorları kırabilecek olduğuna inanılmakta.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BitMEX Operatörü Koronavirüs Yardım Çabalarına 2,5 Milyon Dolar Bağış Yapacak

Ülkede kripto para almak ve satışını yapmak yasak olmamasına rağmen bunu engellemek için hükümet oldukça katı yasaklara sahip ve bu yasaklar çoğu kez dünya basını ile paylaşılmıyor ve ülkede gizli olarak uygulanmaya uygulanması sürdürülüyor. Bazı kripto para borsalarının ise buna tepki olarak hükümet ile aynı görüşte olmadığı, bu yasakların kaldırılması için siyasi yetkililer ile görüşmelerde bulundukları değerlendiriliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu