Kripto Para Haberleri

Çin, Kısıtlamalar ile Birlikte Neyi Hedefliyor?

Çin, kısa bir süre önce finans ve ödeme hizmeti veren kurum ve kuruluşların kripto para işlemlerine kısıtlama getirdi. Bu hamle ile birlikte piyasalarda büyük bir gerileme yaşandı ve az önce de ifade ettiğimiz gibi 1 trilyon dolar’ı aşkın bir kayıp söz konusu. Uzmanlar, bu kısıtlamaların altında yatan gerçek nedenleri araştırmaya devam ediyorlar ve ortaya çarpıcı gerçekler çıkıyor. ,

Bitcoin an itibarıyla tarihin en büyük düşüşlerinden birine imza atmış durumda ve hali hazırda devam eden bir düşüş ivmesinden söz etmek de mümkün. Bu haftayı en kötü geçiren varlıkların başında geliyor ve yatırımcılarına çok fazla kaybettirdiğini de yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Peki ama uzmanlar bu konuda neler söylüyor? Çin neden böyle bir adım attı ve asıl hedefleri nedir? Gelin hep birlikte bu soruya da detaylı bir şekilde yanıt verelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmayı deneyelim.

Çin’in Sırrı Ortaya Çıktı!

çin kripto

  • Çin, ilk etapta kendi kripto para birimini gündeme taşımak ve bunu daha popüler hale getirmek istiyor. Uzman analistlere ve kripto para yorumcularına göre onların asıl hedefi budur. Bu hamle ile birlikte bu konuda ne kadar başarılı olacaklar bilinmez ancak piyasaya nasıl hakim olduklarını da yaşanan düşüş ile birlikte net bir şekilde görmüş olduk.
  • Bir diğer neden işse nakit giriş çıkışlarını yeteri kadar kontrol edemiyor olmalarıdır. Bu durum da engellemelerin en önemli nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor ve en azından uzmanların yorumları bu şekilde.
  • Son olarak Çin’in bir amacı daha var. Dolandırıcıların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor ve bu durum hem borsaların itibarını sarsıyor hem de yatırımcılara çok büyük paralar kaybettiriyor. Bu konuyu daha yakından takip edebilmek ve yine bu soruna dair çözümler üretmek adına Çin harekete geçmiş durumda ve engellemelerin bir diğer nedeni de tam olarak budur. İşe yarayacak mı bilinmez ancak Çin’in kararlı duruşu gerçekten dikkat çekici bir hal aldı.
İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Polonya yeni kripto para yasaları hazırladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu