Kripto Para Haberleri

Çinli Yetkililer Blockchain Uygulamasını Araştırıyor

Çin, Hunan eyaleti yetkililerin yasa dışı fon toplama ve finansal sahtecilik iddialarından dolayı blockchain tabanlı fitness uygulaması Qubu’yu araştırmaya başladı.

Qubu’nun Çin’deki blockchain trendine katıldığı ve kullanıcılarına 45 gün boyunca günde 4,000 adım atma görevi vererek Qubu’nun sanal parası “Candies” ile ödüllendirileceklerini iddia ettiği açıklandı.

Qubu, kripto parası Candies’i 60 gün içinde %36,8’e varan getiriye sahip bir yatırım aracı olarak pazarlandığı bildirildi. Uygulama, 95 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu iddia etti ve uygulamaya üye olarak kayıt olmak için 1 yuan (0,14 dolar) ücret var.

Qubu’nun uygulamasında ayrıca Candies’in nakit paraya çevrilebileceği ve herkesin nakit kullanan diğer kullanıcılardan Candies alabileceği bildirildi. Qubu 1 milyar Candies çıkardığını açıkladı. Bir kullanıcı blockchain temelli varlıkların iyi bir getiri sağlayacağına inandığı için, Qubu’da bir yatırım olarak 15.000 yuan (2.150 dolar) harcadığını açıkladı. Bundan sonra bu yatırımın brüt yanlış hesaplamalar olduğu ortaya çıktı.

Qubu bir blockchain platformunda faaliyet gösterdiğini iddia etse de endüstri gözlemcileri uygulamanın blockchain teknolojisi ile çok az ilgisi olduğunu açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Mastercard, Kripto Para Hizmetlerini Büyüttüğünü Açıkladı

Çin’in en üst düzey haber programlarından biri olan “Focus Report” yakın zamanda Çin’de 32 bin blockchain şirketi olduğunu ancak bunların sadece %10’unun teknolojiyi kullandığını iddia etti.

Ayrıca, Çin’in Ulusal İnternet Acil Durum Merkezi verilerine göre, piyasada gerçek şirketler tarafından desteklenmeyen veya piyasaya çıktıktan sonra değeri sonra sıfıra düşen 755’ten fazla kripto para bulunduğunu ortaya çıktı. Ayrıca kurum, Ponzi dolandırıcılığı ile tüketicileri kandıran 102 farklı token olduğunu açıkladı.

Ülkenin Cumhurbaşkanı Xi Jinping‘in halka açık bir şekilde Çin’in blockchain teknolojisinin gelişmesini ve uygulanmasını hızlandırması gerektiğini söylediğinden bu yana, Çinli şirketler blockchain konusunda aceleci davranıyor.

Ancak Focus Report programı, düzenlemelerin güçlendirilmesi ve “halkın hileli faaliyetler için gözlerini geniş tutması gerektiğini” bildirdi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu