Blockchain Haberleri

Çin Merkez Bankası Blok Zincir Uygulamaları için Kurallar Yayınladı

Çin Halk Bankası, blockchain tabanlı finansal uygulamalar için değerlendirme kuralları yayınladı.

Çin Merkez Bankası Blok Zincir Kuralları

 

https://tr.wikipedia.org/wiki/Blok_zinciri

Bu kurallar finans kurumların teknik, performans ve güvenlik olmak üzere üç standarda uymasını gerektiren blok zinciri uygulamaları gerektirecek.

Bu kurallar standartları akıllı sözleşmeler, iş hacmi, yazılım, donanım ve gizlilik koruması gibi parametreler üzerindeki uygulamaları toplu olarak değerlendirecek. Bu girişim, raporlara göre finans kuruluşlarının başvurularının üst düzey tasarımını oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Kurallar bankalar, brokerler, varlık yönetim şirketleri ve ödeme firmaları ve diğer finansal hizmet alanları için geçerli olacak. Şu anda kamu bankaları ve teknoloji devleri de dahil olmak üzere, blok zincir tabanlı finansal uygulamalar çıkartan 70’ten fazla Çinli finansal hizmet şirketi var. Kurallar muhtemelen hepsi için geçerli olacaktır.

Çin hükumeti ilk olarak Kasım ayında blockchain için bir ulusal standartlar komitesi oluşturdu ve daha sonra teknoloji devleri Baidu ve Tencent’in yöneticileri de dahil olmak üzere komiteye 71 üye ekledi. Hükumet, “yüksek teknoloji yeniliğini” teşvik etmeyi ve blockchain uygulamalarının “yüksek kaliteli gelişimini” yönetmeyi hedefliyor.

Geçen hafta, Pekin önümüzdeki iki yıl boyunca blockchain yenilikleri için bir merkez olma planını özetleyen 145 sayfalık bir plan yayınladı.

“Bitcoin Fiyatı Dakikalar İçinde 100 Dolar Arttı” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-fiyati-dakikalar-icinde-100-dolar-artti/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu