Kripto Para Haberleri

Çin, Kripto Para Yaptırımlarına Yeni Bir Soluk Kazandırdı

Madencilik faaliyetleri, borsa faaliyetleri ve son olarak portallar. Çin, geri adım atmak yerine her geçen gün bir adım daha ileriye giderek yelpazeyi biraz daha genişletiyor. Son aşamada haber portallarını hedef alan Çin, CoinWorld’ün faaliyetlerine erişim engeli getirdi. Kripto para haberleri üzerine güçlü bir portal olan marka, uygulama desteği sunamayacak ve dijital dünyada da herhangi bir şekilde faaliyet gösteremeyecek.

Aslında sadece bu marka değil, bu alanda hizmet eden diğer tüm isimleri de yakın takibe aldıklarını özellikle ifade etmek gerekiyor. Çin’in çağ dışı bir hale yapmasına anlam verebilmiş değiliz ve ne yazık ki bu yaptırımlara hız kesmeden devam ediyorlar. Madencileri farklı bir ülkeye yönlendiren ve borsalar hakkında kararlar alan Çin, şimdi de haber sitelerini hedef almış durumda.

Gerekli uyarılar yapıldı ve ilgili portalların da kısa bir süre sonra faaliyetlerine son vereceğini bir kez daha ifade etmiş olalım.

Haber Portalları Tek Tek Kapatılacak!

çin

Çin’in yeni kararı bu şekilde ve öyle zannediyoruz ki ülkede herhangi bir şekilde kripto paraya dair bir şeyler duymak ya da görmek istemiyorlar. Bir dönem kendi kripto para birimlerini çıkartacakları yönünde bir söylenti ve haber vardı ancak bununla ilgili de bir gelişme henüz mevcut değil. Çin’de artık herhangi bir şekilde faaliyet yürütemiyorsunuz.

Borsalar geri adım atarken madenciler de kendilerine yeni bir rota belirlemiş durumdalar. Peki bunun sonu ne olacak? Çin, bu tarz adımlar atmaya devam ettiği sürece yatırımcılar ile birlikte piyasaların ve dijital para birimlerinin de olumsuz etkileneceğini unutmamak gerekiyor.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi çağın çok dışında bir uygulama ve bu hamlelerine anlam veremiyoruz. Hatırlarsınız, bir dönem en güçlü madencilik alanı idi ve bu unvanı da kendi elleriyle teslim etmiş oldular. An itibarıyla yasaklar ülkesi olarak lanse ediliyor ve teknoloji dostu insanlar tarafından da çok fazla eleştirildiklerini unutmamak gerekiyor ve bizler de bu eleştiriyi fazlasıyla hak ettiklerini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu